Skocz do zawartości

Puchar Moto3 i 125SP w Polsce


Kamel-JG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

zanim przejde do meritum to kilka slow wstepu. Tak jak wiele osob od zawsze interesowalem sie motocyklami i a w szczegolnosci sportem motorowym i marzylem o zrobieniu prawka i o sprobowaniu swoich sil. Ale jak to w zyciu bywa albo nie bylo kasy albo zabraklo jaj albo sto innych wymowek. W tym roku sie ogarnalem, wlasnie koncze robienie prawka i chce sie powaznie zabrac za temat.

 

Jako ze ma juz swoje lata(30) to czasy brawury mam za soba i nie musze od razu wsiadac na tysiaka zalezy mi na tym zeby mozliwie jak najlepiej nauczyc sie jezdzic. Przeczytalem caly ten watek i linki na Scigaczu i zedycdowalem sie od rozpoczecia swojej przygody od motocykli w katagorii Moto3.

 

Potrzebuje porade od obecnych to doswiadczonych riderow w co zainwestowac pieniadze.

 

Plan ambitny jest taki zeby w tym roku zaliczyc minimum 10 Speeddayow i 3-4 dni albo w Gostyniu albo Bydgoszczy i przy dobrych wiatrach 1szy poziom California SBK school w Poznaniu. Celem na przyszly rok bylby start w MOTO3.

 

Budzet na motor to granice 25000zl nie liczac opon oplat itp.

 

Co byscie wybrali? Na chwile obecna sklaniam sie do kupienie RS125 za 5-6000 i wyposazenie ja w zestaw must have ktory pojawil sie podajze na 2 stronie co zamknelo by sie w okolicy 15000 a reszte preznaczyc na Speeddaye. Czy wogole nie warto inwestowac na tym etapie i pozostac przy motorku za 5000zl zrobic serwis i nowe opony zalozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika, że chcesz w tym roku inwestować głównie w siebie - wg mnie to dobra decyzja

niemniej przemyśl sprawę motocykla - dwutakt przy takiej intensywności użytkowania będzie miał ciężko

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz Moto3, to rozsądniej byłoby chyba kupić małą Ninję, zawszeć to w miarę łatwo spieniężyć, albo byle gruza w torowym ubraniu (tylko pojemnościowo rozsądnie, bo na kij Ci na kartingi litr ;) ), żeby nie szkoda było tyrać.

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś wynika, że chcesz w tym roku inwestować głównie w siebie - wg mnie to dobra decyzjaniemniej przemyśl sprawę motocykla - dwutakt przy takiej intensywności użytkowania będzie miał ciężko

Jak koniecznie chcesz Moto3, to rozsądniej byłoby chyba kupić małą Ninję, zawszeć to w miarę łatwo spieniężyć, albo byle gruza w torowym ubraniu (tylko pojemnościowo rozsądnie, bo na kij Ci na kartingi litr ;) ), żeby nie szkoda było tyrać.

Zgadza sie w tym roku chodzi mi o mozliwie jak najwiekszy rozwoj umiejetnosci. Nie jestem tylko i wylacznie nastawiony na Moto3 ale z mojego pobieznego rozeznania wynika ze na takim sprzecie sporo sie naucze jezeli chodzi o prawidlowe pokonywanie zakretow. Ale jezeli to niekoniecznie prawda to wchodza w gre mocniejsze sprzety.

 

A tal poza tym czy ktos sie orientuje czy RS125 z wydechem np Jolly Moto Corsa spelni wymogi glosnosci w Poznaniu na Speedday?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmierzysz, to się nie dowiesz.

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź w 2T. Co ja bym zrobił na Twoim miejscu? Kupił Ninję 250, przygotował zawias, sportowe sety, owiewki torowe, zdjął z moto zbędne rzeczy, dobry, lekki napęd, zebrał budżet na opony i wyjazdy na tor i cieszył się jazdą.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z moim masz 3 takie same typy... Powinno Ci dać do myślenia... ;)

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam również 250tki w 4T

dobra opcją do nauki byłby zukup motocykla, który:

-jest tani w zakupie

-jest łatwo dostępny (ilość ofert na rynku) i łatwo sprzedajny

-sporo części zamiennych używanych

-ma w miarę możliwości typowy rozmiar kół

-jest łatwy w obsłudze i tani w eksploatacji

 

na Twoim miejscu kupiłbym po prostu popularny motocykl drogowy, na nim się pouczył i po roku bez straty bym sprzedał nabywając potem po prostu torówkę na wyścigi

przez ten czas poznasz swój motocykl, dowiesz się czego Ci w nim brakuje co pozwoli łatwiej wybrać motocykl docelowy na przyszłe zawody

 

osobiście przygodę z torem zaczynałem od motocykla, który teoretycznie zupełnie się na tor nie nadaje - i wcale tego nie żałuję ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra opcją do nauki byłby zukup motocykla, który:

-jest tani w zakupie

-jest łatwo dostępny (ilość ofert na rynku) i łatwo sprzedajny

-sporo części zamiennych używanych

-ma w miarę możliwości typowy rozmiar kół

-jest łatwy w obsłudze i tani w eksploatacji

 

Twierdzisz, że Ninja 250 nie spełnia tych wymagań? Proszę Cię :)

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije tej zabawy, którą dają cwajtakty :)

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...