Skocz do zawartości

Trial


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie trial chyba to sie tak nazywa chodzi mi o takie leciutie motorki na których goscie na zawodach skacza po belkach samochodach itp Napiszcie cos o tym sporcie o tych moto ile takie moto kosztuje itp

Są rozgrywane jakies mistrzostwa w polsce ,takie moto mozna normalnie kupic czy na jakies specjalne zamówienie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje się spokojnie kupić używanego triala poniżej 2000 zł. Mam kilku znajomków, którzy intensywnie startują w rozmaitych zawodach trialowych i odnoszą nawet na nich całkiem eleganckie sukcesy na takim właśnie budżetowym sprzęcie. Zasadniczo są to motocykle bardzo proste, o małych mocach, robi się na nich bardzo małe przebiegi - można więc dość swobodnie kupować nawet bardzo stare moto.

Pojemności to zwykle 200-300ccm, najpopularniejsze marki to Beta, GasGas, Montesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pamiętajcie o Tadziu Błażusiaku. Koleś wymiata w trialu tak, że powinniśmy być dumni.

Za chwilę Doug Lampkin, Albert Cabestany i inni dostaną od niego po dupie. Mam nadzieję!!!

Tymczasem Polacy śpią snem zdechlaka i nic nie wiedzą o osiągnięciach tego chłopaka.

A wystarczy, że partacze strzelą gola Angolom i jest sensacja.

Kurna, dziwny to kraj.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport motocyklowy nie dostał takiego rozgłosu. A to pewnie dlatego że silniki a co dopiero 2 kołowe pojazdy wymyślono dużo później niż piłkę do gry ;)

 

Jeżeli chodzi o Sz. P. Błażusiaka. Chyba 2 lata temu mój kolega był na zawodach Europy gdzieś w okolicach Kraka. Podobno gdyby raz się nie podparł nogą to był by wtedy mistrzem EUROPY ;) A na którym miejscu jest teraz...nie wiem bo nie mam relacji od kumpla ;) zabardzo nie interesuje się tym sportem.. ale motocykle są fajne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej w tym ogłoszeniu pisało ze jest zarejestrowany czyli takim wynalazkiem mozna jeździc normalnie po ulicach :?: 8O Jeździł ktos czym takim kiedys :?: Jakie to ma osiagi :?: (tzn wiem ze nie sa najwarzniejsze w trialach ale tak sie pytam z czystej ciekawosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej w tym ogłoszeniu pisało ze jest zarejestrowany czyli takim wynalazkiem mozna jeździc normalnie po ulicach  :?:  8O Jeździł ktos czym takim kiedys  :?: Jakie to ma osiagi  :?: (tzn wiem ze nie sa najwarzniejsze w trialach ale tak sie pytam z czystej ciekawosci)

 

Praktycznie się nie da jeździć po ulicach, nawet jak się uda zarejestrować.

1. Nie bardzo daje się siedzieć (a jeśli już, to w fatalnej pozycji)

2. Prędkość max to zwykle 30-40km/h.

3. Często zarejestrowanie i uzyskanie badania technicznego jest wynikiem układów bądź drobnych szwindli - jak zarejestrować motocykl bez światła stopu? Mój znajomek montuje w tym celu prymitywną lampkę połączoną z dźwignią hamulca i udaje mu się badanie techniczne coroczne jakoś przebrnąć. Ale jeżdżenie z tym po ulicy byłoby pomyłką, choćby dlatego, że lampka mocowana jest tasmą klejącą. A założenie solidnego 'kitu' akcesoriów drogowych raczej mija się w przypadku triali z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...