Skocz do zawartości

HD - Sportster 883 2003 wysokie obroty przy rozgrzanym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Nie znalazłem wątku o tym samym problemie więc zakładam nowy.
Mam problem z obrotami silnika w moim Sportsterze 883 z 2003 100 th anniversary- silnik na gaźniku. Filtr powietrza seria, wydechy screaming eagle.
Gdy się rozgrzeje nie schodzi z wysokich obrotów, na zimnym chodzi ładnie.
Do tej pory:

  • przeczyściłem i wyregulowałem gaźnik
  • zmieniłem cewkę zapłonową
  • sprawdziłem świece
  • zmieniłem iskrownik z elektronicznego na mechaniczny i go wyregulowałem
  • wyczyściłem filtr powietrza

Proszę o pomoc co jeszcze warto sprawdzić, co może powodować problem?

 

post-92436-0-52248100-1525420347.jpg

Edytowane przez RedButtonJohn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gażniku jest dysza wolnych obrotów, ostatnio był czyśzony w całości i regulowany. Spróbuję się jeszcze tym pobawić.
Jakieś inne propozycje?

Dodam, że spotkałem się z innymi wątkami, jednak tam były objawy takie jak prychanie i strzelanie z gaźnika, ew. silnik przerywał. U mnie pracuje równo, tylko na za wysokich obrotach.

Edytowane przez RedButtonJohn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dyszę. Zobacz gdzie linki gazu łączą się z gaźnikiem. Powinien tam być taki ślimak który powoduje otwarcie przepustnicy jak się ciągnie za linkę (odwijanie manetki). Przy tym ślimaku powinna też być taka śrubka która odpowiednio wkręcona powoduje że jest on zawsze minimalnie uchylony. To właśnie dzięki temu masz wolne obroty i silnik nie gaśnie na luzie. Za pomocą tej śrubki regulujesz obroty jałowe.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale to jak rozumiem ślimak ten reguluje ogólnie obroty na biegu jałowym (nie ważne czy motocykl zimny czy ciepły), dobrze rozumuję? Bo problem pojawia się tylko gdy się porządnie rozgrzeje.

 

Nie, ślimak pozwala na otwarcie przepustnicy gdy kręcisz manetką. Obroty jałowe reguluje śrubka która się o niego zapiera i sprawia że przepustnica jest zawsze uchylona, nawet kiedy myślisz że jest zamknięta. Jeśli jest ona za mocno uchylona to na zimnym silniku nie będzie problemu bo to paliwo miesza się z tym które podaje ssanie (jeśli odpalasz bez ssania to tym bardziej dowodzi że przepustnica jest za mocno uchylona). Dopiero na ciepło problem się uwidoczni, a poza tym jałowe obroty powinno się regulować właśnie na ciepłym silniku.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to gaznik, nie Mikuni czasem ?

Co to znaczy ze zmieniles iskrownik z elektronicznego na mechaniczny ?

Te motocykle nie maja iskrownikow.

1. Gażnik Mikuni

2. Moja pomyłka - zestaw zapłonu został zmieniony na taki: http://malyhd.pl/cewki-i-ukl-zaplonowy/4485-zestaw-zaplonu-eu-003.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba marketing Adamie... :rolleyes: :biggrin:

Hehehe, nie marketing. Po prostu wolałem dodać link, żeby zobrazować o co chodzi. Bardzo słabo znam się na mechanice motocyklowej, jestem poczatkującym motocyklistą, a wszystkie naprawy dokonuję z ojcem, który się bardziej zna ;) .

 

Zapłon zmieniłem na mechaniczny, bo w zeszłym sezonie walczyłem z problemem z prądem. Motocykl przerywał, kaszlał i prychał. Zmiana zapłonu pomogła. Teraz jeszcze muszę uporać się tylko z tymi za wysokimi obrotami. W przyszłym tygodniu spróbuję powalczyć z ustawieniem obrotów na rozgrzanym silniku.

 

Dam znać czy pomogło :)

 

Mam również problem z licznikem, który nie pokazuje prędkości. Po odpaleniu motocykla albo wskazuje maksymalną prędkość, albo wskazówka zostaje w pozycji na 0. Kontrolki i kilometry nabija- jakiś pomysł co może to powodować?

Edytowane przez RedButtonJohn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...