Skocz do zawartości

Yamaha XZ 550


doomi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
pytanko czy ktoś się orientuję czy Yamaha xz 550 ma jakieś typowe wady mechaniczne silnika/ skrzyni biegów ?
Czy na coś szczególnie zwraca się uwagę przy zakupie takiego klasyka ?

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć doomi.

Mam bardzo niemiłe wspomnienia z dokładnie z tym modelem. Naprawdę uważaj przy zakupie tej Yamahay w razie czego mogę Ci sprzedać ją prawie w całości na części bo mam ją w piwnicy. Żre zawory, pali alternator, problemy ze sprzęgiełkiem rozrusznika to trzy podstawowe przykłady. Z tego co pamiętam wyszło bardzo mało tych egzemplarzy i wycofali z produkcji. W wieku 20 lat zakupiłem ten model 2 lata walki z tym motocyklem jazdami od mechanika do mechanika położył mnie finansowo na łopatki w końcu sobie odpuściłem. Nie wiem czy znajdę gazetę motocykl, a dokładnie artykuł "motocykl używany" z tamtych lat (raczej nie) ale to o czym tam napisali to była szczera prawda, niestety ja przeczytałem o tym dopiero po zakupie tego modelu i po tych dwóch latach walki. Pamiętam kupiłem ją za 4000zł włożyłem jeszcze raz tyle i pojeździłem 2000km.

Pozdrawiam i uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, zmartwiłeś mnie troszkę bo bardzo mi się podoba taki sprzęcik i chętnie przyjął bym takiego na stan.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jakąś rzędową 550, Z, KZ, CBX też mają klimat a konstrukcje bardziej udane.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo a widziałeś jakąś jeżdzącą? Ja widziałem w życiu trzy sztuki, żadna nie była sprawna.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigałem na XS750 78' :D Kloc straszny nawet w porównaniu do starszych litrów typu CBX czy GS za to wjazd na niektóre zloty za fryte ;) . Może być .

Coś tam się działo z podporami wałków rozrządu , nawet był temat w mechanice .

 

XZ-tę odpaliliśmy ale i tak szła na części , potem ktoś dał mi się przejechac , moto miękkie jak świerza kupa i nie jedzie - tyle zapamiętałem .

Jak chcesz fałke i nakeda to załatw sobie NTV , też sa tanie jak barszcz a jakoś jadą i się nie rozpadają . A po zdjęciu wydechu ... :D

 

I jeszcze jedno - XS , XZ ma spowalniacze , NTV hamulce :bigrazz:

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , nie zwróciłem uwagi. To niech bierze XZ jak do kolekcji .Najpierw wypucuje a po czasie dojdzie do ładu z mechaniką .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, NTV też mam :)
ale XZ wizualnie podoba mi się dużo bardziej. Miałem nadzieję że była by chociaż w 1/4 tak bezproblemowa jak Honda.

a jakie są opinię o Hondzie GB 500 ?

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...