Skocz do zawartości

Kurtka tekstylna z białymi wstawkami, czyszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Ciuchów na moto nie piorę, wyjmuję podpinkę bo czasem jak sie polata w słoneczko to mocno j*b..ać zaczyna.;)

W kasku myje tylko szybę i blendę. Piorę kominiarę.

Co do owadów to nawet chrabąszcz to nic, ja kiedyś wyhaczyłem z główki wróbelka elemelka, flaki zaczynały się na klacie a kończyły na tylniej części kasku. To musiałem akurat odmyć. Najgorsze że mi bydle szybę porysowało zanim zdechło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie chodzi o to, żeby jej nie wrzucać do pralki za każdym razem. Póki co zostanę przy gąbce, działa dobrze i w miarę szybko :).

Kominiarę też piorę, średnio raz na tydzień, podpinki nieco rzadziej. Najrzadziej chyba rękawiczki. Po takim spotkaniu z wróbelkiem chyba bym puścił pawia. Od jakiegoś czasu flaki zaczęły mnie obrzydzać jak diabli, sam nie wiem czemu. A jeszcze niedawno hodowałem różne robactwo.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorę go dopiero gdy czuję, że wewnątrz jest nie świeży.

 

Dokładnie, teksty pierze się, jak są nieświeże. Jak ktoś dużo jeździ, to raz-dwa razy w roku, jak mało - raz na kilka lat. Z częstotliwością prania nie ma co przesadzać, bo od tego też ciuchy się zużywają; duże znaczenie ma to, czy membrany są wypinane.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po praniu zestawem do kurtek sportowych z membraną (1 mydło +1 impregnat do przegródki plukanie) dodatkowo jeszcze pryskam impregnatem rękawy i ramiona - później muchy się tak nie czepiają odpadają same :D

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...