Skocz do zawartości

Simson sr50 problem ,wymiana cylindra?


turbogt10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak to jest z tym pasowaniem tłoka? Odebrałem dzisiaj cylinder po szlifie pod nowy tłok (pierwsza selekcja 38.23), teoretycznie spasowany na 6 setek, a jest tak samo jak przed szlifem, tzn. tłok wpada w cylinder bez żadnego oporu. Tak ma być?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam tłok ma wpadać w cylinder bez żadnego oporu jak wpada z pierścieniami to ktoś spartaczył :D

 

z metod wiejskich szamanów -jak tłok jest w cylindrze bez pierścieni i dotkniesz go palcem i uda ci się nim ruszać na boki aż słychać pukanie to na 80% fuszera......

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z metod wiejskich szamanów -jak tłok jest w cylindrze bez pierścieni i dotkniesz go palcem i uda ci się nim ruszać na boki aż słychać pukanie to na 80% fuszera......

 

 

No jest coś takiego też. Muszę zanieść gdzieś indziej żeby pomierzyli ten cylinder bo coś mi się zdaje że tam jest więcej niż 6 setek.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tam uszczelki są jedna z tektury druga z puszki po piwie , złóż jak kompresja ok to nie ma co szukać dziury w całym...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zobaczę czy uda mi się wymienić ten tłok na większy to by zrobili poprawkę. Simson stoi 50km ode mnie to jak mam jeździć w tę i z powrotem to wolę mieć wszystko na tip top.

 

Jeszcze chyba jakichś oringów brakuje w gaźniku bo jak go ostatnio odpalaliśmy to szedł od razu na maksymalne obroty.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobił ci tylko honowanie gładzi pod tłok a nie jakiś szlif :) Jeżeli chodzi o tłoki do simsona te tłoki mza to jest lepsza chińszczyzna ta firma ma tylko siedzibę w niemczech nic więcej. Przy luzie 0,06mm pod dogrzaniu silnika czuć spadek mocy bo tłok za mocno się rozszerza i simsonowcy zawsze mówią mi abym szlifował im na luz 0,08mm i wtedy jest glanc bądź zakupić tłok vertex-meteor od hondy dio lub silników am6 który pasuje bez modyfikacji wtedy ma się cylinderek na bardzo bardzo długo. Gdy posiada się oryginał cylinder ddr to warto położyć te 100-120zł za tłok firmowy i mieć spokój niż kupować mza za pare groszy i szlifować cylinder co chwila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie zrobili szlifa to by nowy tłok nie wszedł, przecież jest szerszy. Ale to ciekawe co piszesz bo na jakimś forum znalazłem że pasowanie do simsonów powinno być na 3-4 setki. Właśnie wróciłem z innego zakładu i tam im wyszło że jest 7-8 setek więc mam nadzieję że będzie dobrze. Szkoda że nie napisałeś wcześniej o tym tłoku od Hondy bo 100zł to żaden pieniądz. I tak wziąłem najdroższy jaki był na allegro. Miał być oryginał...

 

A tak z innej beczki, napisałby ktoś jeszcze jaki olej zalać i ile? Dzięki.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zamotałem się w akcji :) Tak zgadza się pasowanie na 0,04mm było ale jak simsony wyjeżdżały z fabryki ale przy dzisiejszych simsonowskich zamiennikach takie pasowanie nie miałoby prawa bytu jak masz na 0,08mm powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipol przekładniowy styka jeśli do skrzyni , do mieszanki nie ma co się wydurniać z motulami , szybszy od naddżwiękowego concorde nie będzie , przeciętny półsyntetyk styka....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieszanki to jest mixol :D

 

Ok, a ktoś podpowie ile tego lać? Przyznam że za gnoja nie dbało się specjalnie o simka i jak teraz zlaliśmy z bracholem olej przed rozbiórką to wyleciało może pół szklanki :blush:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...