Skocz do zawartości

Manometr do pomiaru kompresji silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup HONDY NSR 125.

Jest to 2T, więc pomyślałem ze przy zakupie przyda mi się manometr do sprawdzenia kompresji silnika. Po drobnych poszukiwaniach w internecie znalazlem tylko bardzo stare pytania na forum z linkami które juz nie działają.

Polecicie jakiś nie za drogi manometr?

Z góry dzięki za odpowiedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tani albo dobry. Większość z tych na rynku to chińszczyzna i pokazują co chcą. Rozejrzyj się w swojej okolicy za dobrym warsztatem i tam zmierzysz albo zainwestuj sam w coś dobrego. Kieruj się klasą dokładności manometru, szczególnie w podwyższonych temperaturach.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednik pisze.Wiekszosc to nic nie warty chinski badziew ,a codziennie tego sie nie uzywa zeby ladowac kupe kasy na zakup cos porzadnego.http://www.heinrici-klassik.de/product_info.php?info=p520_kompressionsdruckschreiber-grundgeraet-mit-zubehoersatz.html Na pomiar kompresji najpewniej i najtaniej do warsztatu,no ale to jest tylko takie moje glosne myslenie :wink:

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się podpisuję pod tym, że dobry miernik sprężania swoje kosztuje a te wszystkie tanie pokazują co chcą. W prezencie kiedyś dostałem miernik Bass Polska (made in China) co kosztował poniżej 100zł to na sprawnym silniku benzynowym pokazywał 7 bar. Porządny warsztatowy, już nie pamiętam nazwy firmy, pokazywał ponad 14 bar. I weź tu zaufaj takiemu badziewnemu miernikowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w warsztacie i chiński badziew, i dobry polski . Wskazania się nie rożnią. Moim zdaniem nie ma reguly, Polski jest zdecydowanie solidniej zrobiony, ale i tak kluczowym elementem jest sam zegar, a ten jest, znając życie, pewnie chiński we wszystkich konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...