Skocz do zawartości

Aprilia RS 125 z 2006 gaśnie


Twoja Generacja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

problemy dotyczą motocykla Aprilia RS 125 z 2006 roku.

 

1. Zazwyczaj (ale nie zawsze) gdy odpalam moto z pierwszego biegu to sprzęgło ciągnie i czasem też jak stanę na jedynce to moto ciągnie do przodu. Nic nie daje podkręcanie linki sprzęgła

 

2. Gdy podczas jazdy puszczę gaz to Aprilia nie zwalnia płynnie tylko przerywa. Tak jakby szarpie.

 

3. Motocykl gaśnie gdy np. stanę na światłach na jedynce czy gdy dojeżdżam na niskich obrotach do garażu.

Podczas ruszania muszę dawać dużo gazu i w ogóle cały czas muszę dawać dużo gazu bo gaśnie, wyjątkiem jest wspomniany luz bo podkręcałem obroty w gaźniku.

 

Co mogę zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli a/ sprzęt nie działa poprawnie, b/ nie masz pojęcia co robić, to najprostszą i najbardziej sensowną poradą wydaje się oddanie go do dobrego serwisu. nie piszesz nawet co było w motocyklu robione i kiedy, a te zabawki wymagają "trochę" zainteresowania do prawidłowej eksploatacji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl mam dopiero 3-4 tygodnie.

 

Tradycyjnie, sprawdzałem świecę, filtr powietrza, regulowałem gaźnik, podkręcałem obroty, sprawdzałem różne przewody i wężyki.

 

 

Po wyciągnięciu wężyków z kranika paliwa nie leci benzyna czy tak ma być czy kranik jest zapchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyciągnięciu wężyków z kranika paliwa nie leci benzyna czy tak ma być czy kranik jest zapchany?

 

Na zgaszonym silniku ?

Jeśli tak,to masz kranik podciśnieniowy i benzyna poleci dopiero, gdy silnik będzie pracował.

 

Co mogę zrobić?

 

Zmierzyć ciśnienie na tłoku

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba tak jak mówisz, mam kranik podciśnieniowy.

Nie wiem czy jest sens mierzyć kompresje bo przyspieszenie i v-max mam bardzo dobry.

 

Wydaję mi się, że rozwiązałem już problem. Znaczy nie wiem czy na pewno bo nie mam pojęcia jak jeżdżą inne RS-ki. Wcześniej miałem NSR-kę i motocykl bardzo ładnie startował z niskich obrotów. W Aprili podczas ruszania muszę mieć minimum 4-5 tys obrotów bo inaczej motocykl się dusi, w dodatku muszę dłużej trzymać sprzęgło niż w NSR-ce. Jeżeli ktoś jeździ bądź jeździł Aprilią RS to proszę o napisanie mi czy tak po prostu RS-ki jeżdżą czy to wina mojego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sprzęgło dużo daje olej w skrzyni -jaki masz i ew wymiana.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni to Mobil 4t 10w40.

Po zakupie w skrzyni było bardzo mało oleju więc na biedę dolałem tego Mobila.

 

Dlaczego do skrzyni wlałeś olej silnikowy do czterosuwów? To w takim razie jaki olej wlałeś do dozownika od mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego do skrzyni wlałeś olej silnikowy do czterosuwów?

 

mnie się wydaje że nic się nie stanie , jak olej jest do silników z mokrym sprzęgłem to przecież skrzynia w motocyklu 4T i sprzęgło jest tak samo smarowane jak w 2T ?

 

 

Po ponownej regulacji gaźnika Aprilia już rusza lepiej, ale teraz moto gaśnie na wolnych obrotach tzn. poniżej 3 tys. Na luzie też gaśnie i strzela z tłumika.

 

czyli prawdopodobnie dalej ten gaźnik jest źle wyregulowany ,,,,,,,,,,w jaki sposób go regulowałeś ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik regulowałem na oko, dokręciłem śrubkę do końca i potem ją odręcałem o pół obrotu i sprawdzałem jak Aprilia jeździ, no i tak do skutku.

 

Dzisiaj wkręciłem z powrotem starą świecę i motocykl już nie gaśnie. Nowa świeca, którą założyłem tydzień temu jest okopcona, czego to może być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mnie się wydaje że nic się nie stanie , jak olej jest do silników z mokrym sprzęgłem to przecież skrzynia w motocyklu 4T i sprzęgło jest tak samo smarowane jak w 2T ?

 

Dokładnie.

Ja np w CR-kach lałem Castrol Power 1 10W40 i wszystkie hulały bez problemów ze skrzynią czy sprzęgłem

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem kompresje i wynosi 10 bar.

Znów regulowałem gaźnik i Aprilia tylko czasem gaśnie. Na mocno rozgrzanym silniku cały czas gaśnie gdy stoję, na zimnym zdarzyło się może ze 2 razy.

Najbardziej denerwuje mnie to szarpanie. Puszczę gaz i w przedziale 8 tys - 5 tys obrotów Aprilia dostaje czkawki. Przy przyspieszaniu nie ma tego problemu.

Do tej pory wymieniłem świecę i przeczyściłem fajkę, wymieniłem wkład filtra powietrza, przeczyściłem kranik, wyregulowałem i przeczyściłem gaźnik, wyregulowałem dozownik oleju.
Co dalej mam sprawdzić? Sprzęgło? A może to być wina złej jakości paliwa?

 

Sprawdziłem zawór membranowy i trochę powietrze przelatuje, ale bardzo niewiele, więc nie wiem czy miałoby to jakikolwiek wpływ na szarpanie czy gaśnięcie moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...