Skocz do zawartości

[ROZ]Yamaha SkylinerCzasami się przegrzewa - termostat?


gognol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, najwyższy punkt to korek wytrównawczy. Korek wyrównawczy mam na myśli ten właśnie nad chłodnicą. Tam dolewałem. Jest pełno.

Chyba już nie będę kombinował. Umówiłem się na wymianę uszczelki. Wtedy się wszystko sprawdzi i zaleje płyn od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie, najwyższy punkt to korek wytrównawczy. Korek wyrównawczy mam na myśli ten właśnie nad chłodnicą. Tam dolewałem. Jest pełno.

 

Chyba już nie będę kombinował. Umówiłem się na wymianę uszczelki. Wtedy się wszystko sprawdzi i zaleje płyn od nowa.

Witam,

 

Mam bardzo podobny problem - silnik zaczął się grzać, momentami układ był nie drożny itp. Na uszkodzonym silniku przejechałem ok. 7 km i od razu trafił do mechanika, który niestety sugeruje wymianę... silnika :/

 

Czy wymiana uszczelki rozwiązała problem? Uszczelka w silniku mojej Yamaszki okazała się być w całkiem dobrym stanie, nie nosi żadnego wyraźnego śladu uszkodzenia co nasuwa pytanie czy na pewno to z nią był problem.

 

Ponadto w oleju pojawiła się ogromna ilość "masła", gdzieś jest nieszczelność z układu chłodzenia.

 

Będę mega wdzięczny za odpowiedź i pomoc w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po generalnym remoncie silnika. Puściła uszczelka pod głowica, zapiekł się tłok, do korekty była też głowica.

 

Po zakończonym remoncie zadowolony odpaliłem skuter, pojeździłem tydzień, przejechałem w tym czasie ok. 300 km i znów się grzeje... Odpowietrzony ponownie został układ chłodzący, przejechałem znów ok. 300 km i jak w zegarku znów się grzeje. Dodam, że tym razem od razu przerywam jazdę, żeby znów nie zajechać silnika.

 

Podczas remontu wymieniłem pompę wody, są wszystkie nowe uszczelki. Regularnie jednak problem powraca. Ma ktoś z Was doświadczenia gdzie szukać rozwiązania usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam
Przy montażu termostatu okazało się, że było pęknięcie przy mocowaniu na tym elemencie który przysłania termostat, przykręca się do silnika i ma wyprowadzenie na wąż do chłodnicy. Po przykręceniu pękło. Jak się nazywa ta część? Czy jest szansa na kupienie? Czy są to części uniwersalne czy musi być konkretnie do mojego modelu (sprzed 2000r więc może być ciężko). Gdzie szukać? W sklepach czy raczej w warsztatach?
Jest możliwość jakiegoś sklejenia takiej części? Dodam, że pęknięcie odsłania termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dokładnie ta część, tam jest jeszcze śruba do odpowietrzania.

Jak ta część się nazywa?

Edit: obudowa termostatu? tak znalazłem.

Wygląda na to, że Majesty, Skyliner mają dokładnie to samo. Bede dzwonił.

Edytowane przez gognol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...