Skocz do zawartości

Puchar Moto3 i 125SP w Polsce


Kamel-JG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że chodzi o większą sprawiedliwość, ale nawet jeśli, to i tak dość nieudolny podział. Ale na milion % jedziecie w tym samym wyścigu, jak wszystkie "małe" klasy.

rabinek

Znam Twój zamysł i nie ma w nim nic złego. Ale jeśli chcemy aby szybko czyli w perspektywie paru lat tor zapełniło 30 dzieciaków, na maszynach 125/250 to w naszym kraju nie mogą to być motocykle takie jak moriwaki. Musi być jakiś tani, cholernie tani wstęp. Nawet u Czechów takie "prawdziwe" moto3 to 10 -15 zawodników, a oni już mają swoich reprezentantów w MotoGP. Na obecnym etapie w inny sposób nie zachęcimy młodych ludzi do startów.
Jeśli nie pod nazwą Moto3 to pod nazwą open 125, albo wspomniane już 125 SP. Nawet Włosi mają taką klasę. Zakazać ingerencji w strukturę silnika i ogniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marino, zgadzam sie również z Tobą, ale zeby dzieciaki wypełniły te miejsca na 125/250 to trzeba przekonac całe środowisko motocyklowe ze klasa moto3 jest nie tylko fajna ale tez bardzo istotna i że jest przeznaczona nie tylko dla młodzieży. Jak swoim przykładem bedziemy pokazywać profity z jazdy na 250 jednoczesnie dobrze sie bawiąc przy relatywnie małych kosztach to popularnośc tego na tyle bedzie duza ze tatusiowie sami bedą pchać pociechy do MPP (125 4t) a potem do moto3.

 

Kamel, tak jak juz było powiedziane bedziemy jechac w tym samym wyscigu tylko bedziemy oddzielnie dekorowani :)

Tak jak chcielismy 125tki są w oddzielnej klasyfikacji zeby było sprawiedliwie czyli 1 wyścig- 9 pucharów do zgarnięcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że tak będzie (podobnie zresztą było w SDT i MTY). W sumie ma to swoje uzasadnienie, bo Kasztaniaki będą walczyć miedzy sobą, a my na RS-ach, Mitach i innych 2T między sobą. inaczej znany był by z góry wynik na podium...

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc klasę moto3 i rozdzielając ją dla np.12 kierowców na trzy podkategorie dla mnie osobiście jest kompletnie bez sensu, mało tego jest to zniechęcające ale to jest fajny przykład jak z czegoś fajnego i prostego do zrealizowania można to wszystko spierd... Zgadzam się w 100% z Marino, wystarczyło zorganizować najtańszą (jedna marka, pojemność, jeden dostawca opon) klasę moto3, bez możliwości ingerencji w podzespoły motocykla, liczyłby się tylko człowiek i jego umiejętności. Jestem w 100% przekonany, że zainteresowanie byłoby dużo większe. To co pisze Marino w innych krajach się da ale gdzie tam w Polsce, Polska cholernie bogaty kraj i w hu... chętnych. Ja naprawdę tego nie rozumiem, czy naprawdę w tych naszych władzach nie ma inteligentnych osób, żeby to jakoś poukładać, to są proste sprawy ? Szacunek dla tych chłopaków, że promują tą klasę ale jeśli tak to będzie wyglądało to nic dobrego się nie stanie.

Rabinek, Kamel, a Wy tam nie macie jakiegoś dojścia, żeby im to jakoś wytłumaczyć ? Ktoś kiedyś coś musi z tym zrobić. k*rw... jak ja kiedyś coś wygram i stanę na pudle i dadzą mi ten mikrofon do ręki, to im wypier... salwę że nic nie robią tylko zabijają w naszym kraju ten sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich zasadach coś podobnych miało być z Hyosungiem Exivem. I to by było sensowne, ale chyba umarł temat.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabinek, Kamel, a Wy tam nie macie jakiegoś dojścia, żeby im to jakoś wytłumaczyć ?

