Skocz do zawartości

[ROZ]GSXR 600 k4 k5 nie działa wentylator chłodnicy


wrobello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, w marcu kupiłem GSX-R'a z 2005 roku w wersji limitowanej 20 th Anniversary.

Wszystko było dobrze do czasu kiedy przyszły upały. W maszynie nie działa wentylator chłodnicy, temperatura w korku w oczach rośnie do 112 stopni. Liczne podpowiedzi kolegów sprawiły że wymieniłem czujnik włączenia wentylatora na chłodnicy OEM Suzuki - nic to nie zmieniło, wentylator nadal martwy, sprawdziłem go na krótko i jest sprawny, zmieniłem płyn chłodniczy i odpowietrzyłem go tak jak przykazuje manual. Wentylator odpalił sie ksiązkowo 104 stopnie i zgasł przy 99. Od tamtej pory nadal cisza, nie działa, jak wypinam kostke od czujnika wentylatora w chłodnicy i mostkuje ją wentylator od razu sie odpala,

o co tu chodzi? czujnik nowy, wentylator sprawny, płyn chłodniczy zmieniony - układ odpowietrzony, załamuje rece..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dłoń i przedzwonić przewody zasilający i masowy w całum układzie. Zbyt wielu niewiadomych tu nie ma.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem schemat. Również obstawiam przekaźnik, a dokładnie podejrzewam, że ktoś zamienił miejscem 2 pomarańczowo-czerwone przewody we wtyczce przekaźnika ... ewentualnie usterka przekaźnika. Zacznij od podmiany przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jestem zielony w elektryce samochodowej i motocyklowej, absolutnie nie mam pojecia jak to sprawdzić. Tylko tak na chłopski rozum, czujnik dostaje temperaturę i zamyka obwód, wentylator sie odpala. Więc jeżeli ja wypinam kostkę z czujnika i ją mostkuje (zastępuje czujnik kablem w ręku) to wszystko sie uruchamia, wentylator pracuje cicho i wszystko wygląda na sprawne.


Który przekaźnik sprawdzić, Bimbak, mógłbyś mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten przekaźnik znajduje sie pod zbiornikiem mocowany do obudowy filtra. Tam sa 2 przekaźniki - w k6 k7 to ten po lewej. Gdzie on jest w k4 k5 nie wiem ale może być podobnie. Wtyczka przekaznika ma 4ry przewody.

Wczesniej zle odczytałem schemat. Tam jest zielono czerwony G/R z modulu i pomaranczowo czerwony O/R. Masz albo uwalony przekaźnik albo uszkodzony któryś z jego przewodów.

Poniżej schemat.

7777464a66919768c6bf346bf9f277a3.jpg

 

Jak nie ogarniesz to daj to komuś kto się zna na tym.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, jezeli most

 

Dobra znalazłem schemat. Również obstawiam przekaźnik, a dokładnie podejrzewam, że ktoś zamienił miejscem 2 pomarańczowo-czerwone przewody we wtyczce przekaźnika ... ewentualnie usterka przekaźnika. Zacznij od podmiany przekaźnika.

Ale przeciez jezeli mostkuje czujnik i mu sie wlacza wentylator to znaczy, ze przekaznik dziala. Czyli albo niewlawsciwy czujnik, albo czujnik "nie widzi" temperatury - znaczy goraca woda nie dochodzi do czujnika - sprawdzic termostat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mostkuje to zawsze działa, jak wymieniłem czujnik w chłodnicy i odpalilem moto to też zadziałał od 105 do 100, później już ani razu, wczoraj jak wymieniłem płyn i odpowietrzałem, rozgrzał sie do 105 i też sie odpalił z tym że przy 102 zgasł, ogolnie od kiedy mam moto wentylator automatycznie odpalił sie z 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w usunięciu awarii wiele ci nie pomogę ale na twoim miejscu jeśli masz ciśnienie na latanie na takim moto a nie chcesz zarżnąć silnika to do czasu usunięcia awarii zrobiłbym sobie manualny włącznik do tego wentylatora (oczywiście nie traktuj tego jako "naprawy" ale jako tymczasowe rozwiązanie )

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przewód od włącznika nie jest gdzieś uszkodzony pod panczerzem, skoro raz działa a raz nie.

Tak , to jest bardzo dobra podpowiedz. Jak mostkujesz czujnik byc moze kable ukladasz w taki sposob, ze kontakt jest, a jak je podlaczysz pod czujnik to kontakt niknie. Ja bym na twoim miejscu sprawdzil wszystkie laczenia w ukladzie czujnik - przekaznik - wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...