Jump to content

GS 500 dla wysokiego?

Recommended Posts

Cześć,

chciałbym zapytać czy GS 500 to dobry wybór dla człowieka o niestandardowym wzroście (194cm)? To będzie mój pierwszy 'prawdziwy' motor, po kilku latach przygody z WSK ;) ale chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś znacząca różnica pod względem komfortu jazdy między np. Hondą CB 500? Czy wzrost w ogóle ma większe znaczenie podczas wyboru motoru? Podejrzewam, że w pewnym stopniu na pewno, ze względu na wyżej umieszczony środek ciężkości, ale czy wpływa to znacząco na jazdę?

Pozdrawiam,

Krystian

Zdecydowanie za mały. Ja bym celował w CB 500 albo XJ 600 Diversion. Brat jeździł XJ-tą przy Twoim wzroście i wadze ok 120 kg i było ok (przy jeździe solo).

Edited by tadeo

• 3 weeks later...

Na początku ścieżki (???) mozna inaczej patrzyć, waga, pełny dostęp całymi stopami do gleby, ilość plastików do ew. lakierowania, szerokość do ruchu w mieście, długość przełożeń ... i to są uprawnione spojrzenia

Ja po swojemu określam gs500 jako "propedeutyka sporta", pozycja już trochę pochylona (przy normalnym wzroście), dla wielu kumpli w pewnym wieku nie było to do zaakceptowania, hamulec być może powyżej średniej w klasie "pierwszy motor". Zawiecha chyba mniej komfortowa od wymienionych modeli.