Skocz do zawartości

Yamaha YZF 750 panewki, silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem yamahy yzf 750 z roku 1995, przebieg 75 tyśkm, moc 98 koników.

Problem z silnikiem, bierze trochę oleju, czasami kopci na biało, ale najgorsze są stuki w silniku pod obciążeniem od około 5 tyś obrotów i narastają w miarę wzrostu prędkości obrotowej, na postoju nie ma niepokojących dżwięków , tylko podczas jazdy pod obciążeniem. Wydaje mi się że to stuka panewka i teraz kilka pytań;

Czy opłaca się wymienić tylko same panewki i czy jest to skomplikowane i kosztowne ?

Czy wymienić silnik i czy to jest skomplikowane ?

Czy pasuje silnik od innego modelu, jeżeli tak, to od jakiego ?

A może po prostu sprzedać na części ?

Zostałem oszukany na tym motocyklu, niestety takie są Polskie realia i chcę tylko jak najmniej na tym stracić

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż na części będzie najbardziej opłacalna dla Ciebie. Chyba,że chcesz jeżdzić tym motocyklem to najrosądniejszym wyjściem jest wymiana silnika na inny. Nie będzie to prosta sprawa,bo w modelach z tych lat prawie wszystko zajezdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie wymienic same panewki dowiesz sie po demontazu walu korbowego i wykonaniu pomiarow czopow walu. Jezeli nie sa zowalizowane to sie oplaca, bo koszt panewek s odniesieniu do kosztow calego silnika nie jest wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie wymienic same panewki dowiesz sie po demontazu walu korbowego i wykonaniu pomiarow czopow walu. Jezeli nie sa zowalizowane to sie oplaca, bo koszt panewek s odniesieniu do kosztow calego silnika nie jest wysoki.

Jeśli chodzi o samochody to tak.

 

Sprzedaj na graty bo jakiekolwiek manewry z wałem i panewkami wpędzą Cię w koszty i jeśli nawet coś z tego wyjdzie to na krótka metę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi i pomoc, decyzja już podjęta, sprzedaję na części, jeszcze kilka razy zrobię jakieś kółeczko wokoło komina może nic się nie wydarzy i na jesień rozbieram. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi i pomoc, decyzja już podjęta, sprzedaję na części, jeszcze kilka razy zrobię jakieś kółeczko wokoło komina może nic się nie wydarzy i na jesień rozbieram. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Przy kupnie kolejnego motocykla, poszukaj mechanika motocyklowego lub kogoś kto powie Ci w jakim to jest stanie. Przygodę z FZR potraktuj jako przestrogę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma taki motocykl po ślizgu. Stoi o 2 lat nie jeżdżony. Przed wypadkiem miał zrobioną głowicę i wymienioną skrzynię biegów. Zapytam jutro co z tym sprzętem zamierza zrobić może się dogadacie. O ile dobrze pamiętam to niemiec dolożył mu do motocykla stary silnik w kawałkach więc powinien mieć też jakieś części luzem. Jak jesteś zainteresowany to wyślij mi jakiś kontakt na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miałem to moto, nie przesadzaj z tą panewką, nagraj jak silnik pracuję, jak od 5tys wzwyż to nie ma powodów do paniki tam mnóstwo rzeczy może hałasować.

 

też już kiedyś chciałem silnik wymieniać a się okazało że nie trzeba, jeszcze wtedy za bardzo nie kumałem co i jak, ale teraz mogę ten silnik składać z zamkniętymi oczami.

 

wrzuć i ocenimy

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MDk7ZLpuYbE

 

 

masz tu przykład mojego, brzmiał tragicznie, a okazało się że to pierdoła, śruba od klawiatury wypadła i stukała pod pokrywą

 

 

BTW: jak na jesień chcesz sprzedać to chętnie kupię to moto ;)

Edytowane przez AdamYZF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...