Skocz do zawartości

HD Electra


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego cytujesz mojego posta o akumulatorze a wstawiasz o olejach :) Chyba coś pomieszałeś :)

 

Kolego czytanie ze zrozumieniem,jako jedyny odpowiedziałeś na mojego posta(respekt) i tu zacytuje Ciebie " Nie wiem czy uzyskasz takie informacje" nie uzyskałem ale z znalazłem gdzie indziej i się z nimi sie podzieliłem . Tak jak zauważyłeś nie ma tu nikogo kto się zna , tak jak z Twoim akumulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylo, ​zastanów się, na jakim świecie żyjesz... HD nie powie Ci, zamiennika o jakich parametrach użyć w motocyklu, tylko da Ci numer OEM dla części oryginalnej i szlus. Wiedzy o zamiennikach jest opór, poszukaj np. u SWR czy u Yuasy, SWR produkuje niezłe akumulatory, mają też całą gamę zamienników do HD. Generalnie producenci akumulatorów podają, do jakiego modelu i rocznika pasuje, po co Ci więcej?

 

Pytanie na forum o tak dostępną wiedzę jest pójściem na łatwiznę... I dlatego nie dostałeś odpowiedzi ode mnie, bo nie chce mi się pisać o tak łatwo dostępnej i podstawowej wiedzy.

 

Do Electry TC musisz minimum 300 CCA, większy prąd rozruchowy to lepsza żywotność baterii, pojemność jest potrzebna ze względu na dużą ilość elektroniki. Taka ciekawostka - akumulatory sygnowane przez HD (robi je chyba Westco) są odrobinę inaczej skonstruowane ze względu na wysokie prądy rozruchowe - to najbardziej daje po tyłku akumulatorowi. Dlatego w moim Heretyku akumulator ma 9 lat i gania, aż miło, a w Elce żaden zamiennik nie wytrzymał więcej niż 2 lata - Ela Evo 95 ma mniejszy akumulator 22 Ah, i spore pobory prądu, osłabiony akumulator po czterech rozruchach w mieście potrafił powiedzieć pas... Z pychu paliła od pół obrotu wału, ale pchnij taką krowę... No i skaza na wizerunku... Po zmianie na OEM skończyły mi się problemy, nie muszę tez oszczędzać energii - czyli wyłączać świateł i radia na światłach gdy obroty są niskie i aku się nie ładuje.

 

Co do olejów - tak, jeśli olej silnikowy spełnia specyfikację do mokrych sprzęgieł jak najbardziej nadaje się i do silnika i do sprzęgła w HD BT. Dotyczy to np. Amsoila. Mobil 1, Motul, Midland, Valvoline i paru innych. I na pewno jest lepszy niż HD Formula. Czym jeździłeś wcześniej, że Cię to tak dziwi?

 

Niektórzy nawet polecają ten sam olej silnikowy do skrzyni, ale w tym przypadku to trzeba ich wysłać do doktora (albo niedługo skrzynię)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallygatorr jesteście tutaj tylko po to żeby się po plecach poklepać? . Pomoc techniczna jest NIE mile widziana ? Wnioskuje ze mam szukać informacji gdzie indziej bo tam jest łatwiej i bardziej dostępne wiadomości .? To po co to forum ? Posiadam HD od roku zbliża sie pora wymiany oleju, szukałem po rożnych stronach i nie znalazłem jakiś konkretnych wiadomości od FACHOWCA. Tabele która znalazłem Amsoli , rekomendują jeden olej i do silnika sprzęgła i skrzyni , z tad moje pytanie .Tylko do kogo ? W Anglii sa dostępne inne oleje Motor faktory rev tech i oryginalne harleya. A co do akumulatora to niestety nie ja zadałem to pytanie te informacje to dla

juhas77 Edytowane przez wasylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie spojrzałem, kto pytał o aku, ale opinię podtrzymuję - znalezienie takich informacji to 30 sekund...

