Jump to content

GS 500 dla wysokiego?


Recommended Posts

Cześć,

 

chciałbym zapytać czy GS 500 to dobry wybór dla człowieka o niestandardowym wzroście (194cm)? To będzie mój pierwszy 'prawdziwy' motor, po kilku latach przygody z WSK ;) ale chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś znacząca różnica pod względem komfortu jazdy między np. Hondą CB 500? Czy wzrost w ogóle ma większe znaczenie podczas wyboru motoru? Podejrzewam, że w pewnym stopniu na pewno, ze względu na wyżej umieszczony środek ciężkości, ale czy wpływa to znacząco na jazdę?

 

Pozdrawiam,

Krystian

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie za mały. Ja bym celował w CB 500 albo XJ 600 Diversion. Brat jeździł XJ-tą przy Twoim wzroście i wadze ok 120 kg i było ok (przy jeździe solo).

Edited by tadeo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na początku ścieżki (???) mozna inaczej patrzyć, waga, pełny dostęp całymi stopami do gleby, ilość plastików do ew. lakierowania, szerokość do ruchu w mieście, długość przełożeń ... i to są uprawnione spojrzenia

 

Ja po swojemu określam gs500 jako "propedeutyka sporta", pozycja już trochę pochylona (przy normalnym wzroście), dla wielu kumpli w pewnym wieku nie było to do zaakceptowania, hamulec być może powyżej średniej w klasie "pierwszy motor". Zawiecha chyba mniej komfortowa od wymienionych modeli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...