Skocz do zawartości

Yamaha XJR 1300 dusi się podczas jazdy


darooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam problem z moim moto, który objawia się dławieniem podczas jazdy z prędkością obrotową między 5 -5,5 tys obr/min. Startuje jak szalona, ale jak dochodzi do jakichś 5- 5,5 tys obr/ min dusi się tak jakby nie dochodziło paliwo do gaźników i dalej nic się nie dzieje- silnik się dławi i moto jedzie mniej więcej z taką samą prędkością. Na wolnych obrotach dochodzi do odcięcia i silnik się nie dławi, ładnie się wkręca.

Wszystkie regulacje są zrobione gaźniki wyczyszczone i zschynchronizowane. Miałem ostatnio problem z cewką zapłonową i silnik palił na dwa cylindry - chyba gdzieś jedna cewka nie była dobrze zmasowana. Zamieniłem cewki miejscami i teraz pali normalnie, ale znowu wystąpił problem z tym muleniem. Czy ktoś miał podobne problemy ze swoją maszyną bądź ma pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam problem z moim moto, który objawia się dławieniem podczas jazdy z prędkością obrotową między 5 -5,5 tys obr/min. Startuje jak szalona, ale jak dochodzi do jakichś 5- 5,5 tys obr/ min dusi się tak jakby nie dochodziło paliwo do gaźników i dalej nic się nie dzieje- silnik się dławi i moto jedzie mniej więcej z taką samą prędkością. Na wolnych obrotach dochodzi do odcięcia i silnik się nie dławi, ładnie się wkręca.

Wszystkie regulacje są zrobione gaźniki wyczyszczone i zschynchronizowane. Miałem ostatnio problem z cewką zapłonową i silnik palił na dwa cylindry - chyba gdzieś jedna cewka nie była dobrze zmasowana. Zamieniłem cewki miejscami i teraz pali normalnie, ale znowu wystąpił problem z tym muleniem. Czy ktoś miał podobne problemy ze swoją maszyną bądź ma pomysł co może być przyczyną?

W pierwszej kolejnosci sprawdzilbym odpowietrzenie zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam właśnie na przewody WN albo fajki. Będę w weekend kombinował z tym, tylko zastanawia mnie jedno bo jeśli uszkodzone były by fajki albo przewody to raczej to przerywanie powinno być cały i podczas jazdy i podczas przegazówki na wolnych obrotach...hmm

 

Poziomy paliwa ustawiałem w poniedziałek, ale niestety nic to nie dało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że wypadanie zapłonów następuje tylko przy obciążeniu ale wtedy obroty nie mają znaczenia. Może się przydławić przy 3 tyś ale i 5 tyś.

Na każdym biegu dusi się przy 5 tyś?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każdym biegu jest dokładnie tak samo od samego dołu idzie jak głupia a jak dochodzi do 5 tys to koniec, pyrkocze przerywa i dalej ciągnąć nie ma siły

Edytowane przez darooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "gaźniki wyczyszczone" - a może jednak coś nie halo w dyszy wysokich obrotów?

A próbowałeś bez filtra powietrza się pyrnąć? Bo oprócz paliwa może nie wydalać powietrze, choć to mniej prawdopodobne. No i rzuć okiem a impulsatory, Może jest luz przy pewnych obrotach źle podaje impuls?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 90 % pewny że gaźniki są czyste. W sobotę będę w domu i będę kombinował. Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to chętnie je przeczytam ;) Dam znać czy coś znalazłem ;) dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze co innego - może przy większym ciśnieniu puszczają doloty do gaźników sparciałe i bierze fałszywe powietrze? No tak kombinuję... albo iskra albo mieszanka, nie ma inaczej.

Kiedyś miałem impulsator który po zagrzaniu padał. Co ja się naszukałem... bo jak postał to odpalał, się zagrzał, dwa garnki padały.... :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wziąłem się za oględziny i posprawdzalem wszystko jeszcze raz. Problem okazał się tkwić rzeczywiście w mieszance paliwowo powietrznej... Podczas rozkręcania i składania motocykla guma która w zasadzie pełni rolę osłony akumulatora zatykala wlot powietrza do airboxa i dlatego silnik się dusil. Po odsunięciu gumy silnik oddycha teraz pełna piersią :D odbyłem jazde próbna i teraz ciągnie niemiłosiernie aż do odciecia :) dzieki wszystkim za podpowiedzi i najważniejsze że maszyna teraz już smiga;) pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :) a sugerowałem coby pogrzebać koło filtra powietrza :)

 

No, ale dobrze że jest dobrze.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...