Skocz do zawartości

Suzuki Rf 900R szybko wykańcza napęd. Oraz inny problem.


Sqel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich rok temu stałem się (chyba) szczęśliwym posiadaczem Suzuki RF 900R z 1997r. Jest to mój 3 poważniejszy motocykl. Po zakupie władowałem w niego ponad 3500zł. Naprawiana była skrzynia biegów oraz wszystko co trzeba w moto robić. Czyli gaźniki, zawory, płyny, klocki, oleje, filtry, nowy rozrząd, nowe opony. No i na początku tego roku wymieniłem napęd na DID VX z zębatkami sunstar. Zakupiony na allegro oczywiści jako zestaw do mojego motocykla. Problem w tym, że zrobiłem na nim dopiero 300km i już go 4 razy musiałem naciągać. Jak tak dalej będzie to za kolejne 300km nie będę miał już naciągu. Już mam go na połowie naciągu to normalne? Napęd zakładałem sam w garażu, ale mam doświadczenie bo w poprzednich motocyklach sam wymieniałem napęd. Jest dobrze nasmarowany i równo ustawiony więc czego to może być problem?

Kolejny problem to taki, że jak kupiłem moto to czujnik stopki (ten odpowiedzialny za to, ze gdy stopka jest rozstawiona) nie działa. Tzn działa ale w taki sposób, że musiałem go zacisnąć opaską by był ciągle wciśnięty ponieważ z rozstawioną stopką moto nie chciał palić. I chyba przez ten czujnik kontrolka luzu mi wariuje, ponieważ czasami świeci ale w większości mimo tego, że mam wbity luz to się nie świeci.

Pomoże mi ktoś bym we własnym zakresie w garażu mógł to naprawić?

Edytowane przez Sqel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naciągaj go.Prawdopodobnie nie będzie ci się już wyciągał.Obserwuj sytuacje.Miałem podobną sytuację w rf900 jak naiągałem ta się wyciągał.Przestałem naciągać i było ok.

Musiał być raczej luźny.

Co Ty za pierdoły opowiadasz.

Łańcuch nie wyciąga się dlatego, ze się go naciąga...

Jest serwisowo ustalony luz i taki ma być, jeśli jest poza limitem to trzeba naciągnąć.

 

Co do czujników to sprawny musi byc czujnik luzu, kosy i klamki sprzęgła ( w zależności od motonga).

Nie ma tu wielkich cudów jeśli masz pojęcie o elektryce, obsłudze miernika i chwilę czasu aby przedzwonić włączniki i przewody.

Schemat moze byc bardzo pomocny dla niedoświadczonej osoby.

W Twoim przypadku rzekłbym, ze właśnie czujnik luzu klęczy bo nie chce odpalać na kosie a powinien. Czujnik kosy jest ok, bo motong odpala.

Układ działa w ten sposób, że jak masz rozstawioną kosę to motocykl możesz odpalić tylko na luzie. Jeśli wciśniesz sprzęgło i wbijesz bieg to musi zgasnąć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie chodzi o to, że ustawiam łańcuch tak jak jest w instrukcji jest idealnie naciągnięty a po przejechaniu np 100km wisi jak szmata. Dzisiaj dałem mu szanse ostatni raz go naciągałem i po przejechaniu 75km znowu wisi jak szmata :sad: . Może kupiłem za słaby jak na taką moc i moment obrotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na łańcuchu też wszędzie są napisy DID. Trudno wykończy się kupie nowy, miałem zainwestować w jakiś tłumik przelotowy ale zostawię kasę na napęd.

Zaptał bym się sprzedawcy czy oryginalny did kończy się po 1000km i czy aby napewno jest oryginalny . Potem zapytałbym się w samym DID czy mają sposób na zweryfikowanie łańcucha .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch dokładnie taki http://allegro.pl/naped-did-vx-sunstar-suzuki-rf-900-r-94-00-r-i5156821284.html

Dzisiaj go dokładnie sprawdziłem ustawiłem jak trzeba i jest tak. Naciągam go zgodnie z instrukcją, przejechałem 40 km zatrzymuje się na moto sprawdzam jest luźny jak szmata. Wracam do garażu i jest już bardziej napięty ale nie tak jak powinien, jade znowu około 10 kilosów i znowu luźny. Wygląda to tak jak by sam się naciągał i luzował a wszystko mam na 100% dobrze dokręcone i z każdej strony jest tak samo ustawione na tych kreskach. Pogoda fajna a nie ma jak jeździć bo boje się, że taki luźny mi coś rozwali.

A objawia się to tak, że jak np jade na 3 biegu ze stałą prędkością i trzymam np 3000 obrtów to tak czuje jakby moto samo przyspieszało i zwalniało, nie wiem jak to opisać dokładnie, jadę normalnie nagle tak przez sekundę przyśpiesza zaraz zwalnie, przyśpiesza, zwalnia i zawsze tak jest tylko gdy jadę na 3 biegu na obrotach rzędu 3000-4000.

Edytowane przez Sqel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się obawiałem. Stary łańcuch był identycznie nierównomiernie wyciągnięty. Więc jaki polecacie może RK ? Chyba, że ktoś ma pewne źródło do DID ale nie podróby.

Aż się odechciewa jeździć zamiast kasę wydać na paliwo to tylko ciągle coś dokładać trzeba.

Aha i czy na takim łańcuchu mogę jeździć? Chociaż ten sezon? (średnio robię 2000 góra 3000 km w ciągu sezonu)

Edytowane przez Sqel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tylna zebatka jest nie osiowo przykrecona do tylnego kola.

Oryginalne zebatki maja wystep na obwodzie wchodzacy w podciecie na kole i nie mozna ich ustawic niecentrycznue,

akcesoryjne moga byc minimalnie przesuniete mimo srub i powodowac takie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów w pobliskim sklepie na miejscu(np. z Larssona albo z Klasy) . Będziesz mógł szybko sprawę ew. reklamacji załatwić a za 10-15% większą cenę to spora wartość dodana . Teraz jesteś w dupie bo sprzedawca daleko i cięzko wymyslic jakiś sensowny dowód na to że tak szybko Ci się łańcuch skończył . Jedynie to filmik jak go ustawiasz , wsiadasz na te 50-100km i potem prezentujesz luźną szmatę .

A czy możesz jeździć ? No jeśli po kilkudziesięciu kilometrach robi się luźny to za daleko nie zajedziesz bo spadnie i przy okazji może coś rozwalić.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...