Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie stożki dają za dużo powietrza i masz zbyt ubogą mieszankę. A jak wyglądają świece?

 

To niby nie moja sprawa, ale po co kombinować? A jak już kombinujesz, to sorki, ale to jest większa inwestycja, czyli w dobrym warsztacie ludzie mają analizator spalin i szeroki wybór dysz, i się zakłada, bada, zakłada inne, bada i osiąga optymalne rezultaty.

 

W garażu niby też się da, ale trzeba mieć kupę doświadczenia...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to w drugą stronę, za duże dysze mu dałeś i się dławi. No albo-albo. Z jakichś tam przyczyn istnieje "optymalna" mieszanka paliwowo-powietrzna a Ty ją zmieniłeś....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lub obserwować kolor świecy w każdym zakresie obrotów... i tak ustawić gaźniki, żeby świece miały kolor właściwy..., czyli dłubanie, przejażdżka, sprawdzanie świec, czyszczenie swiec, korekta, gaźników, przejażdżka, znów sprawdzanie świec, czyszczenie świec, i tak w "kolo Macieju"... trochę przygody jest, ale takie sa koszty przeróbek, tuningu ect.. i dlatego dobry mechanik musi zarbiać, by z czegoś dać swojej córce( lub synowi) "dolara" na książki, czy na inne rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dużo pomógł ten temat: http://www.hondatwins.net/forums/63-fuel-supply-carburation/23714-cb400-cv-carbs-pods-how-make-them-work.html

 

ogólnie całe forum o jest świetne, wszystko o tych Hondach ;)

 

Ubiegłeś mnie.

 

Jeśli nie wyrzuciłeś jeszcze starych filtrów, to jest też wątek o ich ,,regeneracji'', która chyba mnie czeka.

http://www.hondatwins.net/forums/41-fuel-supply-carburation/1440-cb200-air-filter-refurb-query-2.html

 

 

W kategorii pomysłu można jeszcze śledzić pomysły Ichiban-a z dotheton.com. Ten to raczej jajcarz, ale widziałem tam u niego pomysł na dławienie stożkowych filtrów przepustnicą podobną do tej z gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...