Skocz do zawartości

mam hondę cm 185 Kopci na 1 cylinder


matitomasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam hondę cm 185t w okresie "zimy" mi kopciła, ale zbytnio się tym nie przejmowałem, bo było trochę zimno. Jakiś miesiąc temu zaczęła palić świece. Wymieniłem cewkę i świece.Problem nadal jest , honda kopci ale tylko na 1 cylinder.Tłoki raczej nie poszły jeszcze bo oleju nie bierze. I ostatnio w tym tłumniku który kopci zauważyłem "klejącą" się szadź . Proszę o pomoc bo ja aż tak się na tym nie znam.

Z góry dzięki

Dodam , że kopci na biało.

Edytowane przez matitomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w silniku jest dobrze ustawione. Robił to zaufany mechanik . Świece to ngk cr7hs

Adam , teraz świec nie pali, paliła przed wymianą cewki.

 

 

Właśnie byłem zobaczyć do hondy. Okazało się że zjadła trochę oleju więc dolałem (ostatnio dolewałem w październiku).Przy zimnym silniku kopciły 2 tłumniki ale po rozgrzaniu tylko lewy. Gdy dałem w palnik właśnie ten lewy dymił niczym diesel :sad: . Proszę was powiedzcie mi co to może być i jak to ewentualnie sprawdzić.

Edytowane przez matitomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próba olejowa i wymiana uszczelniaczy zaworów o ile nie ma luzów na prowadnicach

świeczki zmień na denso, o niebo lepiej się przepalają po podlaniu

U22FSR-L

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być od lipnego paliwa?

A co , masz inne paliwo na jeden cylinder , a na drugi inne , że tylko z jednego kopci ? Zastanów się .

Szybciej bym stawiał na zapieczony lub pęknięty pierścień na jednym z tłoków

Edytowane przez bruns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć ostatnio zapomniałem dodać że w wakacje była robiona tuleja na gwint cylindrów.Olej traciła przez to że jest mały przeciek oleju pod silnikiem z strony kopcącego tłumnika. Przebieg około 14 tyś .Te informacje coś zmieniają ?

i ten kopcący tłumnik wolniej się nagrzewa :huh:

Edytowane przez matitomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...