Skocz do zawartości

Uszkodzone buty - czy obejmuje gwarancja.


Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe dwa lata temu kupiłem buty Forma Velocity. Nie są to niskie buty, ale też nie za wysokie - dla mnie do wszystkiego - rewelacja.

Niestety w jednym bucie na pięcie od zewnątrz zaczął odstawać plastik, a w obu w miejscu zetknięcia się szwów z rzepem, nitki po prostu się poprzecierały. Z tego co wiem na wszelkie buty jest gwarancja 2 lata. Czy zostanie mi udzielona gwarancja?

Ostający plastik chyba się kwalifikuje, ale te nitki to chyba nie. Jak odmienią mi buty na nowe, to w nowych te nitki na szwach znów sie na 100% po jakimś czasie poprzecierają. Co mogę w tej sprawie zrobić?

 

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daytony mam blisko 10 lat. Fakt że ostatnie dwa lata jeżdżę czyli używam mniej niż mało.

Poza tym jeśli już to zakładałem buty Bundeswhery, Wygodniejsze w chodzeniu.

Ale tak czy owak Daytony GTX jakieś 80-90tys.km zrobiły. I dalej są w dobrej formie.

Głównie jeżdżąc ... ;)

Staram się być wyrozumiały dla głupoty. Niestety, nie zawsze starcza mi cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję na obuwie daje producent i może to być nawet 1 miesiąc. Tutaj co najwyżej reklamacja u sprzedawcy z powołaniem się na rękojmię.

Ale z tego co opisujesz to ten but jest uszkodzony mechanicznie przez Ciebie jako użytkownika i nagle Ci zaświtało, że sobie sprawisz nowe...

 

A abstrahując od wszystkiego innego, buty kupuje się dobre.. nie tanie... i wtedy można wymagać...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku panowie. Buty wcale nie były takie tanie - cena detaliczna była 570zł. Jako, że zauważyłem iż na butach jest lekko odklejony plastik na pięcie z zewnątrz sprzedawca zaproponował mi cenę 500zł zaznaczając, że w każdej chwili mogę je zwrócić do sklepu to oni je wyślą na naprawę.

Mi to odklejenie w niczym nie przeszkadzało, ale te prujące się szwy w miejscu zetknięcia z rzepem to trochę za wiele.

Po drugie w moim mieście (Białystok) te buty to były najdroższe buty o tej wysokości. Nie chciałem butów wysokich, ale też nie chciałem sznurowanych pseudo-butów motocyklowych przypinających adidasy lub trampki. Przecież nie pojadę po buty motocyklowe do warszawy?!

Mierzyłem tańsze buty (z czystej ciekawości) to były niewygodne i kiepsko się się prezentowały?

Firma Forma jest chyba lepsza od Rebelhorn, Adrenaline, Shima itd?

Jeśli nie te buty to jakie proponujecie. Chodzi o take za kostkę, czarne, o sportowym sznycie - cena nie gra roli - mają być dobre. Mogę przejechać się do Warszawy, mam tylko 180km drogi. :biggrin:

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem, że 500zł to śmieszna cena jak za buty na motocykl. Jednak lepszych (czytaj droższych) u mnie w Białymstoku w sklepach nie było, Tak naprawdę tylko jeden w miarę porządny sklep w mieście mamy. Musze wiec chyba udać się do Warszawy. Jakich marek, jakie modele szukać?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w Forma Tour Black przejeździł już 6 czy 7 sezonów i to w przeróżnych warunkach i kompletnie nic złego się z nimi nie dzieje. A jeździ całkiem sporo i bez wybierania pogody...

 

Nie cena decyduje o jakości. Ja mam już dobrych kilka lat Sidi Jungle Tepor, które kosztowały coś w okolicy 150 euro i też dają radę.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jeszcze raz - kupiłeś z wadą, dostałeś obniżkę ceny, zdjęcia nie ma, ale z opisu wynika, że jedno uszkodzenie może być następstwem drugiego. IMHO reklamacja będzie rzeczą trudną.

To nie jest kwestia tylko ceny. O ile Forma robi całkiem niezłe buty Enduro/Cross - oczywiście jak na swoją półkę cenową, o tyle ich buty na asfalt nie powalają. I obojętne czy będą stały 150 zeta, czy 150 euro, to nadal będą średnie buty.

Ja jeżdżę w sandałach ze średniej półki, pomimo ceny z wyższej, ale po 3 sezonach tyrania w różnych warunkach buty są nadal całe i nie zamierzają się kończyć. Axo Aragony - but teoretycznie tylko na tor, u mnie robi za but do wszystkiego, łącznie z turystyką i łażeniem, ba nawet parę razy przeżyły poligon na radzieckim sprzęcie, jak zapomniałem z domu zabrać skoczków ;-). A ile razy asfalt na torze łapały, to nie wspomnę....

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w jednym bucie na pięcie od zewnątrz zaczął odstawać plastik, a w obu w miejscu zetknięcia się szwów z rzepem, nitki po prostu się poprzecierały. Z tego co wiem na wszelkie buty jest gwarancja 2 lata. Czy zostanie mi udzielona gwarancja?

Co mogę w tej sprawie zrobić?

 

po pierwsze: źle wiesz, gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym, którego zasady ustala świadczeniodawca, w tym przypadku producent. widywałem gwarancje 3-miesięczne na buty, ale dwuletniej nigdy

ponieważ pojęcia nie masz, poza tym że gdzieś dzwoni, o przepisach - polecam na początek lekturę portali konsumenckich z informacjami nt. rękojmi i gwarancji

 

ab ovo: zrobić nie możesz nic (skutecznie), a z pewnością nie w polskich warunkach. odklejony plastik nie kwalifikuje się po 2 latach do roszczczenia, ponieważ upłynęły wszelkie możliwe na to terminy (informacje uzyskasz jak wyżej), tj. w szczególności termin roszczenia z tyt. rękojmi (teraz się w przepisach inaczej AFAIR nazywa, ale zasady te same) 30 dni od daty stwierdzenia wady (fabrycznej). przetarte szwy są IMHO (a z pewnością za takie zostaną uznane w ew. postępowaniu reklamacyjnym) objawem fizycznego zużycia, które nie podlega żadnym świadczeniom

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się go czepiacie... Jak się o coś pyta to pomóżcie albo nie, a nie szukajcie sobie okazji do tego żeby komuś do*ebać.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w każdym poście dostaje okruchy wiedzy, które powinny być pomocne w przyszłości, aby drugi raz nie popełnił podobnego błędu. Nie dostrzegasz rzeczy oczywistych? - to przykro nam bardzo, ale nie ma obowiązku głaskania po główce, lulania, zmiany pampersa i podawania browara na koniec.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich marek, jakie modele szukać?

DAYTONA Arrowsport GTX Krotkie Buty http://cdn1.polo-motorrad.de/media/catalog/product/cache/1/image/360x360/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/e/dec3aff31aa1950839d35d36180f00cd06ec8906.jpg

 

Albo jak wyzej napisano buty Bundeswehry (Bundespolizei -GSG9) Haix Black Eagle Tactical 20 Mid. Niesamowicie lekkie,stabilne i wygodne , no i na kazda pogode i pore roku. https://www.haix.de/media/image/thumbnail/30010254dc59e32ce69_1000x1000.jpg

Mam oboje,jednak ogolnie wole w tych drogich latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...