Skocz do zawartości

Proszę o pomoc Benelli X49


SamotnyWilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega prosił mnie żebym mu zrobił skuterek,myślałem ,że to ogarne w 2 dni,ale już siedzę 2 tygodnie i nic nie wymyśliłem. Silnik odpala na dotyk,gdy stoii na stopce, wkręca się ładnie na obroty i chodzi jak bajka. Natomiast gdy ktoś usiądzie na niego,to pod obciążeniem już się nie wkręca i pod małą górkę już cieżko mu wyjechać. Kompresja prawie 7 atmosfer,simeringi na wale sprawdziłem wszystko okej,iskra taka,że konia zabije,rolki na sprzęgle dałem lżejsze i nie pomogło.Paliwo świeże. Cylinder dławiony w okienku wylotowym do połowy,ale nie sądze żeby to było przyczyną. Tłok ma okienka,,a gdzies przeczytałem ,że w tym skuterze były pełne. jakieś pomysły? Sugestie?? MOże miał ktoś podobny przypadek? Bo kończa mi się już pomysły....



Gażnik nówka ze sklepu założony na próbę i nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 barów będzie chyba mało,aby to latało jak trzeba

Mało? Nowy ma 9 bar, przy 7 barach to bez problemu powinien wyjechać pod górkę,nie dziwił bym się jakby miał 3-4 bary, ale 7 to uważam ,że nie ma tragedii.

 

Nie napisałeś najwazniejszego czy koledze zepsuł się ten skuter czy kupił go zepsutego ? tzn czy on w ogóle kiedyś jeździł prawidłowo .

 

Jedyne co wiem,to,że w 2010 roku ten skuter był kupiony ,nowy w Polskim salonie . Potem nastąpił ten problem,i 3 mechaników rozłożyło ręce bo nie doszli co jest przyczyną.Właściciel sprzedał w końcu ten skuter koledze za kilka stów.

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój piaggio 2T przy 6 barach ledwo jeździ , kopa zero 50 vmax na totalnie zapartym gazie i pomyślnych wiatrach i też na jałowym się pięknie kręci itp -więc myślę jak dzikowski cylinder tłok

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój piaggio 2T przy 6 barach ledwo jeździ , kopa zero 50 vmax na totalnie zapartym gazie i pomyślnych wiatrach i też na jałowym się pięknie kręci itp -więc myślę jak dzikowski cylinder tłok

Spróbuje jeszcze z innym cylindrem i tłokiem bez okienek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza jest 70, zatem więcej paliwa nic nie daje,z iglica też kombinowałem,zero efektu. Podmieniłem moduł na nowy (jakiś chiński), oraz cewkę i nic się nie zmieniło. Nie wiem ręce mi już opadają. Może ten impulsator na magneto?? tego nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał sprawdź drożność tłumika . Luknij też na pompkę paliwa (jeżeli posiada) .. Porządna regulacja gaźnika i powinno trybić :D
Napisz jeszcze czy jak odpalisz i dasz gazu kopci czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim stanie jest filtr powietrza, no i w ramach eksperymentu przejedź się bez tłumika - miałem dwa takie przypadki (akurat to było TGB) bo może byc przypchany

Filtr jest czysty i nie jest podziurawiony,co ciekawe gdy zdejmę z gażnika całą obudowę z filtrem chodzi troszkę lepiej. Co do tłumika to odkręciłem cały tłumik i próbowałem jak to jedzie bez tego...Niestety nie pomogło

 

Tak jak kolega wyżej napisał sprawdź drożność tłumika . Luknij też na pompkę paliwa (jeżeli posiada) .. Porządna regulacja gaźnika i powinno trybić :D

Napisz jeszcze czy jak odpalisz i dasz gazu kopci czy nie ??

Tłumik jest w porządku,fakt jest troche zaolejony w środku bo czuć troche dziwny zapach palonego oleju,i nie jest to zapach charakterystyczny dla dwusuwa. Gaznik ustawiałem,rozbierałem i regulowałem od A do Z i nic,inny (nowy) na podmiankę też nie pomógł. Jak odpale to kopci

 

Serio już nie wiem co tu jest grane w tym skuterze,zgłupiałem :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak. Przemyj gaznik i odlacz od niego rurkę ktora podaje olej. Zrób sam mieszanke i zalej do wezyka paliwowego. Moze byc że podaje za duzo oleju silnik sie dlawi. Robilem kiedys Tgb mial to samo. Gdy dluzej postal to w gazniku zbieralo sie duzo oleju. Odlaczylem go calkiem i sam robilem mieszanke. Ale przed odpaleniem nalej czystej wachy do cylindra niech sie wszystko wypali. Nic mu sie nie stanie.

Edytowane przez montik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...