Skocz do zawartości

Aprilla 1200- BMW 1200gs


Rekomendowane odpowiedzi

Wertyder, drogi szutrowe to nie teren.

Moim rt jeżdżę po Beskidach. Moim rt byłem sh21 w Theth. Więc to motocykl terenowy?

 

 

Zapamiętaj sobie raz na jutro, że gs NIE JEST motocyklem terenowym. Owszem, można nim z powodzeniem jeździć po nawierzchniach złej jakości ale jednak nawierzchniach.

Gs jest za ciężki w gruby teren i nic, żadna wiara, żaden marketing tego nie zmieni.

Nawet ortodoksi gejesiarze to przyznają, a co niektórzy ze wstydem przesiadają się na 800-ki.

Jest jeszcze jedna kwestia. Najsłabszym miejscem, piętą Achillesa gs, jest przekładnia główna. O ile jako tako sobie radzi w drogowym rt, o tyle w gs zabieranym w krzoki zostanie szybko zniszczona. I niech ci, co tam nie grzebali, raczej się nie wypowiadają. d00da9c3740445a05fee7b0a889623e2.jpgb5676c0332e3836e66b43744d8402425.jpg

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja bmw? Olej a woda to dwa zupełnie inne pojazdy.

Apki w ogóle nie znam.

Do jakich celów to ma służyć?

Bmw to jest suv do lansu a nie terenówka - jak się niektórym wydaje.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

 

Chyba mylisz motocykle endure z crosowymi.

 

​GS jak najbardziej nadaje sie do jazdy terenowej, trzeba tylko kierowcy a nie ...

 

 

Witam

Noszę się z zakupem motoru. Co myślicie , APRILLA 1200 lub BMW 1200gs wady i zalety. Może jakiśinny? Proszę o opinie.

 

 

Znam dobrze tylko BMW w wersji Adventure i to w starszej wersji chlodzonego olejem.

Dla mnie poza malym brakiem w mocy, ten motocykl byl idealny. Uzywalem go jednak tylko na asfalcie, zapewnial komfort oraz swietne prowadzenie jak na swoja klase.

​Jezdzilem tez nowa wersja i ona juz nie cierpi na niedostatek mocy :)

 

​Nowego Caponorda tylko widzialem na zywo i czytalem o nim w kilku artykulach, temu motocyklowi blizej jest do BMW 1000 XR I Multistrady niz do GSa. Jest on skonstrulowany jeszcze bardziej pod asfaltowe drogi anizeli GS. Pamietam, ze krytykowano dzialanie zawiesz w Aprili, moze po lifting cos zmienili..

Ten model jest dosc egzotyczny, szczegolnie na polskim rynku, wiec trzeba sie liczyc z utrudnionym dostepem do czesci, brakiem zamiennikow oraz czesci uzywanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, niczego nie mylę.

Gs nie jest terenówką i przyznają to nawet ci, co ogarniają.

Dlaczego znakomite grono dzików co zabierali gs w krzoki pokupili na drugie 650 xchallenge? He?

 

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

 

Bo sa to mniejsze, bardziej poreczne maszyny dla ludzi o przecietnych umiejetnosciach jazdy w terenie jak i przecietnej budowy ciala. Na asfalcie I dalekiej podrozy sprawuja sie jednak gorzej, nie sa tak uniwersalne jak GS.

Nie oznacza to jednak, ze GS radzi sobie w terenie tak samo jak RT.

GS zajedzie o wiele dalej po bezdrozach od motocykli szosowych, choc nie jest to motocykl typu hard enduro, lecz turystyk z mozliwoscia jazdy po wiekszych bezdrozach.

Jak ktos chce zaznac ekstremalnej jazdy terenowej, to kupuje lekkie enduro i tapla sie w blocie, tyle tylko ze na takim motocyklu podroz rzedu kilku tysiecy kilometrow to katorga a na GS to przyjemnosc, jak zreszta na pozostalych maszynach tego typu, takich jak: Yamaha XT 1200, Triumph Tiger 1200 czy KTM 1290 Adventure itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cała siła w GS'e to jego mega uniwersalność. Jeździ dobrze zarówna po gładkim asfalcie, fajnych serpentynach jak i w lekkim terenie czy bezdrożach.

W tym jest myślę jego największa siła.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się nie zgodzę. Gs gorzej nadaje się do typowej turystyki bo mniej chroni jeźdźca, ze względu na inną przekładnię główną wyżej kręci silnik - pali więcej.

Do błota też się nie nadaje za bardzo, bo ciężki i jak wyżej pisałem - najsłabszym ogniwem jest delikatna przekładnia.

Ale marketing marki...

 

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę moim znajomym co GSami zjechali pół świata głównie po bezdrożach podać link do tego wątka. Będą mieli masę radochy czytając herezje które tu kolega wypisuje :). No ale może się nie znają i oczadzeni "marketingiem marki" rzeczywiście popełnili tragiczny błąd kupując to moto :D.

Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się nie zgodzę. Gs gorzej nadaje się do typowej turystyki bo mniej chroni jeźdźca, ze względu na inną przekładnię główną wyżej kręci silnik - pali więcej.

Do błota też się nie nadaje za bardzo, bo ciężki i jak wyżej pisałem - najsłabszym ogniwem jest delikatna przekładnia.

Ale marketing marki...

 

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Żużu77 jeździłeś ty w ogóle GSem czy znasz go tylko z obrazka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, nigdy :)

Co to jest w ogóle? Oni robią motocykle?

Hahaha, skąd bym wiedział jakie różnice?

 

Z resztą, ja wysiadam. I tak najwięcej do powiedzenia mają ci, co nawet nie siedzieli :)

Powodzenia wam zatem.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, nigdy :)

Co to jest w ogóle? Oni robią motocykle?

Hahaha, skąd bym wiedział jakie różnice?

 

Z resztą, ja wysiadam. I tak najwięcej do powiedzenia mają ci, co nawet nie siedzieli :)

Powodzenia wam zatem.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

 

Nie siedzieli? Tak sie sklada, ze i ja i Tommo bylismy uzytkownikami GS 1200 ADV.

Mialem tez przyjemnosc kilkukrotnej jazdy na R 1200 RT z 2008 Roku, ktorego wlascicielem byl moj dobry kolega.

Jakos dziwnie sie skladalo, ze on jako uzytkownik RT chetnie zamienil by swoja maszyne na GSa, bo lepiej mu sie nim jezdzilo po asfalcie i chwalil pozycje za sterami. Ja jak najbardziej podzielalem jego zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...