Skocz do zawartości

Junak RS125 czy RS125 PRO?


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post na forum - Witam wszystkich.

 

Postanowiłem zakupić motocykl - 8500 to jest kwota maksymanla jaką mogę wydać na moto.

 

Mam możliwość zakupu używanego Junaka RS 125 (2016 r) - przejechane 1000 km - cena 5700 zł, myślę również nad nowym Junakiem RS 125 PRO (8300 zł).

Doradźcie mi proszę czy który lepiej kupić RS125 czy wersje PRO (wiadomo nowy lepiej..) ale czy różnica (chłodzenie cieczą / tarcza tył / zmodyfikowany silnik więcej koni) jest warte tego by dokładać te 2600 zł? (Bardziej mi się podoba KTM DUKE 125 lecz to już minimum 10 tys zł za używanego z przebiegiem 15 tys +... ). Czekam na wasze opinie.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Westbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dzięki

Niestety 2 moto co mi się baaaaardzo podobają tj: Yamaha MT125 i Duke125 - ale za moto 125 który może po roku / dwóch wymienię jak mi się spodoba na mocniejsze (kto wie może zrobię prawko na A?) - nie kupię za prawie 17 tys zł ew. Duke używany 10 tys (kto wie na co trafię - krzywa rama / spory przebieg / problemy...). Junak otrzymam gwarancje na 2 lata a później zobaczymy...

 

Przejrzałem sporo artykułów nt Junaków RS 125 i wersji PRO i szczerze mówiąc na 90% chce go kupić nie wygląda w rzeczywistości jak zwykły motorek a jak prawdziwy motocykl. Silniki te same które używa Yamaha więc nie powinno być źle - chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki te same które używa Yamaha więc nie powinno być źle - chyba że się mylę?

 

Nie, to nie są te same silniki co w Yamahach. One są "wzorowane" na silnikach Yamahy a jakość materiałów użyta do produkcji oraz spasowanie są typowo chińskie. Dodaj jeszcze jedną kwestię, której nie uwzględniłeś: takiego Junaka po 2 latach sprzedasz za 1/3 tego, co zapłaciłeś za nówkę czyli może ze 3000 zł dostaniesz. Ze sprzedażą też się będziesz długo bujał bo prawie nikt tego nie chce kupować używanego. KTM-a o pojemności 125 sprzedasz albo za tyle samo co zapłaciłeś albo może z 1000 zł mniej. No i w Duku masz wtrysk, duża zaleta.

 

Chcesz wiedzieć jak wygląda gwarancja na chińczyka? Oddajesz sprzęt na gwarancję, tam go trzymają ze 2 - 3 tygodnie i dostajesz go z powrotem. Jakość naprawy przemilczę bo osoba prowadząca sklep prowadzi też serwis a kwalifikacje takich osób są najczęściej niezbyt dobre. Chyba nic nie wku**ia bardziej niż 3 tygodnie bez motocykla jak za oknem lato i ładna pogoda. I nie, nie wyczytałem tego, po prostu kiedyś dorabiałem sobie w takim serwisie tego badziewia i to, co tam zobaczyłem skutecznie zniechęciło mnie do chińskiej motoryzacji na długie lata (chodzi mi o jakość wykonania bo to chyba kpina, że np. nowy silnik z Chin nie trzyma kompresji a bęben hamulcowy jest jajowaty i rzuca całym motocyklem przy hamowaniu - dużo takich przypadków mieliśmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy będą zaskoczeni ale akurat jeśli chodzi konkretnie o Junaka RS125 to jest produkowany w chińskiej fabryce Jianshe. Właśnie tej samej fabryce Yamaha produkuje swoje YBR 125. Dlatego cena Junaka jest sporo większa od typowo chińskich wytworów ale i jakość zapewne jest zupełnie inna. Natomiast czy warto dopłacać aż tyle do nowego sprzętu i mieć te 1-2 KM więcej... Nie warto. Jak wyżej wspomniano gwarancje i serwis chińskich marek to tragedia (miałem kiedyś Rometa K125 to wiem) Utrata wartości ogromna, wiec lepiej kupić świeża używkę i serwisować u sprawdzonego mechanika. Pamiętaj że kategoria 125 zwłaszcza czterosuwowa nigdy nie będzie demonem osiągów i nawet najdroższe, najmocniejsze sprzęty mają maks.15KM. Jak złapiesz bakcyla to i tak szybko zmienisz sprzęt. Wiem że KTM jest piękny ale dysponując kwotą 8tys zł nie kupisz sensownego. Natomiast wyrwiesz CBR 125 w nowszej budzie. Wybór 125 jest duży, oprócz sprzętów z Japonii i Europy można śmiało wybrać inne sprawdzone marki:

 

Korea:

-Hyosung

-Daelim (w Polsce RMT)

 

Tajwan:

-Kymco

-Sym

 

Chiny:

- Keeway

 

Jak koniecznie chcesz nowy pojazd w cenie 8tys zł który wygląda efektownie to bierz Kymco CK1 lub Sym Wolf 125. Jeśli nie masz potrzeby imponować to dużo taniej Kymco Pulsar, Sym XS125. Z poprzedniego rocznika można wyrwać te sprzęty w naprawdę dobrej cenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...