Skocz do zawartości

Honda CM400T po wymianie głowicy, cylindra, tłoka itp. kopci.


Nat207
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset metrow i kilka minut pracy nic nie mowi o tym jak sie pierscienie uloza.

Trzeba je dotrzec i to czym ostrzej tym lepiej, przy okazji czesto zmieniac olej ( 100, 300, 1000 km ).

Olej ma byc mineral, najtanszy 20W50.

Po pierwszych 300 km mozesz wrocic do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wlałem 15W40, kupiłem 5l także mam na jedną wymianę, którą zrobię po 100-200km. Nie ma pogody, przy okazji nie wymieniłem jeszcze szpilki tłumika i aku padł, w sensie kręci, ale słabo i cewka nie może wytworzyć iskry, na "pycha" bierze od razu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję takich opinii naprawde. Nie będę ci też pisał, że znalezienie nowych pierscieni do cm400t to wręcz niemożliwa rzecz. Mam jednak nadzieję, że skoro jest taka kompresja 10 na "sucho" i 12 po wlaniu małej ilości oleju to jednak nie wina pierścieni?

Wedlug serwisowki cisnienie powinno wynosic 13 bar. Piszesz, ze masz 10 to prawie 30% mniej niz podaje serwisowka. Takze wzrost cisnienia o 20% przy probie olejowej swiadczy o zuzyciu zespolu "tlok-pierscienie-cylinder", ewentualnie jeszcze sie nie ulozylo.Jest jeszcze kwestia prawidlowosci przeprowadzonych pomiarow. Najlepszy jest manometr wkrecany w gniazdo swiecy. Pojezdzij troche, powymieniaj olej - dokladnie przy takich przebiegach jak radzi Adam. Nie oszczedzaj olej jest tani. Potem sprawdz zuzycie oleju w trakcie eksploatacji. Jezeli nie bedzie zbyt duzen jezdzij. Z mojej praktyki wynika, ze te silniki lubia wziac troche oleju ( sam mam 2 sztuki CB 400 z tym samym silnikiem co CM 400 - jedna w Polsce jedna w Niemczech). Zycze sukcesow i radosci z jazdy.

Edytowane przez rambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie według serwisówki. A ja znalazłem że stopień sprężania to podajże 9.3. Ale nie jestem pewny już skoro piszesz o 13? Możesz podać serwisówkę tutaj bądź na maila? Może mam coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopien sprezania a cisnienie sprezania to dwie rozne rzeczy. Stopien sprezania jest parametrem geometrycznym, a cisnienie sprezania mierzysz w cylindfrze.



1.

Stopień sprężania – (pot. kompresja) to stosunek objętości powietrza w cylindrze silnika na końcu suwu ssania do objętości powietrza na końcu suwu sprężania.

Ściślej to stosunek objętości cylindra silnika w dolnym martwym położeniu do objętości cylindra silnika w górnym martwym położeniu.

Rozróżnienie stopnia sprężania i ciśnienia sprężania jest istotne w tłokowych silnikach lotniczych, gdzie w miarę wzrostu wysokości pracy silnika maleje ilość ładunku dostarczana do cylindra i ciśnienie sprężania jest coraz niższe – mimo iż stopień sprężania jest niezmienny.

2. http://zssplus.pl/publikacje/publikacje37.htm ---- tutaj masz bardzo dokladnie opisany pomiar cisnienia sprezania.

3. W zalaczonym pliku masz zeskanowana strone z serwisowki.

Scan_Doc0003.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, także te pierścienie są raczej w dup... . No ale nic, niestety w tej chwili nic nie zrobię, odpuszczam narazie temat. Nie mogę póki co odkręcić żabami szpilki od tłumika. Kolejna sprawa akumulator padnięty. Na wiosnę wrócę do tematu, gdyż do tej pory włożyłem sporo pieniążków, a efektów nie ma... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...