Skocz do zawartości

SHL M06T czy M11


aftys6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obejrzałem wstępnie do zakupu SHL 175 z 1960 roku.

Kompletna, silnik się kręci. Jak na babcie dość ładnie utrzymana.

Właściciel ma dowód pierwszego właściciela po zakupie i umowę na siebie. W umowie wszystkie pieczątki, kwitki z ubezpieczenia itd.

Około 1989 ją wyrejestrował i poszła do szopy. Więc sprawę dokumentów mam jasną - do zarejestrowania.

 

Problem jest z tym że w pierwszym dowodzie jest mało informacji.

Właściciel pojemnośc, rok produkcji.

 

Właśnie rok mnie dziwi.

Ma wpisane 1960 i 175 ccm.

Jak waidomo w 1960 roku produkowana była M06T czyli ulepszona M06 z silnikiem 150 ccm.

Z drugiej strony pojemność sugeruje na 150 ccm.

 

Dodam tylko że między świętami będę mógł dopiero ją odkopać spomiędzy maszyn stolarskich i obejrzeć na świetle dziennym.

Póki co widziałęm ją od silniki w tył.

 

Czy może być tka że w 1960 wychodziły już jakieś pojedyńcze sztuki M11.

 

Z góry dzięki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy może być tka że w 1960 wychodziły już jakieś pojedyńcze sztuki M11.

 

 

Raczej nie. Mialem M11 z 64 roku (bylo to za gówniarza moje pierwsze moto) i wtedy się trochę tym modelem interesowalem. Z tego, co pamiętam, byl to drugi rok produkcji tego modelu, ale bylo to lata temu, więc mogę się mylić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach czeka mnie przezucenie tony rupieci. betonairka heblarka, czesci od l;ady i się dokopie.

Mimo tego który by to model nie był to biore i tak bo cena jak za wsk w kiepskim stanie.

Dodatkowo jest 2gi silnik i pol motocykla na czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ;)

 

Heh.

Póki co to doczołgałem się do tabliczki.

Po świetach biorę się za robotę.

Nie chce jej na siłę wyciągać żeby nie poobijać nic. aczkolwiek zbiornik już widzę że jest do regeneracji bo kiedyś syn właściciela zaczął ją odnawiać.

Siedzenie też prawie myszy zjadły ale blaszana podstawa jest ok więc będę zamawiał obszycie i uzupełniał ubytki

Mam ambitny plan.

Chce robić dokładną dokumentację fotograficzną i wideo, jak da radę, od wyjęcia z rupieciarni przez rejestrację do stanu odnowienia ;)

Może komuś się przyda.

 

P.S.

Gadałem już z kumpel pracującym w urzędzie komunikacji.

Powiedział mi jakie papiery załatwić i jak to zrobić najszybciej i najtaniej.

Zauważyłem że bardzo jest dużo głupot w necie odnośnie rejestrowania starego motocykla.

 

Do uslyszenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do garazu zawitała:

SHL M11 rocznik 1962

 

Do kompletu częsci zapasowe:

-zbiornik paliwa,

-koła w obuwiu

-silniki 1,5 sztuki

-pierscienie oryginalne - kpl

-układ korbowy ponoć po regeneracji

-lampa przednia i tylnia

-siedzenie

-4 sztuki oslon blaszanych

-2 sztuki akcesoryjnych oslon na nogi

-2 lampy do WSK

-zestaw napędowy do rometa (chyba kadet)

-2 błotniki P+T

-Plusz od groma śrubek blaszek podkąłdek nie wiem jeszcze do czego.

 

Koszt najniższa krajowa na 2017 rok i 2 szyby do syrenki 105 ;D

 

Chyba warto było??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak. Tylko nie ludz sie ze bedzisz dalej jezdzil na oryginalnych oponach :).

 

Zachowam pewnie jako eksponat muzealny bo jedna ma chyba 63 rok wybity na rancie ;)

 

A tak na serio to posłużą pewnie tylko do przeglądu.

 

Chcę w miarę prędko kwity załatwić.

 

W stacji kontroli powiedzieli mi że by przeszła przegląd musi mieć prawidłowy krój bieżnika, musi odpalić i zrobić kilka metrów po placu, Mają działać światła klakson i hamulce.

 

Postaram się na kolejną wizytę do garażu zabrać aparat i uwiecznić babcię.

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są i zdjęcia jak obiecałem ;D

https://photos.google.com/share/AF1QipMS5FQUci057Tg6r2lLO-vK3WK5p7ssk5zEzIJ7QEtCOVL5EzmRa_1HRZhiG5RPZg?key=UHl2bTNmTElnbU5fcXc1cTdhNjVvOERHYS15b2R3

 

Nie wzglda najlepiej. Syn właściciela próbowął ją kilka lat temu ale jak widać zrobił więcej złego jak dobrego.

 

Oprócz motocykla dostałem :

-dodatkowy bak

-siedzenie chyba od WMM

-2 silnik - rozebrany

-sporo nowych linek, nowe opony i dętki(Stomil z 2009 roku )

-zestaw pierścienie + tłok - nowe Polskie

-zapasowe boczki, osłny na nogi i spoooro różności.

 

Podczas podpisywania umowy wyszła jedna dziwna sprawa.

W dowodzie pierwszego właściciela i umowie jest wpisany rok produkcji 1960 a na tabliczce jest 1962 rok.

Dodam że jest zgodność numerów

Numery ramy i silnika zgadzają się z numerami na tabliczce znamionowej i w papierach.

 

Czy jest to błąd urzędnika podczas pierwszej rejestracji i powielany dalej czy może jest inna możliwość powstania takiego błedu ??

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik w kwitach to pewnie błąd urzędnika, który powielił się przy dalszych rejestracjach. Takie rzeczy zdarzały się kiedyś często, bo dowody były wypisywane ręcznie a weryfikacji danych nikt nie robił. Liczyło się to co było w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik w kwitach to pewnie błąd urzędnika, który powielił się przy dalszych rejestracjach. Takie rzeczy zdarzały się kiedyś często, bo dowody były wypisywane ręcznie a weryfikacji danych nikt nie robił. Liczyło się to co było w dowodzie.

 

Czyli mam zostawić ten wpis i w umowie ??

Czy umowę teraz przerobić na 1962 tak jak jest na tabliczce ??

Teraz na przeglądach troche rzetelniej podchodzą do takich spraw. Stare dokumenty chyba i tak sa zbedne przy rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowa sztuka. :)

Najgorzej nie jest.

 

Trochę mi robote pokrzyżowała ludzka niewiedza.

Wyczyszczenie baku do zera spowodowało że troche miejscami ruda wzieła go z wierzchu.

Środek o dziwo jest w stanie dobrym w obydwóch w jednym mam nawet orginalne sitko we wlewie co rzadko się zdarza. Zazwyczaj gineły one podczas używania.

Pierwsze do roboty idzie siodło.

Ktoś uszył inny pokrowiec i będę musiał nakoś odtworzyć oryginał. Plus że są orginalne aluminiowe listewki a rama metalowa jest w stanie bardzo dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...