Skocz do zawartości

Który SUZUKI GSX-R 600 lub 750 czy CBR 900 ??


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na Wasze opinie ktory motorek teraz najlepiej kupic bo narazie mam Kawe ZXR 750 ale chce cos zmienic zeby bez trudu i wysilku szlo na gume :banghead: wiem ze suzuki to nie maja z tym problemu ale czy cbrka 900 tez dobrze idzie? szukam jakis motorkow tak do 14 tys wiec chyba na honde to nie mam co liczyc ale jak ona idzie na gume moze jezdzi ktos taka? nie wiem czy jest sens przesiadac sie na GSX-Ra 600 niby to nowsze sprzety ale czy warto? czekam na odp. :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma GSX-Ra 600 97rok idzie na gumkę aż miło z jedyny z gazu a z 2 z lekką pomocą sprzegła.... naprawdę świetny do nauki gumki... a co do jazdy po winklach to szczerze spodziewałem się czegoś lepszego po maszynie supersport... aha i moj kumpel chce za swojego właśnie 14800zł.... czerwono-czrarny nakładka na siedzenie i siedzenie no wymiany łańcuch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma GSX-Ra 600 97rok idzie na gumkę aż miło z jedyny z gazu a z 2 z lekką pomocą sprzegła.... naprawdę świetny do nauki gumki... a co do jazdy po winklach to szczerze spodziewałem się czegoś lepszego po maszynie supersport.......

 

No bo do tego zeby moto dobrze chodzilo po winklach to jeszcze troche wiedzy potrzeba na temat ustawienia zawieszen, no i troche pieniedzy na lozyska i opony.

Jezdzenie na gumie niszczy lozyska glowki ramy i przedniego kola - potem brak stabilnosci w zakretach.

Rowniez porzadne opony ( a nie uzywki, czy lezakowane ) poprawiaja zachowanie moto w zakretach.

Warto o tym pamietac, przed tem niz sie powie ze to wina motocykla.

Zwykle jaki pan, taki kram.

A GSX R600 w stanie `fabrycznym` po zakretach chodzi jak marzenie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś dorzucił trochę - około 5tys zł to nabyłbyś yamahe r6 z "+ -" 2000r. Ten walniety motor nawet jak nie chcesz to wstaje, ja ogólnie lubie jak mam 2 koła na asfalcie, wiedomo podczas startu jest to nieuniknione ze troche wstaje, ale gorzej jak wychodząc z zakretu odkrecasz przepustnice a motor jedzie prosto bo własnie przekroczyłes magiczna bariere i przednie koło jest 20cm nad ziemią - to są atrakcje związane z jazdą YZF - R6.

Na wprost - jedziesz na 2 podkrecasz do 7 tys, zamykasz przepustnice, moto nurkuje, otwierasz przepustnice /max do połowy/ i swiatło oświetla niebo - chory motor nie lubie sie tak bawic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, powiem tak, GSXR 600 moim zdaniem jest najlepszy z tego towarzystwa jeśli chcesz się nauczyć jeździć na gumie, ja jestem zwolennikiem Hondy i dlatego wybrałem Horneta (choć to nie plastik z tego towarzystwa jakie wymieniłeś ale prawie 100 KM ma :smile2: ), ale 750 i CBRka 900 myśle że będzie za mocna do nauki, możesz szybciej sie przekonac jak to jest jak "przeciągniesz". Ja się przesiadłem z CB750 Seven Fifty która tyż była troszke za ciężka do takich zabaw, a 600tka która ma 100KM jest w sam raz. Nie wspominam o R6 bo to podobno wściekła maszyna :twisted:

Powodzenia w łowach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o GSXR 600 to nie polecam - zdecydowanie za ciezki za mało poręczny i za słaby - 750 jest zdecydowanie lepsza - te kilka KM wiecej jednak daje sie odczuc - natomiast CBR 900 ( ja jezdzilem na modelu 929 ) jest zdecydowanie najlepsza z tych 3 motocykli zarówno pod wzgledem prowadzenia jak i łatwosci wskakiwania na gume - polecił bym równiez R6 - zdecydowani enajlepsza w klasie 600 - al ejak na moj gust za słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę CBR900 nie kupisz, ale GSXR750, z 96 roku, ponieważ już prawie po sezonie, mozesz uchodzić. Albo poszukać w niemczesz ( wsumie masz 3 tys. EUR). Lekka jak 600, ale jak mówił Pablo, ma kilka KM więcej i... kilka NM więcej, co jest ważniejsze przy stawianiu na gumę. Kupując w polsce ryzykujesz jednak to co powiedział Adam - wszyscy traktują te moto jako świetne do stawiania na gumę, a więc pewnie swoje już będzie miało za sobą...

 

Sam zastanawiałem się nad GSXR750.... ale w promocji był tylko 1000.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o motocykl do wygłupów to Bladzizna jest idealna, z wymienionych przez ciebie najmocniejsza, poza tym jest krótka. Jeśli chcesz poszaleć na kapciach, to w tej cenie możesz rozejrzeć się za TL 1000S, do trójki staje na gumę z gazu ;)

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jaki to ma sens? Chcesz sterroryzować nas na forum?:(

Odpuśc te tematy na któe dyskutowaliśmy pół roku temu bo raz że robi sie bałagan a dwa że jak ktoś miał problem czy pytanie pół roku temu nie znaczy że on jest ciągle aktualny i poszukuje odpowiedzi na te same pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...