Skocz do zawartości

OPONY SHINKO


Rekomendowane odpowiedzi

Gość komandosek

Metzeler laser to wyjątkowa opona, kiedys przywiozłem taką motocyklem z motobazaru w łodzi, założoną w pasie, jak koło ratunkowe.

 

To jedyne wspomnienie o tej oponie które kwalifikuje sie jako pozytywne.

 

To również bardzo popularna opona przy sprzedaży motocykla. Co drugi paździerz sprowadzony zza granicy ma założonego laserteca, bo tańszej dobrze wyglądającej używanej opony na rynku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Żona miała w swoim hujsungu Shinko. Z przodu bodaj 740, tył 741 czy jakoś tak. Na takich paździerzach ostatni raz jeździłem jakoś w latach 80tych, jak kupiłem junaka na oryginalnych oponach. Opony miały 3 tysiące nalatane, nie szło ich zamknąć w żaden sposób, ślizgały się na kartingu w każdych warunkach (obojętne ciepło/zimno, wilgotno/sucho), na pasie chociwelskim (stary awaryjny pas drogowo-startowy, przyczepność taka, że głowa małą, drze się tam opony jak nigdzie indziej chyba) nie szło tego też zamknąć w żaden sposób. Zamiana w bzyku na Pirelki Sport Demony spowodowała, że przestałem się bać na to wsiadać. Te paździerze zostawiłem sobie w garażu, jakbyśmy się pozbywali jej maleństwa, coby je ofiarować przyszłemu, szczęśliwemu nabywcy, opony praktycznie nie starte, z włosami na bokach ;-). Nikomu tego modelu przynajmniej nie polecę, producenta też nie.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

odkopuje

jakieś świeże opinie na temat ogumienia shinko?

myślę nad 777 na przód do Dynki - będzie to kleić czy dać sobie spokój?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Ducati Paso Limited mam Shinko, ponieważ oprócz Golden Tyre i Shinko nikt nie produkuje 160/60/16 na tył...

Stety, lub niestety, nie zamykam opon w zabytkowym motocyklu, jeżdżę normalnie, normalnie wchodzę w zakręty i z nich wychodzę...

Jedyna uwaga, nowa wymaga chyba "dotarcia", ja założyłem nowe i złapał mnie deszcz... w Stawiskach na rondzie uślizgnęło się przednie a potem tylne koło... Potem nie miałem już takich akcji...

W Polsce, ciężko kupić mój rozmiar... ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to każdą oponkę trzeba dotrzeć 😉

lubię dynką troszę dynamiczniej po górach. takie shinko i tak będzie lepsze niż metzeler marathon z '16r., która obecnie jest na przednim kole 😄 ale zastanawiam się czy nie dołożyć trochę i wziąć np. metzelera roadtec'a 01

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 06:47, jannikiel napisał:

W Polsce, ciężko kupić mój rozmiar... ehhh...

Janek, 

zawsze mozesz sie mnie zapytac, taniej moze nie bedzie 🤣 ale bedziesz mial ! ( lub nie ! 🤣  )

 

17 godzin temu, konrad1f napisał:

.... ale zastanawiam się czy nie dołożyć trochę i wziąć np. metzelera roadtec'a 01

Wez tego Road Tec'a, mam nadzieje, ze nie musze robic Ci wykladu o oponach 🤣 

Sam na nim smigam.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...