Skocz do zawartości

Yamaha YBR 125 nie odpala w wysokiej temeraturze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od około 3 miesięcy jestem posiadaczem Yamahy YBR125. Problem zaczął się po ostatnich upałach otóż gdy pozostawię motocykl w pełnym słońcu motocykl nie odpala. Po przekręceniu kluczyka nie słychać charakterystycznego dźwięku pompki. Następnie trzeba pozostawić motocykl w cieniu gdy ostygnie odpala od tyku. Dodam tylko, że gdy jeżdżę motocyklem dłuższą chwile i motocykl się nagrzeje samoczynnie nie ma problemu z odpalaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...Obstawiam przegrzaną elektronikę w zegarach.

Na początek postaw go w słońcu ale zakryj zegary.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podłączę się do wątku i opiszę bardziej szczegółowo.

Również mam Yamahę YBR125 i miałem identyczny problem 2 razy. Moto jest z 2009 czyli na wtrysku.

Ja zostawiam motocykl na parkingu w pełnym słońcu (na czas pracy, koło 8h).

Przy pierwszym podejściu motocykl zapala po czym od razu gaśnie. Przy drugiej próbie tak samo, tylko jeszcze szybciej gaśnie, a przy kolejnych próbach już nie pali. Nawet na pych nie zapalił. Jak zaczekam kilka minut to sytuacja się powtarza. Dodanie gazu skutkuje jeszcze szybszym zdławieniem.

Postawienie w cieniu na kilka minut rozwiązuje problem. Teraz przykrywam silnik pokrowcem i również bez problemu.

To są jedyne problemy z odpalaniem jakie kiedykolwiek napotkałem. Obojętnie czy po rozgrzaniu silnika od jazdy, czy po zimie jak był nieodpalany 4 miesiące, czy jeszcze pół roku temu jak poranki były niewiele powyżej 0 st. C – zawsze odpalał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Odgrzewam temat, ponieważ mam taki sam problem. Mój model to YBR 125 z 2007r. na wtrysku.

 

Motorek jak postoi dłuższą chwilę na słońcu to nie odpala. Po przekręceniu kluczyka powinno być słychać dźwięk pompki paliwa. Jak postoi chwilę (czasami niestety dłuuuuuższą chwilę) w cieniu to odpala. Czy ktoś wie, czy wymiana pompki paliwa pomaga, czy też może uszkodzony jest gdzieś jakiś czujnik temperatury? Na moje, to jakiś czujnik stwierdza, że temperatura silnika jest zbyt wysoka i aby się nie przegrzał to odcina pompkę paliwową. Tylko czy rzeczywiście te motory mają taki czujnik? A jeżeli tak to gdzie go szukać?

 

Mam nadzieję, że ktoś pomoże.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do postu Montera.

 

A co do pompki to ją usłyszysz tylko po długim postoju, kiedy będzie musiała napompować paliwo. Przy regularnym użytkowaniu brak tego charakterystycznego dźwięku jest normalny.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu jest problem z pompą paliwa.

W słoneczny dzień potrafi się nagrzać i nei wytwarza odpowiedniego ciśnienia.

 

Prawdę mówiąc, ja także obstawiam pompę paliwową i zastanawiam się czy wymiana może pomóc. No, ale przed wymianą spróbuję jeszcze zasłonić zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...