Skocz do zawartości

Silnik Honda hornet Pc25 2003r, zerwany gwint w bloku


drapakpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, ostatnio kupiłem silnik do horneta z 2003r, bez dekli, ale reszta jest kompletna, wszystkie podzespoly kompletne w silniku, brak jedynie dekla od alternatora i rozrzadu. Największym problemem jest zerwany gwint w bloku silnika, zerwany jest srodkowy gwint do.przykrecenia glowicy. Silnik przelezal okolo roku bez glowicy lecz zostal zalany olejem i nie pordzewial. Silnik zakupilem dlatego,ze cena za caly silnik kompletny z nowa uszczelka pod glowice oraz nowym oringiem pompy wody, wyniosla 450 zl.

 

Teraz mam kilka pytan:

-Jak przygotowac taki silnik do uruchomienia, co posprawdzac koniecznie, od czego zaczac?

-Znacie jakis sposob na naprawe tego gwintu zeby to wytrzymalo?

-planowac glowice (lekkie ryski sa ale delikatne)?

- I jak sprawdzic czy np silnik nie byl przytarty na panewkach?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint trzymający głowicę ? tam są takie siły że np w starych wiatrołapach nawet helicol się nie sprawdza........

 

czy planować głowicę powie ci specu co ją obmierzy ile ma odchyłu , bo ryski to tam nie problem ale może być zdeformowana.......

 

rozebrać i obejrzeć panewki innaczej się nie da :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,sa jakies sposoby inne na naprawe uszkodzonego gwintu w bloku silnika? Niz helicoil?

 

dotoczyć tulejkę z gwintem jak na szpilce i wkręcić zamiast sprężynki

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemanko, mam takie pytanie odnosnie składania połowek bloku silnika. Czy oryginalnie silnik był skladany na jakis sylikon (czarny) bo zauwazylem przy pracach,ze jest niewielka ilosc tego oto cuda na laczeniach polowek.

 

Pomoze ktos?

Edytowane przez drapakpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie silikon tylko specjalna pasta , resztki rozpuszczają się w oleju i nie ma opcji żeby , tak jak silikon , zapchać smarowanie . Nazwy nie pamietam (Victor reinz ?? )

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...