Skocz do zawartości

Hamowanie motocyklem przy dużej prędkości


TymbaRRk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wy jeździcie ,ze działa wam ABS??? za każdym razem klamka do spodu?? to ma być hamowanie? jeżdżę już długi czas rożnymi motocyklami z ABSem ale może kilka razy "udało" mi się doprowadzić do jego działania.. co innego kontrola trakcji to działa często, ale tylko ze względu na moc i sposób jazdy...

żal to czytać.... dwa palce.. trzy palce ..pięć palców.. siedem... a może trzy w innym miejscu??? każdy po czasie wyrobi sobie swój nawyk... dobry czy zły.. hooj z nim

KS nie rób się na się mistrzem i wyrocznią bo nim nie jesteś... jeździsz jak jeździsz i hooj! żyjesz, jesteś cały i to to w tym chodzi, nie musisz w każdym poście udowadniać jaki jesteś dobry... jak każdy z oponentów przeżyje w całości do twojego wieku to wtedy możemy pogadać... na razie luz i ciesz się super pogodą.

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakmar,

 

zacznijmy od tego, ze przyspieszenie jest pozytywne i negatywne. Mow o srednim przyspieszeniu negatywnym.

 

P.S. Bzdury Ci powychodzily

 

Panowie,

 

obejscie bezpiecznika czy jego wykluczenie nie wchodzi w gre, bo w tym momencie pojazd w/g niemieckich przepisow traci homologacje !

 

Co za tym idzie, Prokurator na karku, ubezpieczenie wyplaca a potem regres ubezpiecznenia i po wyjsciu z pudla placenie renty do konca swego zycia .

 

Macie jeszcze jakies pomysly ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jezeli czas przelozenia placow na klamke trwa za dlugo to w sekrecie powiem Ci, ze s p i e r d o l i l e s sprawe juz duuuuuuzo wczesniej, bo nie przewidziales !

 

Wlasnie to cechuje dobrego kierowce od niedoswiadczonego !

 

 

 

 

Ale KS, cmentarze pełne są dobrych kierowców. Dobry kierowca to nie wróżka.

 

Lub wyjąć bezpiecznik. Gdy motocykl nie jest wyposażony w wyłącznik ABs można taki zamontować.

 

Już widzę połamanego kursanta i wylatującego z pracy instruktora który wyłączył w taki sposób abs i próbował czegoś uczyć. Takie rzeczy to prędzej na jakiś kursach doszkalających czy coś...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wy jeździcie ,ze działa wam ABS??? za każdym razem klamka do spodu?? to ma być hamowanie? jeżdżę już długi czas rożnymi motocyklami z ABSem ale może kilka razy "udało" mi się doprowadzić do jego działania.. co innego kontrola trakcji to działa często, ale tylko ze względu na moc i sposób jazdy...

 

Normalnie, działa tak jak powinien, u mnie akurat naciśnięcie klamki powoduje hamowanie zarówno przedniego jak i tylnego koła, elektronika czuwa nad tym aby siła hamowania nie spowodowała pośligu kół. W porównaniu do moich wcześniejszych maszyn bez ABS, różnica w bezpieczeństwie i skuteczności hamowania jest ogromna.

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem jak można wyłączyć ABS. Faktycznie przy oficjalnych szkoleniach niedopuszczalne.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem jak można wyłączyć ABS. Faktycznie przy oficjalnych szkoleniach niedopuszczalne.

 

Monter

 

Wiem, dlatego nie dostaniesz klapsa :icon_mrgreen:

 

Doszlismy w kazdym razie do punktu, do ktorego od poczatku zmierzalem.

 

PAT - o ile to cos komus mowi :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ks, to jak od początku mówiłem, szkolenie z układem ABS jest złe dla kursanta. Cieszę się że sam dostrzegasz i pytasz o rozwiązanie.

 

BTW. Fizykę miałem w szkole n lat temu ale lubilem, Kakmar nie pomylił się w obliczeniach. Poswiecilem 3 minuty na sprawdzenie. Opcji bez ABS liczyć mi się nie chciało, od razu widać że to co podales, napisałes to bubel. Przykro mi. post-14080-0-74447500-1446355407_thumb.jpg

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks, to jak od początku mówiłem, szkolenie z układem ABS jest złe dla kursanta. Cieszę się że sam dostrzegasz i pytasz o rozwiązanie.

BTW. Fizykę miałem w szkole n lat temu ale lubilem, Kakmar nie pomylił się w obliczeniach. Poswiecilem 3 minuty na sprawdzenie. Opcji bez ABS liczyć mi się nie chciało, od razu widać że to co podales, napisałes to bubel. Przykro mi.

 

Komandosek

 

Gdzie wyczytales, ze dostrzegam cokolwiek ? Rozdwojenie jazni chyba masz .

 

Idz do tej szkoly i kaz sobie zwrocic kase za edukacje bo i Tobie bzdury wyszly.

 

Szukajcie dalej...

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - nie czepiaj się szczegółów

pierwszy wzór to oczywiście t=deltaV/a

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczasz czas czy srednia droge hamowania ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest jedno i drugie przecież

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Moze ks zwykł używać do tych swoich niezwykle dokładnych wynikow jakiejs zaawansowanej funkcji trygonometrycznej, dlatego nie widzi związku między moimi obliczeniami na kolanie a Twoim postem. Za banalne, zbyt oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandosek,

 

nic tu sie zda osmieszanie mojej osoby. Rozmawiamy o sile a nie o czasie, bo o sile bylo pytanie. Zastosuj wiec ten wzor, pokjombinuj, moze Ci wyjdzie a przy okazji Forum skorzysta.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - dalsze Twoje brnięcie w sumie w nie wiadomo co nie ma sensu. Proszę najpierw się zastanów co chcesz napisać, potem chwilę pomyśl jak to będzie po polsku bo może w tym leży problem.

 

Najpierw piszesz o sile hamowania wyrażonej w m/s2!

Kakmar Cię słusznie poprawia, że siłę nie wyraża się w takich jednostkach tylko przyśpieszenie.

Potem piszesz o średnim przyspieszeniu "negatywnym" - po polsku to jest po prostu opóźnienie.

I przyjmując, średnie opóźnienie na poziomie, które podałeś wychodzą (w uproszczeniu oczywiście - zakładając to średnie opóźnienie i sprowadzając ruch do jednostajnie opóźnionego, prostoliniowego) takie a nie inne wyniki.

I powtarzam po Kakmarze - funkcji trygonometrycznych ni ch.ja nie idzie podpiąć pod dynamikę o jakiej piszemy.

A może miałeś po prostu na myśli zupełnie inne funkcje (może logarytmiczną?)

Ja też dalej nie chcę w to brnąć bo niestety na pewnym poziomie matematyki się zatrzymałem - niemniej podstawy jeszcze jakoś ogarniam ;) - przynajmniej tak mi się wydaje :D

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...