Skocz do zawartości

Gdzie jechać w 2 połowie września lub w październiku ?


ArturEm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdziekolwiek gdzie są lasy liściaste (zwłaszcza bukowe). O takiej porze roku to najładniejsze miejsce... jest takich miejsc trochę u nas w kraju :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Chorwacja!

 

O tej porze roku na południu Chorwacji jest zazwyczaj cieplej niż w PL w lipcu. W zeszłym roku byłem właśnie o tej porze roku i gorąco polecam. Czarnogóra, Bośnia też blisko. Czarnogóra jest super, Bośnia bardzo ciekawa. Choćby Mostaru nie warto przegapić.

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze... nie wiem gdzie latałeś poprzednio, lecz również w drugiej połowie września chciałbym polatać... tak bez pospiechu i celu po wąskich winklach Alp austriackich, słoweńskich i włoskich...

P.S.
Fajnie by było abyśmy się dogadali... mam tylko 25-30 min do Torunia. :)
(7-10 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

Pod koniec września to Alpy bym odradzal, raz ze dzień dużo krótszy, a w gorach szczególnie, a po kolejne to możliwość sniegu dość duza.

No i deszcz wrześniowy w gorach jest mniej mily niż w czerwcu czy lipcu.

Wszystko zależy od farta, bo pewnie komus i pod koniec września udało się bezpiecznie przejechać przez Timelsjoch ;)

 

pozdro Seb@

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

Pod koniec września to Alpy bym odradzal, raz ze dzień dużo krótszy, a w gorach szczególnie, a po kolejne to możliwość sniegu dość duza.

No i deszcz wrześniowy w gorach jest mniej mily niż w czerwcu czy lipcu.

Wszystko zależy od farta, bo pewnie komus i pod koniec września udało się bezpiecznie przejechać przez Timelsjoch ;)

 

pozdro Seb@

 

Ludziska latają i w październiku. Dzień krótszy owszem, lecz kwestia organizacji; np. czy ktoś jest nastawiony na "tłuczenie" km, czy też nie.

Chłopie, pogoda w górach nigdy, a to nigdy nie jest pewna. Przy temperaturze ok. 5-10st., to deszcz czerwcowy, czy wrześniowy, to jedno to samo.

Bodajże w 2009 w dniu wyjazdu pod koniec czerwca z Zell am See (tj. początek Grossglocknerstrasse), spadł śnieg powyżej 1000m n.p.m.

2 dni po przejeździe przełęczy Słoweńsko-austriackiej z powrotu z Chorwacji na początku września spadło śniegu ok 1 metra! Miałem fuksa, bo mógł powrót do domu opóźnić, ze względu że jeden punkt a Austrii chcieliśmy koniecznie zahaczyć.

 

Góry to góry, i w razie wu szybko podejmować decyzję i zmieniać ewentualnie trasę.Starałem zawsze starać sprawdzać prognozę pogody. No niestety nie zawsze jest to skuteczne.

 

Założyciel tematu umilkł..Czyżby nie chciałby innych towarzyszy, czy chce wyruszyć w samotną podróż?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma ochotę na wyjazd do Słowenii i okolic? Startuję w poniedziałek 14.09. Trasa do ustalenia (asfalt).

 

Również chciałem w tych okolicach polatać. Lecz w piątek nie załatwię urlopu od poniedziałku, to raz. Wczoraj ustawiłem na środę ważne spotkanie biznesowe

 

. Na dzień dzisiejszy, pewnie mógłbym wystartować najszybciej 17.09... ech

 

P.S. Anno tak szybko to nie działa.. kilka dni (w tym weekend)...ludziska z reguły pracują, a liczyć na to, że ktoś ma akurat urlop i akurat w tym kierunku chce jechać? Jesteś chyba zbyt dużą optymistką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...