Skocz do zawartości

Miedziany nalot na swiecy, tloku korbie. Zatarty silnik.


stanio50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moto:
KX250
1993rok

Po odpaleniu odrazu wskoczył na mega wysokie obroty silnika wbiłem 5 bieg zeby troche go przymulic przejechałem ze 2km i sinik sie zatrzymał. Po rozebraniu silnika na swicy oraz na tłoku miedziany nalot bardzo twardy ciężki do usunięcia.

http://www.fotosik.pl/u/stanio50/album/1704763

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto:

KX250

1993rok

 

Po odpaleniu odrazu wskoczył na mega wysokie obroty silnika wbiłem 5 bieg zeby troche go przymulic przejechałem ze 2km i sinik sie zatrzymał. Po rozebraniu silnika na swicy oraz na tłoku miedziany nalot bardzo twardy ciężki do usunięcia.

 

http://www.fotosik.pl/u/stanio50/album/1704763

 

 

Jak wygląda uszczelka miedziana dyfuzora ?

Może ma coś wspólnego z nalotem ?

Przy zaworze wydechowym wszystko na swoim miejscu ?

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziwisz się od takich obrotów :D ??

 

ja ci moto wchodzi na wysokie obroty odrazu po odpaleniu to się gasi i szuka przyczyny a nie ,,przymula'' 5 biegiem :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pora obiadowa odgrzewam kotleta.

Zrobiłem cały remont wszystko nowe co do śrubki łożyska korby tłoku itd. jednym słowem nowy silnik. Po kopaniu moto zagadało za 6 może 16 kopnięciem ale wiadomo po remoncie tak jest. No i na dzień dobry znów mega wysokie obroty... szybko zgasiłem silnik i kompletnie nie mam pomyły co go boli. Przepustnica jest zamknięta linka pracuje iglica jest na samym dole spuszczona.

Panowie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że przez ten sam objaw zabiłem silnik to drugi raz.nie chcę tego zrobić. Podczas remontu dokładnie oglądałem części czy nic nie jest pękniete etc.nie znalazłem żadnych uszkodzeń, króciec nowy gaźnik wyczyszczony w benzynie i przedmuchany powietrzem, nie mam pomysłów gdzie szukać i od czego zacząć

Strach go odpalić.

A może być ze dostaje za mało paliwa jak w silniku 2t zakręcasz kranik i wypala mieszankę z komory to silnik też wchodzi na bardzo wysokie obroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ciągnie lewe powietrze lub dostaje mało paliwa do komory korbowej . I było już tak przed remontem.

Jak sam napisałeś,efekt brakującej wahy =wyższe obroty. Dostaje wtedy więcej powietrza przez co obroty wzrastają.

 

Sprawdzałeś poziom paliwa w gaźniku ?

Gaźnik szybko się napełnia paliwem ? Może zaworek iglicowy szwankuje ???

Przejrzyj ssanie,iglicę,przepustnicę,rozpylacz.

Dobrze by było jakbyś użył dobrego carb clinera, a najlepiej gaźnik wsadził do myjki ultradźwiękowej . Samo sprężone powietrze rzadko kiedy wystarcza.

W 6 poście napisałeś,że wymieniałeś dużo części. Z ciekawości zapytam o uszczelniacze na wale - wymieniałeś ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być uszkodzona przepustnica w gaźniku -ja chyba taki przypadek miałem w ATC , łapała mi samozapłony ( masakrycznie wysokie obroty i nie dało się zgasić , mimo zamkniętej przepustnicy ) pomogła wymiana gaźnika.......

 

ale głowy sobie uciąć nie dam...........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...