Skocz do zawartości

Suzuki TL 1000S Gaśnie po odpaleniu, brak mocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów,

 

Kupiłem Suzuki TL 1000S 97' w ciemno.

 

Na początku gdy próbowałem odpalić było czuć paliwo, chodził 5 sekund i gasnął. Nie mogłem sobie poradzić więc oddałem do mechanika. Problem nie został przez niego rozwiązany ponieważ chwilę po odpaleniu z silnika dochodzi dźwięk przypominający "kwiczenie" po czym moto słabnie i gaśnie (TB i TPS i inne regulacje zrobione, świece wymienione). Jeżeli mam szczęście moto uda się rozgrzać do temperatury roboczej i wtedy gaśnie- ogólne rzecz biorąc moto nie ma mocy, czuć tak jakby silnik miał ciężko.

 

Nie mamy już pojęcie gdzie szukać( czyżby zatarty ??). Widać, że w silniku było "ryte" więc może rozrząd przestawiony lub podparte zawory ?

 

Proszę o Wasze koncepcje co moglibyśmy sprawdzić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie były... w pierwszej kolejności regulacje, czujniki etc. ponieważ moto od razu gasło i próbowaliśmy szukać "co go boli". Teraz mechanik będzie zajmował się sprawdzeniem ustawienia rozrządu, luzów zaworowych i kompresji.

Stawiałem również na cewki ponieważ ten model gdy się nagrzeje lubi tracić moc poprzez zmianę właściwości cewek WN

 

Czy jeszcze coś powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wszystko ustawił, pracuje poprawnie do momentu nagrzania. Moto coś zaczyna blokować, zaczyna coś piszczeć wewnątrz silnika, słabnie i gaśnie. I tak za każdym ochłodzeniem maszyny i nagrzewaniem od nowa....Obawiamy się najgorszego... Zatarcia :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie po długiej nieobecności,

 

Cały silnik został rozkręcony i zawieziony do firmy która zajmuje się regeneracją silników.

Wstępna diagnoza to panewki wału korbowego, ale okaże się po dokładnych pomiarach przez fachowców.

 

Przy okazji okazało się, że łańcuszki rozrządu pamiętają erę kamienia łupanego.

Edytowane przez Stefan Batory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wał ma ubytki/ owalizację( to powinni sprawdzić na początku - pies ganiał panewki - jeśli wał ok, to wtedy dobiera się wg. serwisówki odpowiednie selekcje wg pomiarów wału), to poszukaj lepiej silnika od rozbitka z małym przebiegiem...powinno być ich dużo, ponieważ ramy nie są do naprawienia, a motocykl weryfikuje dość mocno i boleśnie umiejętności...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wal po takich przygodach jest zowalizowany. Nie wiem jak w suzuki, ale w hondach walow sie nie szlifuje ( producent nie przewidzial panewek podwymiarowych). Nowy wal bedzie kosztowal majatek. Takze tak jak napisali janikiel i YUBY szukaj pieca. Rozwiananie tansze i pewniejsze.

 

.

Edytowane przez rambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach mechanik pojedzie do firmy dowiedzieć się czy udało się zregenerować wał (choć uprzedzał mnie, że to nie zawsze jest możliwe, więc wszystko "wyjdzie w praniu").

 

Ps. Przeglądałem na aukcjach silniki do TL. Kosztują krocie.

Macie jakieś źródła gdzie można go nabyć za "sensowne" pieniądze ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych dniach mechanik pojedzie do firmy dowiedzieć się czy udało się zregenerować wał (choć uprzedzał mnie, że to nie zawsze jest możliwe, więc wszystko "wyjdzie w praniu").

 

Ps. Przeglądałem na aukcjach silniki do TL. Kosztują krocie.

Macie jakieś źródła gdzie można go nabyć za "sensowne" pieniądze ?.

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-TL-1000-S-AG-Motor-mit-Anlasser-und-Lichtmaschine-/141917694632?hash=item210af42aa8:g:RLcAAOSwzgRW1ckL

 

http://www.ebay.de/itm/TL-1000-S-Motor-engine-Getriebe-Lichtmaschine-Zylinder-52832km-97-00-/370896003501?fits=DEM_Make%3ASuzuki%7CDEM_Model%3ATL%7CDEM_CCM%3A1000%7CDEM_Submodel%3AS&hash=item565b1fe1ad:g:d8EAAOxywZ1SMH35

 

http://www.ebay.de/itm/Motor-39-678-Km-ohne-Anbauteile-Suzuki-TL-1000-S-/291818990707?hash=item43f1c46c73:g:RYYAAOSwGIRXYJY3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...