Jump to content
robert87

Bujanie motocyklem na boki przy małej prędkości

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu zauważyłem, że jak jadę małymi prędkościami np. w korku tak do 50 km/h czuje jak czasami buja motocyklem na boki. Nie ma typowego jak przy shimmy wahania kierownicą. Czy to może być przyczyna asfaltu, mojej techniki jazdy czy też samego motocykla ? Triumph Street Triple 675 11r.

To popatrz na jakiej nawierzchni jedziesz kiedy tak sie dzieje , mogą być uskoki czy szpary po łataniu nawierzchni, wzdłużne .Wtedy motocykl tak sie zachowuje.

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Albo legutko poluzuj śrubę co trzyma triple tree. Kurde zapomniałem jak po naszemu :) A, już wiem, główkę kierownicy ;)

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

W tych miejscach gdzie akurat buja są wyjeżdżone lekkie koleiny, chociaż na innym odcinku asfalt wydaje się być ok. Muszę jeszcze sprawdzić to łożysko główki ramy ale to najwcześniej gdzieś za tydzień teraz i tak nie jeżdżę nigdzie bo mam remont a po skończonej robocie nie ma siły na jazdy.

Lozysko glowki poluznij, a cisnienie tylnj opony sprawdz, bo moze byc za niskie.

No i zbieżność tyłu też warto sprawdzić....

1. Ciśnienie w oponach

2. Zbieżność tyłu (regulacja naciągu łańcucha)

3. Poluzowanie główki ramy