Skocz do zawartości

wynajem garażu - co i jak od strony właściciela


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pany i panowie jak ugryźć od strony prawnej wynajem garażu ? Znaczy ja jestem właścielem i chcę wynająć

 

Interesuje mnie wszystko od strony prawnej , jestem skłonny opłacać skarbówkę itp itd , nie mam ochoty się bawić w żadne na gębe bo za dużo razy w życiu się przejechałem na koleżeństwie i ładnym uśmiechaniu( ja tak wynajmowałem na gębe -dziś z gościem ręce sobie ściskaliśmy a za 2 dni okazało się że on podrywa tą samą dupę co ja , dał mi 24h na wypierdalanie , kasy nie zwróćił chodź zapłaciłem za miech a siedziałem 2 dni i szukałem w środku zimy gdzie trzymać skarby , jedna nauczka wystarczy , więcej nie chce :D ) i nie mam ochoty potem wchodzić do własnego garażu z kątówką albo ganiać z siekierą jakiegoś pajaca bo nie płaci itp

 

Interesuje mnie przede wszystkim jak zabezpieczyć się przed ,,nie płaci '' i w razie W wywalić gościa w białych rękawiczkach żeby nie mógł nawet pryknąć , szukam jakiś wzorów umów ale coś pewnie nie umiem google obsłużyć :D Zapis że kasa z góry do 10 dni miesiąca i jak nie wpłaci to ma dzień na opuszczenie ? Jest szansa na taki zapis żeby miał moc prawną ?

 

Da się np zastrzec na umowie że nie będzie prowadził tam działalności gospodarczej ?

 

może ktoś przerabiał temat z autopsji i pomoże ?

 

z góry dzięki

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z umową nie pomogę ale jeżeli realia rynkowe pozwalają - tzn. Ty dyktujesz warunki - kaucja będzie najlepszym zabezpieczeniem wpłat - np. dwu czy trzymiesięczna da Ci czas na reakcję w razie gdyby okoliczności wskazywały, że może być krucho z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to taki wynajem to jest tak dochodowy że warto się tak zabezpieczać?

 

nie jest i dlatego pytam

 

pół biedy ganiać się za miliony ale za 100 zł ?

 

 

Zawsze sądziłem że to raczej groszowe historie....

 

ale wybiegając dalej niż jutro to spłaca się szybciej niż mieszkanie kupione pod wynajem i problemów mniej :D ceny są różne w jakieś Warszawie czy Wrocku pewnie i po 300 zł za miech , u nas 150 to już raczej wysoki standard -prąd i kanał , za goła bude jak moja koło 100 i o tylu też myślę ....

 

 

np. dwu czy trzymiesięczna da Ci czas na reakcję w razie gdyby okoliczności wskazywały, że może być krucho z płatnościami.

 

w zasadzie masz racje, puścić komuś niech z góry zapłaci za pół roku i problem z głowy na pół roku , kwestia tylko czy ktoś się zgodzi....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wybiegając dalej niż jutro to spłaca się szybciej niż mieszkanie kupione pod wynajem i problemów mniej :D ceny są różne w jakieś Warszawie czy Wrocku pewnie i po 300 zł za miech , u nas 150 to już raczej wysoki standard -prąd i kanał , za goła bude jak moja koło 100 i o tylu też myślę ....

Popytałem tu i tam. Moi znajomi wynajmują miejsce w garażu za 40 zł/szt za miesiąc. Garaż w nowej deweloperce, bardzo porządny.

Moim zdaniem (zajmuję się od przeszło 25 lat wynajmem co prawda mieszkań) to z umowami tutaj gra nie warta świeczki. W większości przy nawet większych kwotach umową właściciel się może podetrzeć, a i to nie bardzo bo papier do drukarki wiadomo jaki jest.. :D. Jedyne sensowne zabezpieczenie to branie określonej kwoty za całą zimę z góry i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem tu i tam. Moi znajomi wynajmują miejsce w garażu za 40 zł/szt za miesiąc. Garaż w nowej deweloperce, bardzo porządny.

Moim zdaniem (zajmuję się od przeszło 25 lat wynajmem co prawda mieszkań) to z umowami tutaj gra nie warta świeczki. W większości przy nawet większych kwotach umową właściciel się może podetrzeć, a i to nie bardzo bo papier do drukarki wiadomo jaki jest.. :D. Jedyne sensowne zabezpieczenie to branie określonej kwoty za całą zimę z góry i koniec.

