Skocz do zawartości

Film jak gość składa silnik z 954, odbija coś na wale i porównuje z wzornikiem. Co to jest?


kukiz1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znalazłem na YT film jak gość składa silnik z CBR 954

 

Między 12 a 14 minutą filmu gość nanosi coś na czopy wału i skręca kartery tak jak do złożenia. Potem rozpoławia silnik i sprawdza szerokość odbitego środka za pomocą jakiegoś wzornika.

Domyślam się że chodzi o jakieś dobre ułożenie panewek? Pomiar luzu do czopa bądź jakieś sprawdzenie krzywizny???

 

Możecie zerknąć? Co to za środek i gdzie to można znaleźć? Co to dokładnie robi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znalazłem na YT film jak gość składa silnik z CBR 954

 

Między 12 a 14 minutą filmu gość nanosi coś na czopy wału i skręca kartery tak jak do złożenia. Potem rozpoławia silnik i sprawdza szerokość odbitego środka za pomocą jakiegoś wzornika.

Domyślam się że chodzi o jakieś dobre ułożenie panewek? Pomiar luzu do czopa bądź jakieś sprawdzenie krzywizny???

 

Możecie zerknąć? Co to za środek i gdzie to można znaleźć? Co to dokładnie robi?

 

 

 

Jeśli używałeś manuala przy składaniu,to na stówę była tam wzmianka o plastic gauge

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drobna uwaga.

Trzeba zwracać uwagę na opakowania plastigauge bo są produkowane do określonego zakresu pomiarów. Takim czerwonym do traktora nie ma co w zasadzie podchodzić :) Sam pomiar jest bardzo precyzyjny i w/g mnie zdecydowanie pewniejszy niż zabawa w jakieś mikrometry itp..... Przynajmniej w takiej wesji> Jasiu szopa-service. Czyli np. ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarka jest opakowaniem do gluta, wiec pomylek byc nie moze.

Jedyna problema to dobranie zakupionego miernika do przypuszczalnych luzow miedzy panewka a czopem na konkretnym wale,

jako ze mierniki produkowane sa w kilku "grubosciach" i kolorach ktore z nimi koresponduja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...