Skocz do zawartości

Napinacze rozrządu ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko techniczne a pro po napinacza rozrządu w silniku TC 88. Rok motocykla 2006, mianowicie jakie były w tym roczniku, mechaniczne czy hydrauliczne i jak juz o tym mowa to przy jakim przebiegu zalecana jest wymiana tego ustrojstwa :huh: HD to DYNA FXDCi :biggrin:

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku masz napinacze mechaniczne,sprężynowe.Hydrauliczne dopiero w TC 96.Kontrolę stanu i ewentualną wymianę po ok 40 tyś mil.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku masz napinacze mechaniczne,sprężynowe.Hydrauliczne dopiero w TC 96.Kontrolę stanu i ewentualną wymianę po ok 40 tyś mil.

Dzieki :notworthy: tak podejrzewałem ostatnio z kolegą tak sie zastanawialiśmy czy w 88 mozna tak powiedzieć w (wersji przejsciowej)czasem nie zastosowano juz hydraulicznych napinaczy, stąd moje pytanie było PS: to u mnie trzeba zaglądnąć bo 50tys.mil chociaż jakichś stuków i żęcholenia nie słychać

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj,choć ja w poprzednim swoim TC 88 zaglądałem przy ok 48 tyś mil i było całkiem dobrze. Kolega zaglądał bo mu się coś nie podobało i.... maił rozrząd na kołach.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Dyna 2006 jako wyjatek ma hydraulike w poj., 1450... :)

 

"Z tond" - Proponuje dział HUMOR... ;)

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem fisu że się wtrącisz do tematu, wychodzi na to że mój koleżka miał rację :)

 

Nieprawda. Dyna 2006 jako wyjatek ma hydraulike w poj., 1450... :)

 

"Z tond" - Proponuje dział HUMOR... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. w sumie nieważne kto miał racje- można tylko uznać dowód na jedno- HD to nie jest logiczny motocykl. I widac to na przestrzeni lat w ich tradycji.

 

W sumie tego pewien nie jestem, ale zaryzykowałbym stwierdzenie:

Jak Dyna ma six seed to ma i hydraulike... ale jak to się ma do siebie w rzeczywistości i od kiedy dokładnie (rok/miesiąc/numer ramy) ta hydraulika jest w tym sprzecie (Dyna 2006) to nie mam zielonego pojecia. :wink:

Ale generalnie tak to w tych sprzętach spotykam...

Wygląda na to , że to własnie six speed "wymusił" tą hydraulike. Chodzi o odlewy. Przy six'ie pozmieniało się dużo po lewej stronie bloku na zewnątrz oraz po prawej stronie w srodku... :biggrin:

A potem zaraza przeszła na rezte rodzin... i w tym własnie momencie ch*j strzelił ostatnią dobrą skrzynie biegów i kapitalnie rozwiazany rozrusznik. Sprawa jakości tej hydrauliki i tak jest dyskusyjna, o pompie oleju nie wspominajac, zatem bez konkretnych ingerencji narzedziowo- finasowych i tak ulepić z tego fajnego silnika sie nie da i tak. :wink:

Więc i celowości tego pytania nie kumam. ;)

Boooo, zamiast się narazac na "dziwne" odpowiedzi- prościej jest zadzwonic do dealera, podac numer VIN i otrzymac na 99% a przy odrobinie szczęścia nawet na 100% prawidłową odpowiedz. :rolleyes:

Nooo chyba, że chodziło o zakład o flaszkę. Wtedy wszystko jasne.

Najpierw Ty wygrałeś i ją razem obaliliście, bo dostałes odpowiedz, że są spręzynki, potem dostałes odpowiedz zgoła odwrotną, więc stawiasz Ty i pijecie z kolegą. Pewnie zaraz się okaże, ze w tej Dynie jest skrzynia piątka i tymsamym zaś bedzie okazja... ;)

Zgadłem??? :)

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :biggrin: pierwsze dwie flaszki zgadłeś, ale co do trzeciej to nie zgadłeś , ja mam 6-e skrzynie niestety a silnik 88, a też pytam bo z doświadczenia wiem że takie wersje przejściowe wnoszą coś nowego, tak jak było np. ze sprzęgłem w pierwszych EVO, dla tego zastanawiałem się nad tym napinaczem bo jak bym miał rocznik wyższy od tego co teraz mam to wiadomo silnik 96, to juz raczej nie ulegało by to wątpliwości że na 100% hydraulika a co do dzwonienia do dealera to pewnie tyrknę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń, zadzwoń zobaczymy co odpowie... :)

 

Jako ciekawostke potraktuj:

Ten rocznik 2006 w Hd to w ogóle jakiś taki specyficzny. W sofcie tez mnóstwo rzeczy sie wtedy kończyło i zaczynało jednocześnie.

