Skocz do zawartości

Przykazania garażowo-warsztatowe


dakmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić: do Piwa czy tu. Ale są one bardziej związane ze starociami.

Na ścianie mego garażu powiesiłem je już 4 lata temu. Nic nie pomogło :D

 

1. Nigdy nie bierz czyjegoś motocykla do remontu !!!

2. Nigdy więcej nie rozbieraj silnika wueski ani żadnej rzeczy która od niej jest !!!

3. Nie naprawiaj mechanizmu który jeszcze dobrze pracuje !!!

4. Nie szukaj dziury w całym !!!

5. Jak masz ochotę popracować i pobrudzić sobie ręce to lepiej się połóż i poczekaj aż ci przejdzie !!!

6. Nie pragnij podświadomie kolejnego złomu motocyklowego do odrestaurowania !!!

7. Nigdy nie składaj jednego silnika z trzech !!!

8. Jak ognia unikaj TOKARZY !!!

9. Pamiętaj że spawacz, lakiernik, szlifierz, frezer zawsze zrobią tak jak im się wydaje słuszne a nie tak jak ty byś chciał !!!

 

 

Lista otwarta-można dopisywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić: do Piwa czy tu. Ale są one bardziej związane ze starociami.

Na ścianie mego garażu powiesiłem je już 4 lata temu. Nic nie pomogło  :D  

 

1.  Nigdy nie bierz czyjegoś motocykla do remontu !!!

2.  Nigdy więcej nie rozbieraj silnika wueski ani żadnej rzeczy która od niej jest  !!!

3.  Nie naprawiaj mechanizmu który jeszcze dobrze pracuje !!!

4.  Nie szukaj dziury w całym  !!!

5.  Jak masz ochotę popracować i pobrudzić sobie ręce to lepiej się połóż i poczekaj aż ci przejdzie  !!!

6.  Nie pragnij podświadomie  kolejnego złomu motocyklowego do odrestaurowania  !!!

7.  Nigdy nie składaj jednego silnika z trzech  !!!

8.  Jak ognia unikaj TOKARZY  !!!

9.  Pamiętaj że spawacz, lakiernik, szlifierz, frezer zawsze zrobią tak jak im się wydaje   słuszne a nie tak jak ty byś chciał !!!

 

 

Lista otwarta-można dopisywać  :D

 

Trzeba wymyslic jeszcze jedno a będziemy mieli dekalog mechanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodałbym jeszcze:

 

10. Nie wpuszczaj brata swego do garażu. :banghead:

 

To akurat nie wynika z moich doświadczeń lecz z sytuacji której byłem uczestnikiem.

Ostatnio na giełdzie kupiłem kilka gadżetów do emy po bardzo atrakcyjnej cenie. Po jakimś czasie przez znajomych dowiedziałem się że te częsci ów koleś podciągnął swemu bratu z garażu :?

Fajnie mieć brata, nie? (ja mam :banghead: , ale to ja jemu świece podciągam z Cezety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo opiszę ci co mi się zdażyło.

Kiedyś robiłem przy warsztacie, coś tam odtłuszczałem rozcieńczalnikiem nitro i malowałem pędzlem. Piwko, radio gra, robota dobrze idzie, potem drugie piwko. Sięgam po piwo żeby łyknąć, przytykam butelkę do ust ,przechylam i o krwa !! 8O 8O jakiś dziwny smak w ustach patrzę a to rozcieńczalnik (podobne ciemne butelki) :? Dobrze że nie przełknąłem.

 

Jeszcze inna sprawa to praca po piwie przy tokarce (niedopuszczalna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

He He z ciekawych rzeczy jakie sie prytrafiaja, to najlepsze jest poswiadome pragnienie wtereana. ja osobiscie przerobilem kumplowi garaz na swoje imperium. Zaczelo sie od tego ze mialem sobie motorek zboku w garazu obok jego peugota 206 (nowka) trzymac. Przytachalem wiec wsk 15 km w plecaku i na garbie na 2 tury. A potem tak jakos poszlo. Dzisiaj kumpel stawia przed garazem a w sordku 9po 3 latach) 2x wsk 125 2xwsk 175 PAnnonia + kosz ogar 200 i shl m11, a dojezdza kolejna wsk 125 i niedlugo wpadnie rys i komarek. CZyty ekspansjonizm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Nie wpuszczaj brata swego do garażu.

Ojjjjj racja :!: I niekoniecznie musi to być brat. Ważne aby mieć SWÓJ garaż/warsztat do którego nikt inny nie ma dostępu.

pzdr.

 

Albo tak: 10. Narzędzia i wyposażenie warsztatu dzielonego z innymi osobami, istnieć przestaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...