Skocz do zawartości

licytacja komornicza


stecko.t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

marzę o nowym motocyklu. Znalazłem na licytacji motocykl. Czy macie doświadczenie z kupnem takich maszyn na licytacjach komorniczych. Z opisu na domenie komornika jest niewiele informacji o motocyklu. Jedna z nich mówi, że motor posiada francuskie blachy. Chcę zadzwonić do komornika i wypytać się o więcej informacji (znam tylko model, rocznik i numery francuskich blach). O co pytać? Jakie mogą wystąpić problemy podczas rejestracji? Jakie dokumenty powinienem otrzymać od komornika po wygranej? Planuję to omówić tutaj jak i w Wydziale Komunikacji. Co powinienem sprawdzić zaglądając do dokumentów, na co zwrócić szczególną uwagę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie ruchomości, w szczególności pojazdów na licytacjach komorniczych ma wiele minusów, ale jeden zasadniczy plus:

 

- nie musisz martwić się o żadne papiery. Kupując motocykl w ten sposób jest on wolny od wszelkich obciążeń i jeżeli tylko ma spełnia warunki homologacyjne, to bez problemu zarejestrujesz go tak jakbyś rejestrował nowy motocykl.

 

Możesz zapytać czy ma kluczyk i papiery

 

O stanie technicznym nie dowiesz się nic, w dniu licytacji możesz go obejrzeć, jak będziesz miał duże szczęście, to może uda się odpalić, ale o jeździe próbnej zapomnij. Niestety minusem jest to, że kupujesz kota w worku:D

 

Z doświadczenia wiem, że pojazdy dłużników są raczej w złym stanie technicznym.

 

Edit

W sumie to teraz dopiero się zorientowałem, że on nie był zarejestrowany w PL, najlepiej zadzwoń do WK, wydaje mi się, że powinien wystarczyć francuski dowód rejestracyjny. W przypadku pojazdów zarejestrowanych w PL nie ma żadnych problemów nawet w przypadku braku DR.

Edytowane przez żółf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w/w wypadku, ale trzeba być przygotowanym, że nie będzie możliwości odpalenia motocykla, wszystko zalezy od komornika...

Z doświadczeń moich kolegów, wynika, że lepiej brać sprzęt "po lekkim szlifie" niż komorniczy, a to za sprawą kupionego w HD w idealnym stanie wizualnym, ale potem okazało się, że silnik był a zasadzie "wydmuszką", a w skrzyni biegów też brakowało paru elementów, sprzęgła nie było, motocykla nie mozna było nawet dotknąć, tylko zasada: widzą gały co brały...

Trzeba mieć czujność... lamparta, lub sójki przynajmniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że pojazdy dłużników są raczej w złym stanie technicznym.

 

potwierdzam. jeśli byłby w przyzwoitym, to a/ zostałby sprzedany przez dłużnika, komornik robi to za znacznie niższą kasę, która trafia na poczet długu, b/ poszedłby mniej oficjalną drogą, c/ nawet jeśli się udało - to na aukcji masz sporą szansę trafić na zawodowych łowców komorniczych okazji, i raczej nic nie zwojujesz. interesowałem się kiedyś samochodami z tego źródła. i takie były wnioski (moje, znajomych prawników, którzy nawet wzięli udział w aukcji, itd)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JAk trafisz na motocykl ktory ma chip'owyny uklad to koszty " odblokowania " chipa / ukladu anty kradziezowego beda astronomiczne, w przypadku Yamaha'y to 1800,- €uro ile w przypadku Hondy, nie wiem ale tez tanio nie bedzie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim którzy myślą że tylko oni jedni jedni wymyślili taki prosty "biznes" i kupią super sprzęt , samochód , kombajn czy przyczepę rzepaku za okazyjną cenę jaka jest podawana jako WYWOŁANIA polecam najpierw zajrzeć do słownika poszukać znaczenia słowa LICYTACJA a następnie przejechać się na trzy czy cztery takie "imprezy" i zobaczyć w jakim stanie jest 99% sprzedawanych rzeczy i jak wyglądają realia (a nie programy w TV ) , postąpienia i cała ta otoczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...