Skocz do zawartości

skrzynia biegów fxdx 2006


Rekomendowane odpowiedzi

a i jeszcze jedno pościagałem dekle i zauważyłem że łożyska są faga ciekaw jestem czy już ktoś nie grzebał w tej skrzyni w polsce

 

Łożyska FAG są montowane w fabryce, jak zamówisz oryginały u dilera też dostaniesz FAG-i. Różnica jest taka, że w mojej skrzynce (Ela '01) wymontowałem FAG Made in Canada, a nowe przyszły już ( z tego co pamiętam ) Made in Korea

pzdr Piotrek

Edytowane przez buba1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa że łap tam nikt niepchał

 

Dobrze buba1340 prawi, a co do rozbierania skrzyni to jak nie jesteś pewny przebiegu na 100% to sprawdz łożysko wałka zdawczego czy nie ma luzu ale to dopiero jak strącisz kapy sprzegłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze pytanko ile oleju i jaki do sprzęgła

i najlepiej propozycję jaki do skrzyni i do silnika proponujecie

mam książkę z notatkami od byłego właściciela lał REDUNE F/SYNTHETIC V-TWIN PRIMARY DEXRON III ATF SYNTETIC, AMSOLL 75/140 SEVERE GEAR

i jeszcze najgłubsze z pytań koleszka podpowiada mi żeby składać na starych uszczelkach i sylikon

ja jak składam ktma to składam zawsze na nowych uszczelkach ale bez sylikonu jakie wy macie doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo prawdopodobne ze zniszczysz stare uszczelki rozbierajac skrzynie, poza tym ile tam ich jest ?

Zawsze warto oczyscic wszystko dokladnie i zalozyc nowe.

Objawy jakie opisujesz to uszkodzenie sprzegiel klowych, mozliwe ze da sie je jeszcze podciac i zmusic do pracy,

ale nie wiem kto w Polsce to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Objawy jakie opisujesz to uszkodzenie sprzegiel klowych, mozliwe ze da sie je jeszcze podciac i zmusic do pracy,

ale nie wiem kto w Polsce to robi.

sprzęgieł kulowych nie kumam (skośne ząbki na trybach wystające z boku) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze pytanko ile oleju i jaki do sprzęgła

i najlepiej propozycję jaki do skrzyni i do silnika proponujecie

mam książkę z notatkami od byłego właściciela lał REDUNE F/SYNTHETIC V-TWIN PRIMARY DEXRON III ATF SYNTETIC, AMSOLL 75/140 SEVERE GEAR

i jeszcze najgłubsze z pytań koleszka podpowiada mi żeby składać na starych uszczelkach i sylikon

ja jak składam ktma to składam zawsze na nowych uszczelkach ale bez sylikonu jakie wy macie doświadczenia

 

jak chcesz poskladac ten motocykl a dokładnie ta skrzynie i sie cieszyć z jazdy bez wycieków to wygoń kolege podpowiadacza z garażu bo jak ci podsuwa takie patenty to normalnie żal ja jak widzę silikon to już mnie mdli jeszcze ci podsunie myśl techniczną żeby stare simeringi zostawić :banghead: ja używam uszczelniaczy w tubkach ale czasami nie powiem ale już w ostateczności jak uszczelka jest nie dostępna ale w twoim przypadku masz to, moge powiedzieć w zasięgu ręki na "alledrogo" np.i raptem 3-y sztuki tam występują, co do oliwy do sprzęgła to wchodzi 0,9 l mozesz zalać silnikowy motul,mobil,silkolene 10w40 ,skrzynia 80w90 przekładniowy

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rozebrałem dziś co nieco zatrzymałem się niestety bo muszę skonstrułować klucz do odkręcenia pulleya do tego momentu wszystko wygląda jak nowę no troszkę się poci z wałka zmiany biegów i ma luz

-rozumiem że łożysko i zimering przy sprzęgle mimo iż się nie poci i nie widzę złużycia wizualnie lepiej wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystkie uszczeliki i uszczelniacze wymien na nowe :) hehe nie używaj silikonu, taki klucz to ja jak u siebie robiłem to samo w takiej samej skrzyni to dorabiałem sam, następny problem na potkasz jak zdjąć ta tulejkę co znajduje sie na wałku sprzęgłowym to jest tulejka za razem cześć łożyska tago w kapie sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie niema nic nadzwyczajnego to zdięć nie robiłem jak było by jakieś ciekawe druciarstwo np; napinacz zastąpiony agrafką lub śryba od pulleya odkręcana przecinakiem to bym wrzucił jak rozbiorę skrzynię to wrzucę zniszczenia trybu narazie nic niepokojącego nie widziałem

a tak przy okazji bo załozyłem książkę sobie serwisową to co ile wymieniać oleje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...