 

Za krótcy jesteśmy ;)

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja inaczej napiszę, są takie ikony w tym naszym świecie motocyklowe jak Badziak, Szkopek, profesor Oskaldowicz, Sikora, Molik i inni, to są ludzie którzy siedzą w tym od lat ale czy coś oni zrobili dla rozwoju tego sportu ? Właśnie tacy ludzie powinni stawać na czele rewolucji żeby obalić te dotychczasowe rządy, a nie myśleć tylko o własnych startach. Kamel masz rację my za krótcy jesteśmy żeby cokolwiek zmienić ale dziwię się tym naszym gwiazdą w tym sporcie. Przykre to jest.

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz Mateusz nazywa się biznes ;) Tylko w takiej Hiszpanii czy Italii mentalność jest inna, więc i efekty są inne.

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kamil i to mnie właśnie wkurza w tym wszystkim, ponad 20 lat oglądam MŚ i cały czas czekam ale nie widzę szans jeśli każdy z znanych w tym sporcie myśli tylko o sobie. Przepraszam za moja frustrację, wybaczcie mi ale im bardziej w to wchodzę i więcej się tym interesuje w Polsce tym bardziej mnie to wkur...

Jeszcze jedno, piszecie że w zarządzie są leśne dziadki ale młodzi też tam zasiadają, Jacek przecież jest młody ten prezes (chyba nazwisko Marszałek) to w ogóle jest młody chłopak, pan Janusz ikona, pytam się why ? Żeby coś zmienić to musi być naprawdę rewolucja, człowiek z pasją ktoś ważny w tym środowisku ale z charakterem, odważny kto pociągnie za sobą lud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej mentalność polaków... bo jak dziecko złamie nogę na boisku to zdarza się, ale jakby na motocyklu to o matko i córko... Druga - kasa, wszędzie kasa... Jak niektórzy mają podopinane budżety na styk, to na pewno nie wesprze jakiegoś młodzika(tylko rodzina albo szczęście). Pamiętam jak w MM pisali, że otworzą szkołę dla młodzików, w ŚM że będą bardziej poświęcać rubryki młodzikom i co? Nic. Także jeśli nie pojawi się Ktoś z grubym hajsem, żeby rozpocząć coś na dużą skalę, to się nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo ale to nie chodzi nawet o kasę i to żeby np. taki Szkopek zrezygnował z jazdy i inwestował w młodych. Chodzi tylko o dobre pomysły na rozwój tego sportu w Polsce. Kiedy będą dobre pomysły ? wtedy gdy będzie się słuchało ludzi tych z zewnątrz (nawet takie głupie forum) czy ludzi z wieloletnim doświadczenie, będą chęci tych wszystkich ludzi. Ja mam już rozpisany w głowie plan jak to powinno wyglądać i pewnie każdy z Was, przekazać to i poszukać najlepszego rozwiązania i dla tych z mniejszym portfele i tych którzy maja ich sporo. Dla mnie prosta sprawa

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trochę brakuję promocji tego sportu. Koledzy z forum dobrze to robią, ale sam ścigacz.pl nie wystarczy. No i zmniejszenie papierologii, bo na ceny za wyścig(125) nie można narzekać.(gorzej z treningiem, bo SD kosztuje tyle samo dla wszystkich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati startuj na prezia tego burdelu, będziemy mieli wtykę! :P

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo ok zgadza się, to ja zadam Tobie inne pytanie, a dla czego ich nie ma ? Nie chcę politykować ale Beata :) w czasie kampanii mi się podobała bo, tak jak dobrze zauważyła, pieniądze są ale trzeba je poszukać, podnieść i dobrze zagospodarować.

Kamel chciałbym ale za mało znam szczegółów, musiałbym sporo się dowiedzieć, to musi być człowiek który się zna na tym, ma swój dochód, już się wszystkiego dorobił, człowiek z ogromną pasją, który stworzy małą armię i obali to towarzystwo.

Przemek piszesz że ścigacz coś tam robi ale dla czego nie mówią o tym że jest bardzo źle w tym sporcie i wszystko dąży do upadłości.

Założę chyba jakiś oddzielny temat odnośnie tych spraw, mam sporo pytań, pomysłów, może coś da się jednak zrobić. Ja tam jakoś mam przeczucie że Molik jest dobrą odpowiednią osobą, jest inteligentny, sympatyczny, można z nim pogadać ale trochę się w tym zaplatał i blokowany jest przez resztę, naprawdę na tych speedeyach stara się i zależy mu na tym. Nie wiem tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...