 

Mieszkasz w UK, więc zapewne jesteś anglojęzyczny - jest kilka for za wielką wodą, które są skarbnicą wiedzy. Informacji podstawowych (opony, oleje, akumulatory, itd. itp.) jest multum, informacji bardziej zaawansowanych jest też ogrom, ale tu trzeba wiedzieć o czym mowa, bo oni też potrafią pisać bzdury.

 

Pomoc techniczna jest mile widziana, i z reguły zostaje udzielona, ale : jeśli zapytasz "ile i jakiego oleju do HD" to ja i kilka innych osób Cię oleje, bo idziesz na łatwiznę... Zdobycie wiedzy kosztowało trochę czasu i wysiłku, i sporo ludzi uważa, że nie ma co jej "trwonić" dla ludzi, którzy nie chcą jej zdobywać...

 

Jeśli zadasz pytanie: szukałem, HD mówi tak, AMS mówi tak, paru innych jeszcze inaczej i nie wiem co o tym sądzić i co wybrać to zaczniesz fajną dyskusję; BTW taka właśnie dyskusja jest w przyklejonym wątku o olejach. Tam znajdziesz fajne informacje o olejach, możesz sprawdzić, co mówią producenci a także fajne informacje od Mańka1300, który strasznie drąży temat.

 

Byli tacy, co pytali ile napompować koła bo nie chciało im się znaleźć takich informacji... Między innymi z tego powodu ludzie, którzy mają wiedzę odeszli z forum lub się mało udzielają - bo okazało się, że mają być darmowym doradztwem czasem nawet bez "dzięki"...

 

Jak będziesz miał prawdziwy problem techniczny ( a nie brak podstawowych informacji eksploatacyjnych), to jeśli go opiszesz to postaramy Ci się podpowiedzieć... Z drugiej strony są ludzie, którzy po prostu powinni oddawać motocykle do mechanika, bo sami nie są w stanie wykonać/nie mają warunków/ nie mają wiedzy dla nawet najprostszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do akumulatora to niestety nie ja zadałem to pytanie te informacje to dla

juhas77

 

Kolego czytam ze zrozumieniem. Jak zauważysz w poście powyżej mojego,pytanie o akumulator zadał "kolba" nie ja. Ja tylko udzieliłem odpowiedzi gdzie szukałem informacji o akumulatorze nie o olejach, gdyż uważam że po to się tworzy forum aby sobie na wzajem pomagać.

Edytowane przez juhas77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nieważne, chodzi tylko o to, że trzeba szukać akumulatora do konkretnego modelu i rocznika HD, bo to nie tylko pojemność i prąd rozruchowy, ale również wymiary a także lokalizacja klem... Jeśli jest aku dedykowany do danego modelu i rocznika, to powinien być ok, jeśli nie jest to jakiś producent krzak.

 

Druga sprawa to to, że aku w HD ma ciężko i powinien być lepszy, żeby trochę pożył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Ciekawy jestem ile sezonów objedziesz na nim. Ja swojego mam 3 sezon i daje rade ( też EXIDE).

A z drugiej strony nie wiem czy w PL kupisz takiego EXIDE ze znaczkiem H-D kit, pierwszy raz takiego widzę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy potrzebuje :sad: a czas nagli a nie mam czasu siedzieć i przeglądać setki stron dotyczące narzędzi . Chodzi o klucz nasadowy do odkręcenia kosza sprzęgowego czy to 1"13/16 ? i czy klucz do zębatki zdawczej to 1"1/2 i czy da się to zamienić na metryczna 38 ? z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przydatne w transporcie lub naprawach by bez bawienia sie w wyciąganie bezpieczników lub innych drastycznych kroków .

 

 

Włączyć zapłon przytrzymać foba od alarmu az kierunkowskazy zapala sie trzy razy , Wyłączamy stacyjkę i jeszcze raz trzymamy foba az kierunki mrygna trzy razy . Gotowe, Ma to zastosowanie Ela 2003 w młodszych jest całkiem inaczej sporo jest tego na YouTubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...