Skocz do zawartości

Motocykl Sokół 1000


Gość benben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dolniak i 88KM :blink:

 

no sporo :D ciekawe przy jakich obrotach.........

 

 

Michoa- też mi się zdawało, że 205 będzie kiepsko ciągnąć, ale poszła na pierwszy ogień- nawet przy obciążeniu, przez las 160 kg człowieka wiozła i jakoś to jechało ;p

 

nasz też jakoś jechał , ale to była tragedia z 1 na 2 można było wrzucić tylko z górki bo innaczej stawał :D a 200 z 3 osobami poszedł 55km/h :D ten silnik jawa 223 był jak na tamte czasy mocną 50 , wysoko się kręcił ( 6500 obr wersja odblokowana ) niby miał maks 3.5KM ale szło z niego prostymi sposobami wycisnąć jeszcze więcej ( choćby wymieniając tego badziewnego jikova )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tysiączka w porównaniu do sześćsetki to dość popularny motocykl. W mojej rodzinnej, niewielkiej (25tys. mieszkańców) miejscowości są minimum dwa jeżdżące egzemplarze Sokoła 1000

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sokoły czy repliki? Niektórych zabytków jest więcej niż wyszło z fabryki ;)

nie słyszałem aby S&S czy inna Ultima robiła piece do Sokoła :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek idzie zupełnie w niewłaściwą stronę więc trochę posprzątałem, Proszę na temat albo szukać właściwszego wątku na pitolenie :angry: :biggrin:



Wracając do Sokoła 1000, to ponieważ jest na niego duży popyt, a ceny są z najwyższej półki, to i rynek wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu. Do niedawna trzeba było mieć przynajmniej zespół napędowy żeby odtworzyć tysiąca. Ramy, zawieszenia, błotniki, osprzęt, koła i wszelkie inne części dorabiane są w bardszo dobrej jakości. Bez wniknięcia w szczegółiki żaden laik nie pozna czy jest to oryginał czy replika. Ostatnio na forum właścicieli Sokołów krążyło zdjęcie nowych karterów do silnika, skrzyni biegów i nowych odlewów cylindrów. Niedługo więc, tak jak w przypadku Harleya WLA, BMW R75 czy podramowego BMW R62 czy 52 trudno będzie mówić, że to "wspaniały stary Sokół" bo będzie to funkel nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widziałem na własne oczy Sokoła 1000 z wózkiem. Właścicielem jest kolekcjoner z okolic Rzeszowa. Motor na chodzie, z tego co mówił to poza 1 albo 2 elementami motor jest w oryginale.

 

Nagranie egzemplarza o którym mowa:

Edytowane przez 1michal1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...