Skocz do zawartości

HD Electra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników HD jestem Tomek z okolic Raciborza choć motocyklami poruszam się już parę ładnych lat to tydzień temu udało mi się kupić pierwszego HD Electra Glide 2008r.liczę że pomożecie mi w sprawach tej marki bo niewiele można znaleźć poza forum w języku Polskim i tu moje pierwsze prozaiczne pytanie jakie ciśnienie powinno być w oponach w electrze przód- tył z pasażerem i bez z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kierowca przód i tył 2.5 bara , kierowca i pasażer przód 2.5 , tył 2.8 parametry dla standardowych opon , dane z serwisówki Haynes

 

Ciśnienie w kołach to nie wszystko , tylne amorki powiesiłeś mieć tez pompowane ( potrzeba pompka niskociśnieniowa - na Allegro od 180 zł ) i dla twojego modelu kierowca do 68 kg - 0Bar , kierowca 68-91 kg - 0-1.035Bar ; kierowca więcej niż 91 kg - 0.345-1.035 B ; kierowca + pasażer 1.38-1.725B ; Max dla tych amorów 2.415 Bara . Dane dla normalnych amortyzatorów tzn . Standardowych

 

W dziale Harley znajdziesz taki temat porady - tam pisz i tam czytaj . Dodatkowo warto zainwestować w servisówkę.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka rowerowa to niekoniecznie ten manometr w rowerowej jest dużo mniej dokładny - tez sam chciałem zarobić i niestety musiałem kupić taka dedykowaną - ostanio na allegro były pompki za 120 pln.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś oglądałem amorki i zauważyłem że są one połączone wężykiem a wróciec do pompowania jest tylko przy jednym i tu pytanie- czyli wartości podane przez kolegę " chyrcio" mnożymy razy 2 czy manometr pokazuje daną wartość 1 amorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pompowania amorków jest tylko jeden króciec. Rurki są połączone razem. Jeśli mogę Ci zaproponować to kup sobie serwisówkę lub zaciągnij z netu. Będzie to lepiej dla Twojego moto i dla Ciebie. Jeśli chodzi o pompowanie amorków ja sobie kupiłem w Lidlu chyba około 80zł były takie małe kompresorki samochodowe na akumulator. Sprawdza się ok tylko należy pamiętać, że ciśnienie ma być 10psi, czyli trzeba uważać aby uszczelniaczy nie wywaliło i będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha żeby to był to takie proste to bym już dawno zaciągnoł sobie serwisówkę po polsku bo tłumaczyć każde słowo to nie tak, próbuje, ale wpisując słowo harley i dalej polski wyznacznik wyskakują strony anglojęzyczne na razie liczę na waszą wiedzę i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnij coś w tym stylu https://www.harley-davidson.com/en_US/Content/Pages/Owners/om/2010/en/TOURING/file-5.comp i włącz translator , a resztę musisz się domyśleć . Kolega wyżej ma nick chorcio- popełniłeś błąd.

Amorki są jak naczynia połączone - pokazuje ciśnienie jakie jest w obu amorach( w każdym jest takie samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu wiem - ja tylko pisze o pompce , te rowerowe maja większa podziałkę . A amorki są spięte i dane co podałem się nie mnoży .

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...