Skocz do zawartości

Zipp Tracker 250 problem ze skrzynią biegów po remoncie silnika.


therealreal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oddałem ostatnio motocykl do naprawy, zmiana tłoka, przegląd silnika itp. Odebrałem motocykl ale biegi praktycznie nie chcą wchodzić... Wcześniej przed naprawą nie było takiego problemu. Gdy na postoju poruszę motocyklem do przodu i do tyłu to mogę wrzucić bieg, w czasie jazdy jest to bardzo trudne. Moto zalany olejem 5100 motul 10w40. Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróć do poprawki do tego "mechanika" od siedmiu boleści, jego psim obowiązkiem jest wykonanie poprawnie pracy, za którą wziął pieniądze. następnym razem uważniej wybieraj serwis

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak monter napisał

 

jak pruł go na pół to pewno źle poskładana skrzynia albo coś rozwalił

jak wymieniał tylko tłok to może sprzęgło źle wyregulowane ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest jest skomplikowana najważniejsze jest by przy rozbieraniu silnik był na luzie jak będzie na biegu i się złoży silnik bd problem z biegami. Wtedy trzeba ponownie rozebrać silnik i odpowiednio bez skrzyni ustawić gwiazdkę i wybierak względem znaków i biegu muszą wchodzić bez problemu. Myślę że jak u ciebie na postoju jest si a przy pracującym silniku nie no to wina sprzęgła które o dziwo w chinolu łatwo źłe złożyć ponieważ dwie ostatnie tarcze mają osobny wypust w koszu ale omyłkowo można zamontować wszystkie tak samo i sprzęgła nie będzie tak samo jak nie da się podkładki na wałek pod kosz :)

 

Zacznij używać znaków interpunkcyjnych...błagam.

Edytowane przez _Monter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że trzeba bujnąć wiesz dlaczego? Bo skrzynia musi się obracać z programatorem by ten mógł przerzucić bieg to nie komar :) W moim bobberze gdzie mam ten silnik biegi nie wejdą na postoju to normalka. Należy lekko pchnąć motorek by wałek zdawczy zaczął obracać skrzynia i wszystkie biegi wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do wymiany obydwa wałki z zębatkami... masakra

Zmień mechanika z zastrzeżeniem, że obecnemu nie ufasz.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem że nie będę dokładał 500zł, ma jeszcze coś tam sprawdzić...

PS. Wymiana tłoka, pierścieni i czyszczenie silnika z opiłków za 600zł to dobra cena? Tyle zapłaciłem...

Edytowane przez therealreal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem że nie będę dokładał 500zł, ma jeszcze coś tam sprawdzić...

PS. Wymiana tłoka, pierścieni i czyszczenie silnika z opiłków za 600zł to dobra cena? Tyle zapłaciłem...

Ale z częściami, wraz z robocizną? Bo jak za samą robociznę za wymianę tłoka, to spora przesada, reperacja nie jest skomplikowana. Jedyne co może być problematyczne, to wybicie sworznia. Ale są do tego odpowiednie narzędzia, taki specjalny ściągacz, plus rozgrzanie tłoka.

 

A co tych opiłków.

Mój kumple na chińskiej 50 zatarł w sumie z 6 tłoków. i zapewniam Ciebie, że jedyne co robił to wymieniał filtr i olej, no i cylindry. :D I nigdy opiłki nie przyczyniły się do zatarcia silnika. Nie wiem czy wiesz, ale podczas docierania silnika, też tworzą się opiłki. :) które nic silnikowi nie robią, ale trzeba w odpowiednim przebiegu zmieniać olej gdy się dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...