Skocz do zawartości

Ducati Monster 600,620 vs yamaha xj6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna pierwszego Moto.

Mam dylemat nie wiem w którym kierunku pójść. Marzy mi się Ducati- ale obawiam się kosztów ewent. napraw i eksploatacji motocykla o których słyszałem, czy to prawda? nie wiem do końca czy to dobre rozwiązanie:) podobno xj6 jest tanim i niezawodnym sprzętem. Liczę na wasze rady. Ponieważ nie chce się zrazić przy pierwszym zakupie:)

Proszę także o kilka informacji na temat spraw na które zwrócić uwagę przy kupnie .

Jeśli ktoś coś słyszał o ofercie na maszynę do 600 z pewnej reki proszę o info. Ponieważ boję się trochę ofert z aukcji.

https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-600-CID5-IDhuJVx.html#1c3b963421

https://www.olx.pl/oferta/ducati-monster-600-dark-barracuda-mv-augusta-CID5-IDifRAX.html#c61a9ef18f

Co myślicie?

czy to mądre kupować 18 letnie moto?

 

Na co zwracać uwagę, i jaka maszyna mi ułatwi wejście w świat dwuśladów. Nie chce przeżywać przez najbliższy czas każdego stukotu, wycieku czy innych mankamentów i być stałym klientem u Mechaników.

proszę o ewen. sugestie co do innych modeli, którym warto się przyjrzeć na początkowe jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati wymaga specyficznego podejścia. Jeśli przy kupnie zrobisz podstawowy przegląd (sprawdzenie lub wymiana pasków, zawory itd) to posłuży. Paski co 2 lata lub co 20 tyś km o ile dobrze pamiętam. Po prostu trzeba dbać. Japonię zrobi (lub nie) byle kto, byle jak i będzie jeździć, ale czy na długo... U nas jest przyjęte, że japonie się olewa, bo się nie psują. A zepsują się tak jak każdy motór. Jeśli jesteś gotów wydać trochę pieniędzy po zakupie na przegląd ( w dobrym serwisie) to bierz Ducati. Podpytaj Motomaniaxów, może coś mają na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu z daleka omijałbym "dwuślady" hahahahhaha

 

"...Na co zwracać uwagę, i jaka maszyna mi ułatwi wejście w świat dwuśladów..."

 

Jeśli chodzi o Ducati M600 to, ja mam Cagivę Elefanta z takim silnikiem, rewelacji w mocy nie ma, psuć się nie psuje, i jak każdym swoim Ducati zawsze wracałem do domciu o własnych siłach...

 

 

W Twoim wypadku radziłbym omijać Ducati ( ponieważ nie jesteś pewny i się wahasz to albo to), zaoszczędzisz sobie tym sposobem być może późniejszych rozczarowań.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...