Skocz do zawartości

Cbr 600 f3 napinacz mechaniczny


Shokei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawić mechaniczny napinacz rozrządu o taki;

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6830753408

Bo juz łańcuszek słychać i teraz pytanie wystarczy wykręcić stary napinacz i wkręcić mechaniczny i wyregulować/do ciągnąć srubka tak aby nie było słychać łańcuszka i to wszystko?

Pozdrawiam

Aha nie mam zamiaru wymieniać całego rozrządu z tym "automatycznym" napinaczem bo i tak mało jeżdżę a końcem roku będę sprzedawał cbr..., gdzieś czytałem że łańcuszek wytrzymuje 60tys ja mam 47 i przebieg jest nie cofany.. Tylko trzeba napinacz wymienić na mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robisz po taniości to nie prościej nawinąć nowa sprężynę na stary napinacz? Ustawienie mechanicznego to nie taka bułka z masłem. Trzeba rozumieć co robisz.

Sprężyna kosztuje chyba 20 pln w larssonie a moze nawet wystarczy jak starą nawiniesz mocniej i problem solved.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu mocniej nawijać starej bo pęknie. Nawinąć nową też trzeba wiedzieć jak mocno. I wszystko się rozbija o wyczucie którego słowami nie przekażesz.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, więc jeśli kiedyś były regulowane to nie ma potrzeby.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam jeszcze pytanie jedno, czy na tak żegoczącym łańcuszku da się zrobić ok. 2tys km?

Generalnie to nie polecam bo będziesz miał jeszcze do wymiany komplet ślizgów do łańcucha. Ja u siebie zrobiłem 3000mil z tak tłukącym łańcuchem to wszystko do wymiany było plus czyszczenie smoka z resztek ślizgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to łańcuszek słychać jak stoję na światłach, no ok, wymienię napinacz na mechaniczny i po kłopocie, do końca sezonu dojezdze, potem się zobaczy co dalej.

 

Mechaniczny przyspiesza zużycie łańcuszka ale przecież będziesz sprzedawał po sezonie więc to już nie Twój problem...

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...