Skocz do zawartości

MZ ETZ 150 - padło ładowanie


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj padło mi ładowanie. Kontrolka sie swieci, a z włączonymi swiatlami raz mi wracajac do domu zgasł. Zaczelo sie od tego ze styk + akumulatora dotknal masy (akumulator na małym wzniesieniu sie przesunął do tyłu) i pekl bezpiecznik od zapłonu. Potem wymieniajac go dotknalem niechcacy styków w skrzyneczce bezpieczników od ładowania. Wymiana bezpiecznika od ładowania nie pomogła, nie pękł i działa (ten wymieniony bo wczesniej poprzedni pękł) ale nie ma ładowania akumulatora i zamiast 1,5 tys na biegu jałowym trzyma 3 tys. Co mogło paść i co zaczac sprawdzac?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam. We wtorek/srode bede pewnie mial regulator od Ryska24 z tego forum, wiec zobacze. MZ to niestety mam tylko ja w tej dzielnicy, malo ich w Warszawie ;)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak - kable kontrola - najpierw

Prund zmierzyl gdzie jest jaki - jak poszukasz na forum znajdziesz dokladnie ile powinno byc :buttrock: Na zacisku - bodajze on jest 61 no i na akumulatorze

Jak gasnie ponizej 1500 obrotow to moze byc pradnica rzeczywiscie, ale moze byc tez regulator i akumulator. Pradnica ma opinie niezniszczalej - ale jednak ;) moja padla ;)

Akumulator jak sprawdzisz to tez nigdy nie zaszkodzi - czasami sa zlosliwe i jak leciwe dostaja kota przy spieciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak - kable kontrola - najpierw

Prund zmierzyl gdzie jest jaki - jak poszukasz na forum znajdziesz dokladnie ile powinno byc :buttrock: Na zacisku - bodajze on jest 61 no i na akumulatorze  

Jak gasnie ponizej 1500 obrotow to moze byc pradnica rzeczywiscie, ale moze byc tez regulator i akumulator.  Pradnica ma opinie niezniszczalej - ale jednak ;) moja padla ;)

Akumulator jak sprawdzisz to tez nigdy nie zaszkodzi - czasami sa zlosliwe i jak leciwe dostaja kota przy spieciach

 

No dobra ale przeciez mowilem ze zrobilem zwarcie, a pozatym nie ze gasnie przy 1,5 tys tylko ze trzyma caly czas 3tys. obrotow i to sie stalo kiedy przestalem miec ładowanie

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak - kable kontrola - najpierw

Prund zmierzyl gdzie jest jaki - jak poszukasz na forum znajdziesz dokladnie ile powinno byc :buttrock: Na zacisku - bodajze on jest 61 no i na akumulatorze  

Jak gasnie ponizej 1500 obrotow to moze byc pradnica rzeczywiscie, ale moze byc tez regulator i akumulator.  Pradnica ma opinie niezniszczalej - ale jednak ;) moja padla ;)

Akumulator jak sprawdzisz to tez nigdy nie zaszkodzi - czasami sa zlosliwe i jak leciwe dostaja kota przy spieciach

 

No dobra ale przeciez mowilem ze zrobilem zwarcie, a pozatym nie ze gasnie przy 1,5 tys tylko ze trzyma caly czas 3tys. obrotow i to sie stalo kiedy przestalem miec ładowanie

 

z tymi obrotami to chyba normalne ze sa wieksze jak nie ma ladownia. Ja jak kiedys odlaczylem regulator to obroty tez wzrosly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze masz 2 wyjscia - oddac do elektryka i zaplacic, albo kupic miernik i zaczac uczyc sie jak to dziala - jak by nie patrzec bedzie kosztowalo jakies pieniadze.

O sprawdzaniu ukladu ladowania ja sam napisalem kilka postow, nie liczac innych - sprawdz archiwum.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ładna padlina ta MZ - problem za problemem

ja bym to do wisly wrzucil (blisko masz) :lol:

 

Najchetniej to bym ciebie wrzucil do Wisły pajacu, z przywiazanym o szyi tym twoim wynalazkiem ktory nazywasz szumnie motocyklem

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...