Ty piszesz o miejscu w garażu, a chodzi tutaj o garaż(taki na jeden samochód). W moim mieście od 150zł.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z garażem fajny pomysł, może faktycznie to łatwiejszy pieniądz niż przy mieszkaniach. Tańszy w zakupie, klient nie ma tam co zepsuć a jak go eksmitujesz to po prostu postawi auto pod blokiem i już. Z moich skromnych doświadczeń:

Jak z pominięciem skarbówki to kasa zawsze do ręki. Spotykasz się np w tym garażu określonego dnia i wtedy kasujesz. Od razu sobie zobaczysz czy nie jest zdemolowany. W garażu to jest mniej do zepsucia niż w domu ale są np asy które mogą trzymać jakieś fajerwerki, 1000l paliwa itp. Garaże mają wzięcie w zimę. Sąsiadka wynajmowała taki ogrzewany w swoim domu, największy problem był z tym, że najemca trzymał auto pod blokiem do późnych godzin wieczornych. Wjeżdżał ośnieżonym i ten śnieg się topił. Walczyła z nim o to i w końcu sobie odpuściła wynajem. Jak masz taki wolnostojący nieogrzewany a w nim gołe mury to raczej starczy 2-3 krotność czynszu jako kaucja i po problemie. Jeśli chcesz na legalu, to w picie koncoworocznym po prostu zgłaszasz umowę najmu i doliczasz z niej kasę. Kiedyś warto było zgłosić rozliczanie z tego chyba ryczałtem, to wychodziło trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie możesz zastrzec wszystko.

Z tego co pamiętam, to skarbówka weźmie 9%.

Kaucja to bardzo dobry pomysł, tyle, że w umowie musisz napisać kiedy ulega przepadkowi, a kiedy zwracasz.

Możesz śmiało napisać, że w razie nie zapłacenia czynszu przez xxx masz prawo do zastawu na jego rzeczach, albo opróżnienia garażu.

 

W takich umowach bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie, że wiadomość sms wysłana na nr podany w umowie uznawana jest jako doręczona, bo inaczej typ może pism nie odbierać i będziesz się motać niepotrzebnie.

 

Jeżeli w garażu jest prąd to też warto się zabezpieczyć na wypadek, gdyby odpalił sobie koparkę kryptowalut:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takich umowach bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie, że wiadomość sms wysłana na nr podany w umowie uznawana jest jako doręczona, bo inaczej typ może pism nie odbierać i będziesz się motać niepotrzebnie.

 

 

Jeżeli pismo po dwóch awizo nie zostało podjęte z placówki pocztowej, uznawane jest za doręczone (fikcja doręczenia).

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w sumie bardzo zależy od miasta, ja mieszkam w małym mieście, to koszty właśnie są w okolicach 50zł/mies.

 

za samodzielny garaż ? gdzie tak tanio ?

 

u mnie psy dupami szczekają ale jak kumpel za 70 zł/miech wynmajmował to każdy zazdrościł ceny .......

 

 

W garażu to jest mniej do zepsucia niż w domu ale są np asy które mogą trzymać jakieś fajerwerki, 1000l paliwa itp

 

a niech trzyma co mi to przeszkadza :D

 

 

Tańszy w zakupie, klient nie ma tam co zepsuć a jak go eksmitujesz to po prostu postawi auto pod blokiem i już.

 

bzdura właśnie i w tym problem........

w moim szeregu na chyba 12 garaży do trzymania auta służą hmmm 3 ? 90% ludzi ma rupieciary i warsztaty i teraz nie płaci ci delikwent to co robisz ? cały dzień tam wywalasz na drogę nagromadzone fanty ? czy zmieniasz zamek z zawartością ?

 

dlatego problem jest bo auto to nawet jak jest na ręcznym i z blokadą kierownicy to wyciągniesz , stawiasz przy drodze i tyle , a rupiecie ? u mnie to nawet nie byłoby gościowi gdzie wywalić wszędzie płot , chodnik , droga , zasypie drogę to jeszcze mandat zapłacę .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pismo po dwóch awizo nie zostało podjęte z placówki pocztowej, uznawane jest za doręczone (fikcja doręczenia).

Hehe, to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Doręczenia to wg. mnie jeden z największych problemów polskiego prawa.

 

Doręczenie jest skuteczne o ile wysłane jest na adres ZAMIESZKANIA. Poczytaj w KC czym jest adres zamieszkania. Praktycznie każde doręczenie można podważyć i przywrócić termin do dokonania czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W Wawie za garaż liczą 300 wzwyż. Na osiedlu chciałem wynająć najtaniej blisko siebie znalazłem za 280 (lepianka z drzwiami z tekturyi drzwiami), na osiedlu zamkniętym z cieciem liczą po 450.

Co do samego najmu to mieszkania i garaże są objęte stawką 8% w US.

 

Z garażem nie pchał bym sie w umowe notarialną bo odpada kwestia eksmisji niechcianych lokatorów do mieszkania zastępczego.

W przypadku umowy notarialnej to około 260 zł - zazwyczaj ją pokrywa zainteresowany najmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...