Zwróć uwage- sa servisówki do softów do roku 2005 i od 2007.

Choć Soft 2006 to bardziej jeszcze 2000 piąty niż siódmy to w Dynie jest odwrotnie.

 

Dyna 2006 to bardziej juz rocznik 2007 gdyz niewiele pozostało z tej z 2005. Masz nowy przód (ładniejszy- fakt) nowa skrzynię (chujowsza- fakt ;) ) wahacz pozmieniany i przygotowany pod szerokie koło itd...

Kiedys miałem taka DYNKE - byłem zadowolony przez ... 2 lata. Potem siadłem na Softa 1998... i zrobiłem nim 28000 km w jeden sezon. W miedzyczasie tą Dyna zrobiłem 1400 km.. (i to tez dlatego, ze kumpel zabrał mi koło od Softa bo miał awarie w trasie) Postała sobie wiec sezon i początek nastepnego i poszła... w dobre rece... bo mi się już tym jeździć nie chciało... męka straszna... radochy brak. Ale motor dobry... niczego sobie, jak na motor, ale Harleya to to już nie przypomina. ;)

 

Usiądź sobie kiedys przy piwku w knajpeczce i popatrz na sprzet:

podnóżki pasażera- guma- obsrana czarna zwykła guma. A motor? Za 70 coś tam tysiecy. Eh... Zastanów sie... logicznie... :biggrin:

Pasażer trzyma stopy na podnóżkach z ruskiej gumy jak w Uralu przymocowanych do wahacza, czyli nie amortyzowanych... jak w Romet Ogar Typ 200.

He ;) nawet Simsonki SR50 miały podnózki mocowane do ramy, nie do wahacza. A to Harley.... przecież - król moturuf. :biggrin:

O ironio.... eh... :cool:

Ale spoko- za to kochamy te nasze HDki... :biggrin: bo prawdę mówiac - to kazdy z nich coś tam posiada co nijak do jego saloNOWEJ ceny ni chu*a nie pasuje... Wszak płacim za legende- motor dostajemy gratis- to się nazywa uczciwa reklama- przynajmniej ona nie kłamie... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Wypij tam za to czasami moje zdrowie... :flesje:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadzwonie to napisze na 100% i w twojej wypowiedzi to przyznam ci rację bo prawdziwy HD skończy sie moim zdaniem na EVO bo TC to juz taki bezduszny jest i trąca ryżo jadem, na pewno nie jeden zada sobie to pytanie to po coś se to kupił ??? to odpowiem, chciałem zobaczyć co to TC (chciałem mieć swojego ) a nie lubie się też wozić na cudzych sprzętach i tez juz od kilku miesiecy rozglądam się za softem na EVO oczywiscie najlepiej z ostatniego tłoczenia. Fisu twoje zdrowie to na pewno wypije czemu nie :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HARAS, jak chcesz być bardziej oryginalny to szukaj przed 1995 - coraz trudniej spotkać HD z kanciastymi przyciskami... Od chyba 1993 większość problemów EVO zostało wyeliminowanych (oczywiście nie wszystkie) ,a z pozostałymi da się z tym żyć.

 

A Electrowni z dużym zegarem to już zostało bardzo mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallygatorr, powiadasz oryginalny ? miałem, wcześniejsze HD były przed 93r. sport 89, elka 90, dynka FXR 89, wszystkie te miały kanciaste przyciski teraz jak juz to Evo ale soft ewentualnie jak nie trafie jakiegoś ciekawego to DYNKA FXDWG czekam na wiosenkę i wystawie teraniejsza DYNKE zobaczymy co z tego wyjdzie

W załaczniku moje sprzety z kwadratowymi klawiszami ;)

ELKA 1990r.

FXR 1989r.

SPORT1989r.

post-73605-0-68871700-1420725641_thumb.jpg

post-73605-0-35820200-1420726748_thumb.jpg

post-73605-0-63764000-1420726801_thumb.jpg

Edytowane przez HARAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...