Skocz do zawartości

Ewentualny remont silnika hornet 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś teorie o szkodliwości wody destylowanej w układzie chłodzenia, Panowie trzymajcie poziom merytoryczny, ta o smarowaniu pompy jest najlepsza.

 

No nie jest zla, ale raczej chodzi o wplyw plynu ( pozytywny ) na uszczelki.

Druga to zmniejszenie rdzewienia ukladu chlodzenia przez stosowanie plynu, a nie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie po prawie roku. Przez sezon '15 polatałem hornetem bez ingerencji w silnik z racji kasy. Teraz jednak chciałbym go doprowadzić do ładu, ponieważ w obecnym stanie pieca nie mogę wykorzystać jego możliwości. Już w tamtym sezonie jak i teraz czuć wibracje i głośny "ryk" przy obrotach 4,5 w górę- w związku z tym chyba nigdy nie przekroczyłem 6-7 k rpm. Ponadto bardzo czuć spaliny (przesiąkanie ubrań spalinami- pisałem o tym w dziale "przy piwie"). W poprzednim moto nie miałem problemu z tym przesiąkaniem a i na logikę biorąc tak nie powinno być.

Regulacja gaźników tak? No a co dalej? Wibracje mogą pochodzić od łożysk, panewek itd - ale ile taka wymiana mogłaby kosztować? Gdzie najpierw zajrzeć, gdzie szukać problemu?

Nawet gdy silnik jest rozgrzany, to spaliny śmierdzą tak jakby nie w pełni spalonym paliwem, jakby na "półssaniu"

A wibracje? Luzy? gdzie? Korbo, wałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj komuś kumatemu tego szerszenia do ogarnięcia. Lepiej na tym wyjdziesz. Średnio rozgarnięty mechanior rzuci okiem i będzie wiedział czy silnik pracuje tak jak trzeba czy nie. Jak na razie szukasz na siłę problemów w panewkach.

Hornet to świetny motocykl. Zdrowy piec jest bezszelestny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...