Skocz do zawartości

Łańcuszek rozrządu cb 450


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na czym polega rozłączenie i pózniej złączenie łańcuszka rozrządu co potrzebuje do takiej operacji ? I drugie ptanie może dla niektórych głupie, ale nie chce inwestować w ten silnik. W mojej hondzie słychać już łańcuszek. Czy znacie jakieś sposoby alby bardziej go naciągnąć ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalisz jedno ogniwo to będzie za dużo . To nie koło .

Do zakucia wystarczą dwa młotki i umiejętna obsługa .Ta od łańcucha może być za duża i się nie zmiesci albo uszkodzi ogniwo .

Lepiej dać 1-2 stówy rabatu przyszłemu właścicielowi i zaproponowac wymiane łańcuszka na jego koszt niz wpie**alac go na minę z na siłę naciągniętą szmatą co zdaje się próbujesz zrobić .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl kupiłem za 100 euro uszkodzony bez papierów. ktoś chciał zrobić z niego "crossa" w tym celu zdemontował wszystko co nie potrzebne i załozył opony terenowe. Silnik udało mi się odpalić i o dziwo chodzi bardzo ładnie tylko ten łańcuszek słychać. Nie wiem co z nim jeszcze zrobię dlatego piszę ze nie chce inwestować w ten motor. Mam jeszcze jedno pytanie gdzie taką zakówarkę mogę kupić ? Planuję kupić używany łańcuszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest sens zmiany zużytego łańcucha na zużyty? Zakładałeś kiedyś łyse opony?

Jak teraz nie masz pomysłu, to zostaw go i nic nie grzeb, jak Cię najdzie na robotę, to zrób to dobrze.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuwarka, tłumoku, nie zakówarka.

Jak ten silnik jest na chodzie, to go sprzedaj po prostu, dopóki sprzęgiełko rozrusznika i wał korbowy jeszcze żyją. Te dwa elementy są dość słabe w tych silnikach, więc nie powinieneś mieś problemu ze sprzedażą. Dodatkowo, jeśli to "otwarta" wersja, to może kosztować fajną kasę. Wiem, bo sam mam taki i jak mi panewkę wypluło, to szukając wału na Allegro skapitulowałem. Czeka na lepsze czasy.

Z uwagi na te dwa minusy silnika ten motocykl jest dość rzadki, więc możesz się przysłużyć ludzkości.

Edytowane przez saska251

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz rozbierał ten silnik, to daj znać. Jeśli wał korbowy jest okej i "otwarta" głowica, to chętnie go wyjmę od Ciebie, może nawet z całą ramą i resztą.

Sprzęgiełko może być zabite, z tym sobie poradzę. Albo może chcesz się zamienić na coś. Jakiś silnik do motorówki, motocykla, skuter....

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...