Skocz do zawartości

Pierwszy "rumak" w budżecie ok.5tyś zł


kwasiarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W rzesz w mordę jeża. Faktycznie. Podziękował "moderatorowi" za kozacki artykuł.

Czyli wszystkie motocykle, które są tańsze i jakoś mi się podobają są na "czarnej liście". Na pewno są egzemplarze uszanowane i bez większych przypadłości ale to pewnie te, których cena znacznie wykracza poza budżet.

 

Dobra, ok. Podumałem, popatrzyłem i powiem tak. Do mojego budżetu (jak sprzedam deczko sprzętu car audio) może dojść 2,5-3tyś. Polukałem okolice i znalazłem u siebie w mieścinie dwie hody shadow VT600. Rocznik 95-97. Jedna z sakwami, plaksi, gmole- widać, że od prywatnej, szanującej osoby.

Kwota ok.8tyś zł. Można VT600 już dostać od 5-6tyś ale to starsze egzemplarze i po wyglądzie nie tak uszanowane. A są i za ponad 10.

Czy znalazłby się ktoś z Białegostoku i okolic, kto mógłby w razie czego pomóc w oględzinach, spr legalności sprzętu, stanu tech.?

Tylko najpierw sam musze zagadać czy aktualne i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że nie ma tam GS-a z uje**nym wahaczem :P . A to o piecach VZ i VX to pierwsze słyszę . Prędzej to że żłopią oliwę .

Na pewno VX się kiepawo prowadzi , podobnie jak BT1100

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia VN800 to nie VN750 - ten ma koszmarny piec , jakis chu*owy żart inzynierów Kawasaki . Narzekań na VN800 nie słyszałem ...

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Limo, to jednocylindrowiec. Podobno prosty i łatwy w naprawie w razie czego. A pracą, mocą nie ustępuje dużo większym braciom.

 

Witaj As-ie. Dzięki za podpowiedzi.

Czym się wozisz jeżeli wolno spytać? Znasz kogoś z Białego coby można było się spotkać i abym namacalnie do czegoś sie przymierzył? Tak na prę min., czasu nie będę zabierał za dużo.

 

Na innym forum proponowali mi vulcana en500 lub vn750.

Chyba znalazłem cechę choperów, która mi się nie podoba. A mianowicie różnica w wysokości siodeł (pasażer/kierowca) bo jest duża w porównaniu do criuser oraz długość sprzętu. Cruiser są wyraźnie dłuższe.

W/w vulcany nie są jednak takie małe i mogą być. Mały to jest virago i jego skreśliłem dawno.

Edytowane przez kwasiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwasiarz - za dużo kombinujesz! Wiesz już jaki typ motocykla podoba Ci się najbardziej, masz też świadomość własnego budżetu, więc nie szukaj taniej alternatywy! Motocykle to droga zabawa i musisz się z tym liczyć.

Moim zdaniem warto dozbierać (albo wziąć sobie jakiś kredycik) jeszcze ze 2-3 tysie i poszukać zdrowego Maraudera. Wizualnie będzie pasował, z pasażerem już też da radę i będzie cieszył Twoje oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie chłopaki o Suzuki Savage 650?

Podobno b.prosta i udana konstrukcja. Blisko mojego budżetu można coś wyhaczyć.

Podstawowy problem LS650 to wał starczający na 40-50 tysi (lozysko igiełkowe). O ile w cross/enduro częste remonty to normalnka o tyle w "turystyku" może cie to lekko wku**wiać nie mówiąc o tym że za te pieniądze to raczej trafisz na takiego co mu do remontu bliżej niż dalej .

 

VN750 to samobójstwo , tylko 800 jeśli już .

 

Czyli zosaje się VN800 lub VT600 . Jesli możesz lekko naciagnąc budżet to VN800 a jeśli nie to VT600 (to jest technologicznie ten sam piec co w transalpie a tam robi 200tys km zanim porządnie zacznie brać olej )

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku długich dniach intensywnego dumania, kalkulowania itp. popieram zdanie tadeo i Twoje janosikkk. Ten rodzaj sprzętów cruiser, który mi się podoba to wlaśnie zaczyna się od marudy/vulcana 800 ew. vt600. Przy dwóch pierwszych niestety będę musiał odpuścić bo budżetu x2/3 nie naskrobię. Przynajmniej w najbliższym czasie.

A z kasą jest też tak, że jak teraz czegoś w max. granicy 8tyś nie kupię to pewnie nie kupię w ogóle. Bo jak postaramy sie z żoną o pociechę to szybciej kasa pójdzie na drugie auto dla żony lub zakup jednego wiekszego. I tak sie skończy myślenie o motocyklu. Ew jak dożyję i będzie mnie stać na emeryturze (co w Polsce jest nie realne)

A powiedzcie mi jeszcze tak: mając dwa takie same (model i cena) motocykle, gdzie jeden jest o rok starszy, goły tj. bez dodatków ale u jednego właściciela od 12lat a drugi z dużą liczbą dodatków (fajnie wyglada) ale u właściciela drugi sezon, to tak czysto teoretycznie gdzie są większę szanse na dobry zakup???
Golas wygląda tak surowo a dokupić to wszystko to wiecie jaki koszt. Czy za ceną ubranego nie kryją sie oznaki jakiś problemów???

 

Muszę skontaktować sie z kimś z Białegostoku, kimś co sie zna, może doradzić, pomóc w sprawdzeniu itp. Jak są tu tacy oprócz As Kier będę dźwięczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niestety dzisiaj nie jest wyznacznikiem stanu motocykla. Z racji dużego nasycenia rynku bardzo trudno jest sprzedać moto, i właściciele obniżają ceny. Jeśli wykluczasz dołożenie kasy,to odpuść cruzery i kup sobie zdrowego nakeda. A jak się wjexdzisz i kasa pozwoli to zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo dzieki za mądre słowa.

Ale jak nie chce nakeda. Ja jak idę do sklepu po Żywca a nie będzie to nie kupię Żubra aby coś wziąć. Podoba mi siecruiser to będzie taki albo żaden. Trudno, takie życie. Masz kase to kupisz, nie to nie.

Ja nie używam półśrodków.

Mieszkam niedaleko starego lotniska, zrobili teraz obok nową (poprawili stara) dorgę, jedną z najdłuższych i najprostrzych w mieście. Jak zaczna te "plastikowe zabawki-ściganty" wyć, to uszy bolą. Do odcięcia, ile fabryka dała. Ja lubie sie przytulać do żony a nie do zbiornika paliwa.

 

Jak znacie Panowie kogoś z Białegostoku lub okolic, kto mógłby pomóc, doradzić to proszę o kontakt. Będę dźwięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesz jesteś i rosniesz 😊 Właśnie to co chcesz zrobić to pół środek. Kupisz za 6 koła zmęczonego cruiser i dołożysz kolejne 2 żeby bezpiecznie jeździć. Mało tego, za tą kasę to i tak tylko vt 600, a to też nie cruiser. Stąd moje zdanie. Ale zrobisz jak uważasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...