Skocz do zawartości

..dookola swiata - niskobudzetowo.. czyli za ile?


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Facet z mojego miasta poleciał teraz na wyprawę do Hameryki, w pl sprzedał co miał łącznie z motocyklem by kupić coś na miejscu za wielką wodą.

Nazywa się Tobiasz Kukiełka a jedna z jego wypraw to "Samopas przez kaukaz" http://www.travelmoto.pl/relacje-on-line-z-podrozy-motocyklowych/category/samopas-przez-kaukaz

 

Myślę że ten człowiek mógłby ci coś powiedzieć, z tym że w tej chwili jest gdzieś na kontynencie który ty też chciałbyś odwiedzić. :)

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobiasza i jego dziewczynę można śledzić za pomocą gpsa- na swoim profilu podał hasło i użytkownika. Mimo, że jest teraz w Brazyli to udziela się często na FB i myślę, że Yeuop, mógł by się tam wiele dowiedzieć.

 

P.S. Jego projekt nazywa się teraz "Around The Dream"

Edytowane przez Dudinozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi czasem takie pomysły do głowy przychodzą. Wyjechać gdzieś, posiedzieć w tym gdziesiu, znaleźć robotę, odłożyć, pozwiedzać - i tak ten proces powtarzać aż się dojdzie do przynajmniej do 3 cyfrowej liczby. Ahh te marzenia lub głupie pomysły, jeszcze nie wiem ; p

Edytowane przez Pini0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko 3 cyfrowej liczby czego? Kilometrów, lat wieku, dni w areszcie? :) Bo kasy to raczej wiele nie zaoszczędzisz tą drogą....

 

Wielu ludziom to chodzi po głowie ale bardzo niewielu to realizuje. Akurat mam wrażenie że yeuop by dał radę. Ale ciągnąć stareńkiego XTka dookoła świata to sprawa dla hobbysty z dużym budżetem.

 

Był też gościu co na Vespie świat objechał. Da się? Da się :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli państwa, ale w sumie można i miejsca liczyć, ciekawiej by było. Zaoszczędzić tyle, żeby na przeprowadzkę starczyło.

 

Właśnie, niewiele realizuje bo to już dosyć poważna decyzja, która znacząco wpłynie na życie.

 

Może po ukończeniu studiów mi coś do łba strzeli (trzymajcie kciuki), sprzedam motur i witaj przygodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, dla mnie to "liczenie państw" to to samo co fejsbuk - "patrz co mam!" "a ja to byłem w x więcej państwach od ciebie" - przechwalanie się, albo po prostu chęć poczucia się lepszym od drugiego. A podróżowanie powinno uczyć tolerancji.

Ale walcz. Im starszy jestem tym bardziej mi się wydaje że podróżowanie to najlepszy sposób na wydanie kasy. Mi się marzy 10-12 metrowy jacht... Kto wie? może kiedyś...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym przedsięwzięciu najgorsze są przepisy celno-wizowo-ubezpieczeniwe, zwłaszcza w dzikich krajach. Bariera językowa jest do przejscia, ale niekiedy granica nie bardzo.

Jest facet który chyba na ziemi był wszędzie na motorze, Wojtek travel, ale z tego co widać kasa dla niego to nie przeszkoda.

W ogóle gość jest pozytywnie zakręcony jeśli chodzi o podróże.

Temat z taką trasą jest zajebisty, ale prócz jaj i jakiej takiej kasy to też trochę szczęścia i opatrzności się przyda.

Za 30 koła to masz wycieczkę w all-incl. :wink: dookoła świata.

 

Mnie na razie rajcują jeszcze te bliższe klimaty.

pozdrawiam

Edytowane przez Stroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...